ivus1990
03.05.10,12:12
Zdravím, ktorú značku automatickej práčky doporučujete? A naopak, ktorú by ste si určite nekúpili? Zaujímajú ma hlavne spredu plnené práčky. Ďakujem.
uct2007
03.05.10,10:17
Určite by som si už nikdy nekúpila ARDO - tú mám teraz a nie som s ňou spokojná. Predtým som mala Whirpool-ku, s tou som bola maximálne spokojná, ani sama neviem, prečo som vymýšľala a zmenila značku...
Tweety
03.05.10,10:18
Mám Electrolux, max. spokojnosť.
elpka
03.05.10,10:26
ja mám Gorenje už 15 rokov a keď raz dožije, tak znova len Gorenje, je to jedna z mála značiek, ktorá si drží kvalitu. Som aj servisák AP, tak nejaké tie skúsenosti mám....:rolleyes:
iv@n
03.05.10,11:27
Ardo sme mali 5 rokov a nebolo to šťastné spolužitie, teraz odišla definitívne a kúpili sme AEG http://www.tpd.sk/katalog/detail/?detail=11607
ide o poznanie tichšie, menšia spotreba vody a ele a ešte bola aj lacnejšia ako to otrasné Ardo.
snúbenica
03.05.10,11:27
Máme Bosch, a sme s ňou veľmi spokojní. Má aj dllllhokááánsky program, a má aj taký kratulilinký, šup-šup a je vyprané.
Bionda
03.05.10,11:45
niekde sme už túto tému event. niečo podobné preberali - ja doporučujem AEG Electrolux - lavamat . Spomínala som, že mne prvá Electrolux slúžila doteraz od r. 97 - niet o čom- žiadny opravár ju ešte nevidel a ešte stále je funkčná!!!!
U Electroluxu veľmi oceňujem napúšťanie vody podľa prádla- tým šetríte všetko okolo prania - prášok, voda, el. energia, kratšie periete.... pritom má program hygiena- re prádlo, ktoré musí byť hyg. vypraté ako pri vyváraní ale max. do 60st. , ale aj 20min pranie a pod. programy sú aj pre laikov ako sú zväčša deti a chlapi :D vrele doporučujem....;)
Sušička Lavatherm mi slúži už cca 4tý rok a pri spojovacom segmente- sú oba spotrebiče na sebe a nezaberajú miesto .
arizona
03.05.10,14:57
Určite by som si už nikdy nekúpila ARDO - tú mám teraz a nie som s ňou spokojná. Predtým som mala Whirpool-ku, s tou som bola maximálne spokojná, ani sama neviem, prečo som vymýšľala a zmenila značku...
Ja mám presne opačnú skúsenosť. Ardo som mala vyšše 7r. a bola som veľmi spokojná.
Potom som kúpila Whirpool, ale štve ma od novoti ! Mám ju asi 2 r.
Kopu vecí nefunguje správne, ale už ma ani nebaví vyvolávať opravárov...

Určite nekúpim už nikdy Whirpool :rolleyes::mad: ...
isabella_fly
03.05.10,15:03
ja by som odporucila klasicke znacky, ono je to vacsinu aj tak o stasti
tuta
03.05.10,18:11
Máme Bosch, a sme s ňou veľmi spokojní. Má aj dllllhokááánsky program, a má aj taký kratulilinký, šup-šup a je vyprané.

Aj ku nám sa zajtra sťahuje nová Bosch a vybrala som si ju hlavne pre ten krátky program.. :)
Whirpolka z hora plnená po 9. rokoch odchádza na zaslúžený odpočinok. Štvalo ma hlavne čistenie nádobky, tak idem skúsiť niečo nové :)
ZoranICS
06.05.10,18:47
S drahou sme si vybrali 8kg parnu LG, sme velmi spokojny. rodicia maju uz 20 rokov whirlpoolku a ta uz pomalicky dosluhuje, no opravar u nej nikdy nebol ;)
marvy
07.05.10,10:13
Mám teraz novú čerstvú BOSCH, som z nej nadšená. Mala som Whirpool 6 zmysel osem ročnú. Začala hučať, a aj po oprave ložísk sa tá istá chyba o pol roka zopakovala.
Nová je tichá, rýchla. Má jedinú chybu nemá program na pranie na 50 st.
len 30,40,60,90.
yenefer
12.05.10,12:45
Ja mám Ardo so sušičkou už 10 rokov, a nedám na ňu dopustiť. Keď sme ju kupovali, pracovala som u obchodníka s bielou technikou a viem, že sa robili v jednej hale tri značky Whirpool, Ardo a ešte jedna. Bolo to isté :-)
yenefer
12.05.10,12:48
Kolegyňa kupovala teraz pred dvoma týždňami LG , ktorá má motor priamo na bubne, nie je tam remeň, ale priamy pohon. Je absolútne nadšená, aká je tichá. Vodu berie podľa hmotnosti prádla, má 16 programov a myslím, že aj keramické topné teleso :-)
ivus1990
14.05.10,09:41
Ďakujem za Vaše vlastné skúsenosti. Aspoň už viem, na aké parametre sa mám zamerať pri svojom výbere. Viac - menej som si už vybrala typ práčky, len manžel ma presviedča na SAMSUNG /nedávno sme kúpili televízor tej značky a manžel je nadšený/. V tejto debate sa však vôbec nespomenula práčka tejto značky, ak sa nemýlim. Tak dúfam, že budem mať šťastnú ruku pri kúpe.
yenefer
14.05.10,11:50
Ahoj. Ja mám včera kúpenú Samsung ( dnes mi ju majú doviezť) s diamantovým bubnom a keramickým topným telesom, odloženým štartom a programom aj na ručné pranie a 6. zmyslom. :-)

Veľa som pozerala, ale toto ma najviac oslovilo najmä kvôli tomu topnému telesu a bubnu. Pokiaľ ide o hlučnosť tak sa dokonca uvádza menej než Lg s primamym pohonom ( DIREKT DRY) ...
bodliak
14.05.10,12:12
Tatramat, rok vyroby 1976 a stale ide. No vyhodim ju ?!?
Fellini
26.05.10,10:25
Kolegyňa kupovala teraz pred dvoma týždňami LG , ktorá má motor priamo na bubne, nie je tam remeň, ale priamy pohon. Je absolútne nadšená, aká je tichá. Vodu berie podľa hmotnosti prádla, má 16 programov a myslím, že aj keramické topné teleso :-)

mám mesiac tiež LG s funkciou pary a dáko si na seba nevieme zvyknúť. Okrem toho som sa v návode dočítala, že tam nemám dávať tekutý prací prostriedok, takže zaboha neviem, ako tam prať jemné vlnené veci. Lebo to vám agilní predavači v obchode nepovedia:-((((
CodeLee
26.05.10,10:45
Mam spredu plnenu electrolux. Ma 10 rokov. Perieme v priemere 3 krat denne (mame 4 deti). Po roku odisla spirala, odtedy davame ocot raz za mesiac a po 9 rokoch stale ako nova.
Po 10 rokoch som ju rozobral, ocisil, z web stranky vyrobcu preventivne objednal a vymenil novu spiralu a nove cerpadlo (uz malo divny zvuk) a je ako nova. Kludne by som odporucil electrolux, pripadne inu znacku z tej "skupiny" (Electrolux, AEG, Zanussi).

Suma sumarum cca 10.000 prani za 10 rokov. Stala okolo 20.000
elpka
26.05.10,11:00
no ja mám Gorenje už 15 rokov a jediná závada doteraz bola, že mi deti zlomili rámik dvierok...:rolleyes:
zena
26.05.10,12:41
My sme kupovali pred tyzdnom a prvy tip bol Samsung, ale po zvazeni som zistila, ze nie je dostatok opravarov a hlavne dostupnych suciastok na tuto znacku pracky, a to mi potvrdil aj predajca, ze mi nevie povedat ani ci su spolahlive alebo nie, ako sa kazia, pretoze o tieto znacky ludia nemaju zaujem, preto som neriskovala a kedze mame doma pracku Whirpoolku uz okolo 15 rokov, kupila som tiez a som rada.
bebas
25.09.10,06:50
Švagor mi dával rady, aby som nekupovala práčku s displejom, že vraj sa často kazia a taký displej stojí aj 100€. Má niekto skúsenosť s týmto??
Mám vybranú práčku AEG LAVAMAT 74850 A, zdá sa mi super, len sa bojím o ten displej.
:(
evaj63
26.09.10,15:33
Mám lavamat 47030 asi mesiac. Po doslúžení 22 ročnej tatramatky mini romo, som s ňou vel'mi spokojná. Prádlo kvalitne vyperie, je to velikánsky rozdiel a prestala som používat' aviváž a prádlo je krásne voňavé, belšie aj ked' skracujem niektoré programy.
RadkaM
27.09.10,12:33
Ahojte, my sme mali 10 rokov Ignis a šlapala dobre, ale sa sťahujeme a do nového sme kúpili spredu plnenú LG. Nezávisle od seba v 2 elektrách nám Whirpool neodporúčali pre kazivosť ložísk.
Ako som sa dočítala v návode na obsluhu LG práčky, neodporúčajú do spredu plnenej dávať tekuté pracie prostriedky. Je to pravda? Máte s tým skúsenosti?
evaj63
27.09.10,16:59
Moja suseda má tiež takú práčku, aj v návode mala, že nesmie používat' tekuté prostriedky. Ale možno vankúšikové by nebol problém, aspoň podl'a mňa.Vankúšik sa pomaly rozkladá, a klasický prací prášok sa tiež pomalšie rozpúšt'a ako tekutý.
Katy a R
27.09.10,17:21
Tak ja som dnes kúpila pračku .. a rozhodla som sa podľa ceny a hĺbky .. a plnenie z predu. (chcela som úzku).
Mám päťročnú záruku a stojí to spolu 289 € (s tou zárukou). Je to moja tretia aut pračka, samozrejme, mám skúsenosti s viacerými značkami ;) .. tak uvidíme.:confused:
Ale na moju Tatramatku, ktorá zo začiatku tri roky vyvárala denne plienky (okrem iného prádla;)), pralo sa vnej všetko - aj botasky .. a vydržala skoro 24 rokov ... tak na tú teraz nemá žiadna - aj keby cena bola neviemaká:D
VLG
27.09.10,19:50
Ma niekto skúsenosť s práčkou Hotpoint Ariston (s troj fázovým motorom)?
pivko
28.09.10,11:10
Mame sa pokazila tak som jej podaroval našu 3 ročnú a pred 10 min. som cez internet/Datart/ kúpil LG WD-10390NDK o 50 EUR lacnejšie ako stojí v kamennom NAY;)
simoj
28.09.10,22:00
urcite nekupovat ardo a whirlpool. vyborne su fagor, elektrolux.
Ecinazuz
20.10.10,20:11
měla jsem Indesit- a už nikdy! te´d mám Bosh a jsem spokojená
Ecinazuz
20.10.10,20:14
už nikdy indesit
rybanka71
21.10.10,05:03
Ahojte, my sme mali 10 rokov Ignis a šlapala dobre, ale sa sťahujeme a do nového sme kúpili spredu plnenú LG. Nezávisle od seba v 2 elektrách nám Whirpool neodporúčali pre kazivosť ložísk.
Ako som sa dočítala v návode na obsluhu LG práčky, neodporúčajú do spredu plnenej dávať tekuté pracie prostriedky. Je to pravda? Máte s tým skúsenosti?
Ja mám pračku spredu plnenú,má už vyše 10 rokov a periem len s tekutým práškom už niekolko rokov,a mala som technika ,ktorý skonštatoval,že je ako nová,ani nie je zanesená a to nepoužívam ani Calgon!
veonkaPaukova
21.10.10,06:37
Ahoj, tak ja by som určite doporučila pračku whirpool. ja ju mám a som spokojná. ani nebola v porovnaní s inými veľmi drahá. majú ju aj známi a rodina a všetci spokojnosť.
nedoporučujem indesit.
Janka 52
27.10.10,12:41
Ahojte, my sme mali 10 rokov Ignis a šlapala dobre, ale sa sťahujeme a do nového sme kúpili spredu plnenú LG. Nezávisle od seba v 2 elektrách nám Whirpool neodporúčali pre kazivosť ložísk.
Ako som sa dočítala v návode na obsluhu LG práčky, neodporúčajú do spredu plnenej dávať tekuté pracie prostriedky. Je to pravda? Máte s tým skúsenosti?
S problémom tekutý prostriedok som sa práve zoznámila.
Mám 2ročnú práčkuu - spredu plnenú - zn. Elektrolux - presnejšiev čísené označenie neviem, je na objem 7 kg., vtedy stála skoro 30.000 Sk.
Teraz mi začala vystrájať - totiž keď dám do nej avivážny prostriedok - čiže tekuté, pekne perie, trebárs pri 40-50 stupňoch, ale keď dôjde na poslednú operáciu a má zobrať avivážny prostriedok, zastane, začne blikať, pípkať - a v okienku vypisuje, že je pozastavený prítok vody, čo však nie je pravda.
Prišla som na to, že keď ťuknem na blikajúce svetielka . šípky /neviem teraz,čo je to za nastavenie/ pohne sa a začne nasávať vodu a doperie.Ale to aby som stále nazerala alebo odbehúvala do kúpelne, či už signalizuje, že nie je prítok vody a znervózňuje ma to. Myslela som, že som na nej niečo zablokovala vo funkciách ale na nič som neprišla. Ak nedám aviváž, tak program pekne skončí. Čiže - niečo na tých tekutých prípravkoch bude pravda.
/Nádržku, kde dávam aviváž mám v poriadku, vyčistenú, vyumývanú, nevidím žiadne upchatie, ibaže ak by bolo niekde vo vnútri niečo zaschnuté a nevie to preraziť. Ale prečo potom, keď do nej ťuknem pokračuje? Opravára som zatiaľ nevolala.
Streti ste sa už s niečím podobným?
vieragash
28.10.10,06:44
Ma niekto skúsenosť s práčkou Hotpoint Ariston (s troj fázovým motorom)?
Ja mam Hotpoint Ariston. Zatial najlepsie s cim som sa stretla. Maximalne ticha (aj ked zmyka tak ju nepocujem, musim sa chodit pozerat, ci uz skoncila), nadupana funkciami (operie aj kacacie perie - perove bundy, matrace pre psy a macky, kasmirove svetre), velke hmotnosti pradla (8-9 kg) a kedze mam tu vysoku so suflikom na prasky na spodku, skoro vobec sa nemusim zohynat k pradlu, ked ho tam davam alebo vyberam.
robert07
15.09.11,06:31
Ja mam Hotpoint Ariston. Zatial najlepsie s cim som sa stretla. Maximalne ticha (aj ked zmyka tak ju nepocujem, musim sa chodit pozerat, ci uz skoncila), nadupana funkciami (operie aj kacacie perie - perove bundy, matrace pre psy a macky, kasmirove svetre), velke hmotnosti pradla (8-9 kg) a kedze mam tu vysoku so suflikom na prasky na spodku, skoro vobec sa nemusim zohynat k pradlu, ked ho tam davam alebo vyberam.

Dobry den ja by som sa Vas chcel spytat kupil som si novu pračku kôli nedostatočnemu plakaniu predchadzajucej je to pračka Hotpoint Ariston a zda sa mi že tato taktiež plaka slabo . Kolko cyklov plakania ma štandardne ? moja aj s pridanim plakania naviac ma 3 čo sa mi zda malo. dakujem za odpoved
robert07
15.09.11,06:39
ja by som sa vas chcel spytat kolko zakladnych cyklov plakania ma Vaša pračka Hotpoint Ariston a kolko cyklov ked pridate funkciu plakanie plus v bežnom pracom cykle moc dakujem . Kupoval som novu pračku kôli nedostatočnemu plakaniu starej a aj pri tejto sa mi zda že je to malo . Moc dakujem za odpoved
L-M
23.05.12,06:55
Dobrý deň, ja mám práčku Electrolux spredu plnenú a po cca skoro 4-och rokoch mi odišiel programátor- takže opravár povedal- nová práčka. Stála okolo 400 €, tak som z toho trochu v šoku- normálne sa mi zasekne v nejakej časti programu, keďže tam nie je elektronický dislej neviem v akom čase a začne blikať tlačítko so zelenou šípkou s ktorou sa to spúšťa a jediná možnosť je vypnúť ju a znovu pustiť program od začiatku, už sa mi sekla aj 2 x za sebou- takže jedno prádlo periem aj 4 hodiny :-(.
Pokukujem po značke Philco- ponúkajú 5 ročnú záruku- čo ma dosť oslovilo. Máte niekto skúsenosti?
Hansa
23.05.12,07:56
Dobrý deň, ja mám práčku Electrolux spredu plnenú a po cca skoro 4-och rokoch mi odišiel programátor- takže opravár povedal- nová práčka. Stála okolo 400 €, tak som z toho trochu v šoku- normálne sa mi zasekne v nejakej časti programu, keďže tam nie je elektronický dislej neviem v akom čase a začne blikať tlačítko so zelenou šípkou s ktorou sa to spúšťa a jediná možnosť je vypnúť ju a znovu pustiť program od začiatku, už sa mi sekla aj 2 x za sebou- takže jedno prádlo periem aj 4 hodiny :-(.
Pokukujem po značke Philco- ponúkajú 5 ročnú záruku- čo ma dosť oslovilo. Máte niekto skúsenosti?

-ja mám Whirpool 12-ročnú. Tiež mi zasekával program a prestala prať. Manžel dal dolu kryt z tej programovej časti, pod tým to bolo hrdzavé, tak to pekne očistil, nastriekal to sprejom a pračka to "rozchodila" a periem s ňou ďalej. Žiaľ neviem aký sprej to bol. Takže aspoň takto poradím.
L-M
23.05.12,08:42
-ja mám Whirpool 12-ročnú. Tiež mi zasekával program a prestala prať. Manžel dal dolu kryt z tej programovej časti, pod tým to bolo hrdzavé, tak to pekne očistil, nastriekal to sprejom a pračka to "rozchodila" a periem s ňou ďalej. Žiaľ neviem aký sprej to bol. Takže aspoň takto poradím.

Ďakujem aspoň tak, ja by som to s ňou ešte skúsila, ona okrem toho ešte nadskakuje ako keby chcela odcestovať :-), ale to nie vždy. Manžel povedal, že radšej nech kúpime už novú teraz- ale 400 € bolo dosť na výdrž 4 roky :-(. Skúsim povedať nech sa na to pozrie :-).

Philco nemá nikto skúsenosti?
zena77
23.05.12,10:16
hmmm je to aj o šťastí, my sme mali prvú autom. Ignis - to bola jedna katastrofa. ...natlačili sme do nej do opráv viac ako 6 tisíc - nakoniec som povedala stačí ! kamoška mi predala z druhej ruky - zvrchu plnenú ardo - bola som moc moc spoko !!! ale prišiel čas a práčka musela skončiť, mala som vyhliadnutú elektrolux - kúpili sme novú a nešla !!!! chyba od výroby ...... a je neuveriteľné že 1/2 roka pred tým sme tak mali smolu na umývačku ...zapojili sme - a nešla ... skrátka je to aj o šťastí ...
ale práčku máme elektrolux a som spokojná
L-M
23.05.12,11:19
hmmm je to aj o šťastí, my sme mali prvú autom. Ignis - to bola jedna katastrofa. ...natlačili sme do nej do opráv viac ako 6 tisíc - nakoniec som povedala stačí ! kamoška mi predala z druhej ruky - zvrchu plnenú ardo - bola som moc moc spoko !!! ale prišiel čas a práčka musela skončiť, mala som vyhliadnutú elektrolux - kúpili sme novú a nešla !!!! chyba od výroby ...... a je neuveriteľné že 1/2 roka pred tým sme tak mali smolu na umývačku ...zapojili sme - a nešla ... skrátka je to aj o šťastí ...
ale práčku máme elektrolux a som spokojná

tiež som si toho vedomá že je to aj o šťastí, ale logicky electrolux už nechcem... tak rozmýšľam- Philco- záruka 5 rokov, alebo Bosch...... možno Gorenje ,Zanussi. Fakt neviem. Je ich také more, kto sa v tom má vyznať. potrebujem, aby tam bol hlavne program na polov. pranie,odložený štart- to som dosť využívala a nejaký rýchly program, lebo pri Electroluxke na Eco 40stupňov ma to dva a polhodinové pranie ničilo.... Krátky program tam nebol, teda bol, ale náplň mala byť vtedy polovičná, také tam boli na mňa čudné tie programy- využívala som tak 3-4.
zena77
23.05.12,11:47
No neviem, ja som mala vyhliadnutú elektorluxku - páčilo sa mi, že je na 6 kg .... ale čo je zaujímavé - je tá LG - motor priamo na bubne - nad tým si neuvažovala ?
ja na mojej mám krátky program, ( myslím že Zanussi vyrába vlastne Elektrolux )
lipka41
23.05.12,11:59
Ja mám 10 mesiacov AEG-Elektrolux lavamat (plnené zvrchu). Skôr ako som si vybrala práve tento typ, som si zisťovala na rôznych diskusných fórach názory na konkrétne značky. A podľa toho som aj vybrala a kúpila. Zatiaľ som nadmieru spokojná. Je tichučká (čo bola jedna z podmienok okrem nízkej spotreby energie a vody), veľký výber programov a hlavne sa zmestila aj do bytového jadra.
Odporúčam.
L-M
24.05.12,10:08
No neviem, ja som mala vyhliadnutú elektorluxku - páčilo sa mi, že je na 6 kg .... ale čo je zaujímavé - je tá LG - motor priamo na bubne - nad tým si neuvažovala ?
ja na mojej mám krátky program, ( myslím že Zanussi vyrába vlastne Elektrolux )

Pozerala som veru už aj LG- uvidím, len tá 5 ročné záruka u Philca ma stále presviedča- nevieš tá funkcia fuzzy logic- - to tým pádom nemusíš riešiť žiaden program na polovičné pranie- vodu si nadávkuje podľa hmotnosti prádla.... Máte niekto túto funkciu?
zena77
24.05.12,10:35
Fuzzy logic - to je reklamný ťah, najlepšie keď si sama navolíš aké máš prádlo špinavé a koľko ho máš - lepšie ako fuzzy Logic :)
L-M
24.05.12,12:39
Fuzzy logic - to je reklamný ťah, najlepšie keď si sama navolíš aké máš prádlo špinavé a koľko ho máš - lepšie ako fuzzy Logic :)

Ďakujem, dobre vedieť...., tak fuzzy logic vynecháme. Už som pozerala aj také neznáme značky ako Hotpoint- ARISTON- 5 ročná záruka- čo vy na to? Tentokrát budem chcieť aj aby to mala displej, lebo som nikdy nevedela koľko mi bude ešte prať, a tým pádom ani v akej fáze sa mi práčka zasekáva...
zena77
24.05.12,17:13
No neviem, ja som mala na "výber" Beko - beko má moja mama, ale ja jej akosi neviem prísť na chuť ... preto som sa rozhodla pre Elektrolux - EWP 106300 W - dali sme za ňu 349 eur ... tak cena nebola ani nízka ani vysoká ...je na 6kg...má displey,
tak radšej sa drž niečoho - značkového ... hoci beko nie je značka - chvália si ju .. ale to vravím, asi ako komu čo vyhovuje :-)
L-M
28.05.12,12:25
tak nakoniec máme túto http://www.nay.sk/hotpoint-ariston-wmd-843bs-eu/d-298847/?gclid=CL_ByMy_orACFcNN3wodkjeLZw - je na 8 kg. V nay mali ešte aj akciu pr kúpe nad 300 € 30€ poukážka- tak nás vyšla 319€ a poregistrácii na stránke výrobcu- 5 ročná záruka. Vo výbere bol ešte Bosch za 449€ sklasicky 2-oj ročnou zárukou, alebo 5 ročnou s doplatkom 100 €. Po nejakom čase napíšem ako som spokojná, dúfam , že vydrží :-)
lujza.j
28.05.12,20:39
tak nakoniec máme túto http://www.nay.sk/hotpoint-ariston-wmd-843bs-eu/d-298847/?gclid=CL_ByMy_orACFcNN3wodkjeLZw - je na 8 kg. V nay mali ešte aj akciu pr kúpe nad 300 € 30€ poukážka- tak nás vyšla 319€ a poregistrácii na stránke výrobcu- 5 ročná záruka. Vo výbere bol ešte Bosch za 449€ sklasicky 2-oj ročnou zárukou, alebo 5 ročnou s doplatkom 100 €. Po nejakom čase napíšem ako som spokojná, dúfam , že vydrží :-)
spotreba elektriky nič-moc:rolleyes:
zena77
29.05.12,04:02
Tak gratulujem, hlavne nech dobre perie a dĺĺho vydrží :)
Lujza - nezabúdaj, že je až na 8 kg - to by sa tá elektrika mala rovnať tomu A+++.
tienik
29.05.12,11:50
spotreba elektriky nič-moc:rolleyes:


no neviem, ked si rozoberem pracku na "drobne" tak je to len motor a spirala. Ucinnost motora je cca taka ista (cina je len jedna) a premena el. energie na teplo v spirale je viac menej 100%. Takze netusim ako sa mozu hore dole tak lisit spotreby pracok pri rovnakom zatazeni. Skor sa mi zda ze je to dane sposobom merania - kazdy vyrobca hlada klucku ako byt co "najzelensi" takze v konecnom dosledku by som pri takomto spotrebici asi spotrebu neriesil - pri rovnakom objeme vody, rovnakom case prania, rovnakej teplote musi byt nutne +- rovnaka.
lujza.j
29.05.12,15:04
Tak gratulujem, hlavne nech dobre perie a dĺĺho vydrží :)
Lujza - nezabúdaj, že je až na 8 kg - to by sa tá elektrika mala rovnať tomu A+++.
nezabúdam;)dôvod nato kúpiť práčku na 8kg musí byť asi silno opodstatnený;)
L-M
30.05.12,09:20
nezabúdam;)dôvod nato kúpiť práčku na 8kg musí byť asi silno opodstatnený;)

sme 4 kusy:D z toho 2 deti a dvor máme, takže špinavých vecí je až až, a ono ako tak počúvam všetky pračky majú takú fintu- , že tých 8 kg je len pri určitých programoch ( ale to v info nie je- už iba v návode na práčku a popise programov ) potvoráci :---. Inak pri tých bežne používaných je to 3,5- 4 kg- na rýchly program -30 min, len veci zo škôlky sem tam dajaký fľak od jedla, ale no dáte mu to aj na druhý deň? Na doma v pohode , ale do škôlky to už nie....
Moja bývalá Elektroluxka, keď som chcela kratší program, tiež som tam mohla dať max 2 kg.
Veci majú deťúšiky dosť, takže aspoň nebudem musieť prať každý druhý deň ;).
Dúfam, že budem spokojná, a elektrinu si každý mesiac poctivo odčítam, teda aj plyn a vodu- tak uvidím , či bude rozdiel. Dúfam, že áno, keďže v pokazenej Elektroluxke som jedno prádlo prala aj 4 hodiny :mad:.
jb0863
30.05.12,09:37
Mi máme práčku MIELE , je síce staršieho vydania , myslím , že má asi 13 rokov , ale jej pracie schopnosti sú ešte stále dobré. Chceli sme kúpiť novú , ale s tou starou som maximálne spokojná, tak predsa ju nevyhodím , pokiaľ slúži a dobre slúži. Ak sa pokazí a vypovedá službu tak budem rozmýšľať znova nad touto značkou alebo nad práčkou BOSCH .
zena77
30.05.12,10:01
sme 4 kusy:D z toho 2 deti a dvor máme, takže špinavých vecí je až až, tak toto poznám - my sme tiež 4 - preto som sa rozhodla pre 6kg Elektorlux ..... akurát som ju včera vyvarila octom ..... výhoda väčšieho bubna je aj v tom - že tie veci čo sú len spotené - môžem ich dať väčšie množstvo nie 2 kg ako píšu a operie sa to aj tak .... no a otáčky pri odstreďovaní - predtým som mala 400ot/min, teraz mám 1000/ot.min, viem že sú aj viac otáčkové - ale poviem vám je to poriadny rozdiel - som spoko DDDD
L-M
30.05.12,12:23
tak toto poznám - my sme tiež 4 - preto som sa rozhodla pre 6kg Elektorlux ..... akurát som ju včera vyvarila octom ..... výhoda väčšieho bubna je aj v tom - že tie veci čo sú len spotené - môžem ich dať väčšie množstvo nie 2 kg ako píšu a operie sa to aj tak .... no a otáčky pri odstreďovaní - predtým som mala 400ot/min, teraz mám 1000/ot.min, viem že sú aj viac otáčkové - ale poviem vám je to poriadny rozdiel - som spoko DDDD

ja som mal predtým 1000 ot, teraz mám 1400, ale volím niššie, zdá sa mi potom dosť pokrčené to prádlo, keď vyschne, aj keď ho poriadne vytrepem, mám aj program nejaké úsporné čo sa týka žehlenia, ale ešte som neskúšala, zrejme to zníži otáčky... a čítala som, že to po ukončení odstreďovania prehadzuje ešte viac krát prádlo, tak uvidíme

to jb0863:

miele dobrá značka , ale to je už trochu iná cenová kategória;)
podhygmin:-)
30.05.12,13:07
Predvcerom dosluzila stara 17 rocna Whirlpoolka.Zajtra privezu a spojazdnia novu.Preco neostat verny znacke,s ktorou ste spokojni? :)

http://www.datart.sk/katalog/Automaticka-pracka-WHIRLPOOL-AWG-5104.html
L-M
30.05.12,13:15
Predvcerom dosluzila stara 17 rocna Whirlpoolka.Zajtra privezu a spojazdnia novu.Preco neostat verny znacke,s ktorou ste spokojni? :)

http://www.datart.sk/katalog/Automaticka-pracka-WHIRLPOOL-AWG-5104.html

problém bol v tom , že ja som spokojná nebola, keďže moja asi 400 € Elektroluxka doslúžila po necelých 4-och rokoch :-(
podhygmin:-)
30.05.12,13:28
problém bol v tom , že ja som spokojná nebola, keďže moja asi 400 € Elektroluxka doslúžila po necelých 4-och rokoch :-(
Mozno si nemala stastie na kus.Pred dosluzilou Whirlpoolkou sluzila 21 rokov Tatramatka.Tak hadam ja budem mat stastie a minimalne 15 rokov bez starosti.A to som rozmyslal aj nad Elektroluxkou.Prevazila spokojnost so znackou.
lujza.j
30.05.12,17:09
Mi máme práčku MIELE , je síce staršieho vydania , myslím , že má asi 13 rokov , ale jej pracie schopnosti sú ešte stále dobré. Chceli sme kúpiť novú , ale s tou starou som maximálne spokojná, tak predsa ju nevyhodím , pokiaľ slúži a dobre slúži. Ak sa pokazí a vypovedá službu tak budem rozmýšľať znova nad touto značkou alebo nad práčkou BOSCH .
tak Miele nie je značka vyrábaná v číne...no jedine, že by sa už rozhodli inak ale asi nie ceny tomu nenasvedčujú...;) moja whirpulka tahá 10rok, čakám každú chvílu kedy bude koniec, ale už by som ju nakúpila dnes vyrábané výrobky nezačujú že vydržia to čo predchádzajúce kusy...aspoň ja si to myslím;) ak...išla by som kúpiť asi mimo SR. tiež uvažujem nad Bosch alebo Siemens, je to jeden výrobca.potom možno ešte AEG, čo vyrába elektrolux.
lujza.j
30.05.12,17:19
sme 4 kusy:D z toho 2 deti a dvor máme, takže špinavých vecí je až až, a ono ako tak počúvam všetky pračky majú takú fintu- , že tých 8 kg je len pri určitých programoch ( ale to v info nie je- už iba v návode na práčku a popise programov ) potvoráci :---. Inak pri tých bežne používaných je to 3,5- 4 kg- na rýchly program -30 min, len veci zo škôlky sem tam dajaký fľak od jedla, ale no dáte mu to aj na druhý deň? Na doma v pohode , ale do škôlky to už nie....
Moja bývalá Elektroluxka, keď som chcela kratší program, tiež som tam mohla dať max 2 kg.
Veci majú deťúšiky dosť, takže aspoň nebudem musieť prať každý druhý deň ;).
Dúfam, že budem spokojná, a elektrinu si každý mesiac poctivo odčítam, teda aj plyn a vodu- tak uvidím , či bude rozdiel. Dúfam, že áno, keďže v pokazenej Elektroluxke som jedno prádlo prala aj 4 hodiny :mad:.
finta je stará...;)8kg iba pri vysokých teplotách...
podhygmin:-)
31.05.12,17:05
Tak dnes mi ju priniesli,zapojli,odskusali.Vsetko OK,ale...kratka odtokova (odpadova) hadica.Nejake rady?Staci kupit hadicu,spojku aj ked v manualy pisu,ze by sa nemala nadpajat?Pracka sa mi nechce rozoberat a davat komplet novu dlhsiu hadicu.

http://www.datart.sk/katalog/Automaticka-pracka-WHIRLPOOL-AWG-5104.html
zena77
01.06.12,04:07
tak nech dobre a dlho perie ;)
otázka
01.06.12,05:44
tak Miele nie je značka vyrábaná v číne...no jedine, že by sa už rozhodli inak ale asi nie ceny tomu nenasvedčujú...;) moja whirpulka tahá 10rok, čakám každú chvílu kedy bude koniec, ale už by som ju nakúpila dnes vyrábané výrobky nezačujú že vydržia to čo predchádzajúce kusy...aspoň ja si to myslím;) ak...išla by som kúpiť asi mimo SR. tiež uvažujem nad Bosch alebo Siemens, je to jeden výrobca.potom možno ešte AEG, čo vyrába elektrolux.

Toro by som nerobila, kvôli prípadnej reklamácii.....
lujza.j
01.06.12,15:41
Toro by som nerobila, kvôli prípadnej reklamácii.....
ano...ale AT nie je ďaleko a tovar tam predávaný je vyrábaný pre západnú Europu....
81janka
02.06.12,21:45
Predvcerom dosluzila stara 17 rocna Whirlpoolka.Zajtra privezu a spojazdnia novu.Preco neostat verny znacke,s ktorou ste spokojni? :)

http://www.datart.sk/katalog/Automaticka-pracka-WHIRLPOOL-AWG-5104.html

Pretože rovnaká značka ešte nezaručuje rovnakú kvalitu. Mali sme whirpoolku z 93. Pred 3 rokmi sme kúpili novú a už nefunguje, nehovoriac o nespočetnom množstve opráv, ktoré sme s ňou vyabsolvovali. Niečo neskutočné. No samotní opravári súhlasne tvrdili, že dnešné whirpoolky sa svojou kvalitou ani zďaleka nepribližujú tým niekdajším... Ešte to chvíľu potrvá, kým budem riešiť práčku do svojej domácnosti, no viem, že whir. to určite nebude. Aj keď, určite závisí aj od toho, na aký kus človek práve natrafí...
modrofuzik1
26.06.12,11:15
dobry den, mate, prosim, niekto skusenosti s prackou gorenje wa 73121. nenasla som na nu na inete ani ziadne recenzie. dakujem
willma
22.03.15,22:41
ja som snouvelmi spokojný. Až na tu hlučnosť. trošku je hlučnejšia ako pračka čo som mal pred tým ale za tie peniaze je super. Sklidni hormon - za tri roky už pračku kúpiť stihli.