Martin-
03.05.10,13:24
Dobrý deň. Chcem Vás poprosiť o radu pri stavbe chatky: rozmery 3x7,3m, výška 2,3-2,8 m- pultová strecha( škridlový plech). Konštrukcia bude s hranolov .Bude to slúžiť na sezónne využitie na záhrade. Z akých hranolov by to malo byť postavené aby to vyhovovalo statickej stránke?
Skladba steny bude OSB doska 10mm+paropriepustná fólia+konštrukcia s izoláciou+parotesná fólia+sádrokartón-impregnovaný.
Skladba strechy: škridplech+latovanie +kontralaty+fólia+ krokvy?
Vyhovuje to ? Poraďte postup a skladbu stien ( čo najtenšia) a aké hrubé by mali byť krokvy a na aký rozostup..Veľmi pekne ďakujem.
vratnik
03.05.10,12:18
Podobnu budu som mal z hranolkov 10 x 10, pultova strecha z hranolkov 10 x 10 medzi nimy 80 cm medzera a na to dreveny zaklop + plech, sever. slovenska. Zvisle hranolky boli pomerne husto - vzdy medzi oknami. Nakolko nebola vykurovana, bola skladba minimalna - dosky nabite na hranoloch, medzi hranolmi obycajny polystyren, hobra, a zvnutra hoblovane dosky. Podlaha - forsty o hrubke 5 cm. Odizolovane ipou, stala len na betonovych kockach, ktore neboli v nezamrnej hlbke. Pred par rokmi dalsia buda, tam som ale strechu pouzil hrubsie hranoly 12 x 12, ak mate vacsi presah strechy, radsej by som dal 12 x 12.