xtro
04.05.10,07:45
Chcel by som požiadať diskutujúcich o radu v nasledujúcom probléme.

Kúpil som chatu so zavedenou elektrinou a vodou. Mam však problém s čiernym odberom vody. Keďže chata bola stavaná niekedy začiatkom 80 rokov ako podniková chata, vieme všetci ako sa vtedy stavalo. Do chaty mi vedie prívod vody, avšak šachta s vodomerom je vzdialená od chaty cca 400m. Problémom je, že na tejto trase sa majitelia okolitých chatiek napojili na tento vodovod a odoberajú vodu, ktorú platím ja, keďže fakturačný vodomer mám v šachte ktorá je mimo môjho pozemku vo vzdialenosti cca 400m. Netuším kadiaľ vedie prívod vody, ale predpokladám že ide po cudzích pozemkoch a nemám rozumnú možnosť to za prijateľnú cenu zistiť (zemný rtg je pekne drahý). Vodári mi tvrdia, že ich problém je len po moju šachtu a fakturačný vodomer a tých 400m je môj problém a mám sa starať a zisťovať sám kto mi vodu kradne. Volal som k tomu aj políciu, ale tí sa k tomu postavili tak, že oni to nemajú ako skontrolovať a že je to zbytočné, že treba dôkazy a podobne. Na katastri nie sú žiadne zápisy vecného bremena (tak by som mohol zistiť kadiaľ tá rúra vedie), čiže nemám ani poňatia kde mám trubku. Štve ma, že nielenže neviem kadiaľ mi prúdi voda, ale problém je, že ak mi mi niekde potrubie prasklo a a unikala voda, tak nemám ani možnosť to opraviť keďže potrubie vedie po cudzích pozemkoch nemusia ma tam ani pustiť. Rovnako šachta s vodomerom a hlavným ventilom je na cudzom pozemku, takže si teoreticky nemôžem ani odstaviť vodu aby som si opravil svoj rozvod. Chcel som prinútiť vodárov, aby mi dali fakturačný vodomer do môjho objektu, resp. aby sa prerobila prípojka bližšie k mojej chate, ale o tom nechcú rokovať, pretože to by museli riešiť ostatných chatkárov oni, takto s tým nemajú problém, pretože všetko musím platiť ja - je to moja prípojka a kto tam je napojený, je môj problém.
Spravil som dokonca takú vec, že som v piatok večer zastavil vodu v šachte a v nedeľu už bola pustená - čiže niekto prišiel a pustil si vodu, mám teda potvrdené, že je na mňa niekto pripojený.
A tu je moja otázka - ako z tohto kruhu von? Ak má niekto akýkoľvek návrh, prosím, skúste čokoľvek poradiť, budem vďačný za akýkoľvek nástrel.
Ďakujem.
Laco-monter
04.05.10,05:55
Pohroz vodárom, že sa odpojiš od pripojky, možno niečo sa začne riešiť.

Pokiaľ hlavné vodovodné potrubie vedie blizko Tvojej chaty, zriadenie novej pripojky nemože byť problem.

Prepočítaj si, či by sa Ti noplatilo zriadiť si novú vodovodnú prípojku na vlastné náklady.
xtro
04.05.10,06:01
Vodárom som pohrozil - zasmiali sa.
neverím že niečo začne riešiť od vodárov, pretože chatky v mojou okolí totiž vlastnia bývalí stranícky funkcionári - sú to síce starší páni, ale majú stále obrovskú moc (keby som to vedel, nikdy by som túto chatu nekúpil)

Vodovodné potrubie vodárov je vzdialené cca 400 odo mňa, nad novou prípojkou uvažujem, ale to už by som sa asi pustil skôr do vlastnej studne. Len ma štve že sa nedovolám spravodlivosti.
moriteru
04.05.10,06:05
Pohroz vodárom, že sa odpojiš od pripojky, možno niečo sa začne riešiť.

Pokiaľ hlavné vodovodné potrubie vedie blizko Tvojej chaty, zriadenie novej pripojky nemože byť problem.

Prepočítaj si, či by sa Ti noplatilo zriadiť si novú vodovodnú prípojku na vlastné náklady.

A možno pustia do gatí :D:D:D:D:D:D.
(a dotiahnu ti novú prípojku - hneď aj s teplou vodou )
Laco-monter
04.05.10,06:07
Vodárom som pohrozil - zasmiali sa.
neverím že niečo začne riešiť od vodárov, pretože chatky v mojou okolí totiž vlastnia bývalí stranícky funkcionári - sú to síce starší páni, ale majú stále obrovskú moc (keby som to vedel, nikdy by som túto chatu nekúpil)

Vodovodné potrubie vodárov je vzdialené cca 400 odo mňa, nad novou prípojkou uvažujem, ale to už by som sa asi pustil skôr do vlastnej studne. Len ma štve že sa nedovolám spravodlivosti.

Nie tak som myslel, nové potrubie v tom zmysle, aby si mal SVOJ vodomer, ktorý by meral len Tebou odobratú vodu.

Susedov nekomentujem, žiaľ na Slovensku je to tak a ešte ďalších 20 rokov aj bude.

Keď vidím ako sa spusta mojich rovesníkov usadila v cudzine, tak o tom uvažujem aj ja.
moriteru
04.05.10,06:13
Chcel by som požiadať diskutujúcich o radu v nasledujúcom probléme.

Kúpil som chatu so zavedenou elektrinou a vodou. Mam však problém s čiernym odberom vody. Keďže chata bola stavaná niekedy začiatkom 80 rokov ako podniková chata, vieme všetci ako sa vtedy stavalo. Do chaty mi vedie prívod vody, avšak šachta s vodomerom je vzdialená od chaty cca 400m. Problémom je, že na tejto trase sa majitelia okolitých chatiek napojili na tento vodovod a odoberajú vodu, ktorú platím ja, keďže fakturačný vodomer mám v šachte ktorá je mimo môjho pozemku vo vzdialenosti cca 400m. Netuším kadiaľ vedie prívod vody, ale predpokladám že ide po cudzích pozemkoch a nemám rozumnú možnosť to za prijateľnú cenu zistiť (zemný rtg je pekne drahý). Vodári mi tvrdia, že ich problém je len po moju šachtu a fakturačný vodomer a tých 400m je môj problém a mám sa starať a zisťovať sám kto mi vodu kradne. Volal som k tomu aj políciu, ale tí sa k tomu postavili tak, že oni to nemajú ako skontrolovať a že je to zbytočné, že treba dôkazy a podobne. Na katastri nie sú žiadne zápisy vecného bremena (tak by som mohol zistiť kadiaľ tá rúra vedie), čiže nemám ani poňatia kde mám trubku. Štve ma, že nielenže neviem kadiaľ mi prúdi voda, ale problém je, že ak mi mi niekde potrubie prasklo a a unikala voda, tak nemám ani možnosť to opraviť keďže potrubie vedie po cudzích pozemkoch nemusia ma tam ani pustiť. Rovnako šachta s vodomerom a hlavným ventilom je na cudzom pozemku, takže si teoreticky nemôžem ani odstaviť vodu aby som si opravil svoj rozvod. Chcel som prinútiť vodárov, aby mi dali fakturačný vodomer do môjho objektu, resp. aby sa prerobila prípojka bližšie k mojej chate, ale o tom nechcú rokovať, pretože to by museli riešiť ostatných chatkárov oni, takto s tým nemajú problém, pretože všetko musím platiť ja - je to moja prípojka a kto tam je napojený, je môj problém.
Spravil som dokonca takú vec, že som v piatok večer zastavil vodu v šachte a v nedeľu už bola pustená - čiže niekto prišiel a pustil si vodu, mám teda potvrdené, že je na mňa niekto pripojený.
A tu je moja otázka - ako z tohto kruhu von? Ak má niekto akýkoľvek návrh, prosím, skúste čokoľvek poradiť, budem vďačný za akýkoľvek nástrel.
Ďakujem.
Napusti si vody do zásoby a zavri kohútik (+ daj lístok, kde sa môžu nespokojenci hlásiť :D:D:D ).
Generalissimus
04.05.10,06:21
Presne, zásobník na vodu, veľký zámok (najlepšie ten s alarmom) na šachtu a hotovo.
Laco-monter
04.05.10,06:30
Presne, zásobník na vodu, veľký zámok (najlepšie ten s alarmom) na šachtu a hotovo.

A zasobnik na vodu napúšťať cez odvzdušňovaci ventilok umiestnený pred vodomerom, aby sa vodomer netočil a voda aby veselotiekla.

Toto je čierný odber, vážení. :mad:

A ja sa čudujem,že toto vodarenské spoločnosti nepostihujú.:confused:

Kým elektrarenské rozvodné spoločnosti, majú pracovníkov, čo nerobia nič iné len patraju po pripadných čierných odberoch.

Dokonca sa stalo, že jeden amater sa načierno napojil na elektriku , lebo si chcel namiešať niekoĺko miešačiek betonu,

EŠTE 1-vú várku betonu nevykipoval, UŽ TAM BOLI z elektrarenskej spoločnosti aj z policiou ! :eek:

A naparili mu takú pokutu,že dotyčného prešla chuť na čierne odbery DOŽIVOTNE.
xtro
04.05.10,06:38
Na to som myslel aj ja, ale čo tým dosiahnem? Že chytím ako niekto otvori ventil? Keď som volal k tomuto policajtov, tak mi povedali že môžem mať problém skôr ja s tým, že keď ma niekto uvidí ako idem zastaviť vlastnú vodu vo vlastnej šachte na cudzom pozemku - na tú šachtu, resp. na pozemok kde je šachta, totiž nie je v katastri vecné bremeno.
Zavrel som ventil, odstavil vodu, keď som prišiel o 36 hodín neskôr, už bol ventil otvorený a namerané 4 kubíky vody. Policajti povedali - malá škoda, nezaujíma nás to. Ukážte nám kto konkrétne vám vodu kradne, budeme riešiť. Super.
Naviac vodári mi zakázali zamknúť šachtu - pretože sa tam potrebujú dostať keď odpočítavajú vodomer.
xtro
04.05.10,06:40
Odvzdušňovací ventilček pred vodomer nenamontuješ - je tam plomba, teda večšinou.
Nemám záujem kradnúť vodu, chcem len zaplatiť za to, čo skutočne miniem.
plackoo
04.05.10,06:41
Na to som myslel aj ja, ale čo tým dosiahnem? Že chytím ako niekto otvori ventil? Keď som volal k tomuto policajtov, tak mi povedali že môžem mať problém skôr ja s tým, že keď ma niekto uvidí ako idem zastaviť vlastnú vodu vo vlastnej šachte na cudzom pozemku - na tú šachtu, resp. na pozemok kde je šachta, totiž nie je v katastri vecné bremeno.
Zavrel som ventil, odstavil vodu, keď som prišiel o 36 hodín neskôr, už bol ventil otvorený a namerané 4 kubíky vody. Policajti povedali - malá škoda, nezaujíma nás to. Ukážte nám kto konkrétne vám vodu kradne, budeme riešiť. Super.
Naviac vodári mi zakázali zamknúť šachtu - pretože sa tam potrebujú dostať keď odpočítavajú vodomer.

Zamkni :
- dva kľúče u teba
- jeden u vodárov :) .
Laco-monter
04.05.10,06:44
Odvzdušňovací ventilček pred vodomer nenamontuješ - je tam plomba, teda večšinou.
Nemám záujem kradnúť vodu, chcem len zaplatiť za to, čo skutočne miniem.

Netaram, takto to skutočne montovali cca pred 20 rokmi.

Uzatvarací ventil, v ktorého telese bol zamontovaný odvzdušňovací ventilok.
xtro
04.05.10,06:53
A zasobnik na vodu napúšťať cez odvzdušňovaci ventilok umiestnený pred vodomerom, aby sa vodomer netočil a voda aby veselotiekla.

Toto je čierný odber, vážení. :mad:

A ja sa čudujem,že toto vodarenské spoločnosti nepostihujú.:confused:

Kým elektrarenské rozvodné spoločnosti, majú pracovníkov, čo nerobia nič iné len patraju po pripadných čierných odberoch.

Dokonca sa stalo, že jeden amater sa načierno napojil na elektriku , lebo si chcel namiešať niekoĺko miešačiek betonu,

EŠTE 1-vú várku betonu nevykipoval, UŽ TAM BOLI z elektrarenskej spoločnosti aj z policiou ! :eek:

A naparili mu takú pokutu,že dotyčného prešla chuť na čierne odbery DOŽIVOTNE.

Lenže problém je v tom, že chatári sú napojení moju vetvu ktorá je ZA MOJIM fakturačným vodomerom, čiže kradnú a poškodzujú mňa, pretože ja tú vodu platím, z logiky veci s tým vodári naozaj nemajú nič, oni dostanú zaplatené za vodu ktorú im napočíta merač a ďalej neriešia.
Ja som im aj navrhol, že im celé moje potrubie darujem a nech mi dajú fakturačný vodomer ku mne na chatu, resp. pred chatu, pretože tak ako som písal, šachtu mám cca 400m od chaty a kto sa popripájal na tých 400 metroch jednoducho netuším a ani neviem kadiaľ to vlastne vedie.
Laco-monter
04.05.10,06:56
Lenže problém je v tom, že chatári sú napojení moju vetvu ktorá je ZA MOJIM fakturačným vodomerom, čiže kradnú a poškodzujú mňa, pretože ja tú vodu platím, z logiky veci s tým vodári naozaj nemajú nič, oni dostanú zaplatené za vodu ktorú im napočíta merač a ďalej neriešia.
Ja som im aj navrhol, že im celé moje potrubie darujem a nech mi dajú fakturačný vodomer ku mne na chatu, resp. pred chatu, pretože tak ako som písal, šachtu mám cca 400m od chaty a kto sa popripájal na tých 400 metroch jednoducho netuším a ani neviem kadiaľ to vlastne vedie.

AKO MOHOL VZNIKNÚŤ TENTO STAV ???

KTO TO DOVOLIL ??? :eek:

DAJ CELÝ PRÍPAD tel. Markíza , nech to odvysielaju .

ZVEREJNI TO !!!
xtro
04.05.10,07:02
Zamkni :
- dva kľúče u teba
- jeden u vodárov :) .

Odmietajú - vraj keby im dal každý takto kľúč, mali by s tým problém (čo aj do určitej miery chapem )
Lenže aj tak, uzavretie prívodu vody mi problém nerieši - odstavím síce tých, čo mi kradnú vodu, ale odstavím aj seba. A aj keď prídem na to kto mi vodu kradne - čo s tým? Ako mu to dokážem? Policajti to nechcú riešiť, tvrdia že to je problém dokázať. Keď niekoho chytím ako otvára ventil to nie je dôkazom že mi kradne vodu - tak mi povedali policajti. Rozvody boli robené pred 20 rokmi, ktovie aké boli vtedy dohody a podobne - údajne stačí nejaké prehlásenie dobrej viery a mám smolu.
Laco-monter
04.05.10,07:46
Alebo ešte jedno riešenie:

PREREŽ privodné potrubie, a budu MUSIEŤ z tým niečo urobiť.
TomasHC
04.05.10,10:49
Zatvor ventil a cakaj ;) Nic ine sa neda poradit.
Laco-monter
04.05.10,10:51
Zatvor ventil a cakaj ;) Nic ine sa neda poradit.

A ak dorazí niekto ,kto ho bude chcieť otvoriť, tak mu to pekne vytmav medzi kukadla bejzbolkou. :D
vratnik
04.05.10,11:14
A ak dorazí niekto ,kto ho bude chcieť otvoriť, tak mu to pekne vytmav medzi kukadla bejzbolkou. :D
- ublizenie na zdravi
- pohyb po cudzom pozemku
- cierna stavba na cudzom pozemku
Ja to vidim len na dohodu medzi spoluodberatelmi a moc sa o vodovode cez cudzie pozemky nezmienovat. V sucasnosti tahat 400m vodovod v chatovej oblasti, kde pozemky riadne nabehli na cene je nerealne. Uz ani el. kabel vam sused nepovoli, lebo chce mat klud a nie dalsiu chatu nad sebou.
dan501
04.05.10,12:35
V prvom rade si daj spravit geometricky plan na zriadenie vecneho bremena prava ulozenia inžinierskzch sieti a daj ho zapisať do katastra . ak vlastnici parciel nebudu suhlasiť musis to riesiť sudom.Potom odhadni miesta kde su susedia napojeny a daj to prekopat a odpoj ich od tvojej pripojky
profesional
04.05.10,13:00
voda ako aj ine hoc neskladovatelne dodavky energii povazuje obciansky zakonnik za vec (lat. res.) Preto cierny odber vody je jednoznacne precinom kradeze za ktory hrozi 2 roky odnatia slobody nepodmienecne.
Nenechal by som sa odradit nejakou policajnou hliadkou co bola vec pozriet na mieste.
Podaj trestne oznamenie pre dovodne podozrenie z precinu kradeze. Urob tak na urade justicnej a kriminalnej policie OR PZ SR podla miesta kde je chata.
Policia sa k tomu nemoze postavit tak ze oni nevedia co s tym. Oni su povinni konat na zaklade zasady oficiality tak ako to vyplyva z § 2 zakna cislo 301/2005 Z.z. (Trestny poriadok). A teda nemozu sa vzhovarat. Oni su povinni vykonat setrenie na naklady statu. A ak nemaju na to prostriedky a vedomosti, maju moznost pribrat na to uznesenim sudneho znalca. Vodari s tzm nic nemaju.
Zaroven policia bude pritomna pri meraniach znalca ktory musi zavolat aj vodarov. A akonahle on potvrdi cierny odber, vodari budu povinni na vyzvu vzsetrovatela PZ SR ciernych odberatelov odpojit.

Takze da sa to. Dolezite je poznat svoje prava a nenechat sa ustne odradit. Ja chapem ze maju vela roboty, ale ty sa nemozes len tak lahko dat.
profesional
04.05.10,13:01
A co sa tyka vedenia vodovodneho portubia cudzim pozemkom - vodari na podnet podaju navrh na vklad vecneho bremena do katastra..majitelom pozemkom kade ide vodovodne vedenie..to nie je ziadnz problem..
PotPalo
05.05.10,16:30
Uzamknúť, ale nie šachtu, ale ventil. Zavrieť ho, dať naň oceľový kryt a ten uzamknúť. Vodári môžu veselo odčítavať vodomer, do šachty sa dostanú. Aj čiernobráči sa tam dostanú, ale ventil bude v oceľovej škatuli, takže ho nepustia. Inak asi jediné riešenie je (podľa mňa) natiahnuť nové potrubie.
Ice dive
05.05.10,17:11
voda ako aj ine hoc neskladovatelne dodavky energii povazuje obciansky zakonnik za vec (lat. res.) Preto cierny odber vody je jednoznacne precinom kradeze za ktory hrozi 2 roky odnatia slobody nepodmienecne.
Nenechal by som sa odradit nejakou policajnou hliadkou co bola vec pozriet na mieste.
Podaj trestne oznamenie pre dovodne podozrenie z precinu kradeze. Urob tak na urade justicnej a kriminalnej policie OR PZ SR podla miesta kde je chata.
Policia sa k tomu nemoze postavit tak ze oni nevedia co s tym. Oni su povinni konat na zaklade zasady oficiality tak ako to vyplyva z § 2 zakna cislo 301/2005 Z.z. (Trestny poriadok). A teda nemozu sa vzhovarat. Oni su povinni vykonat setrenie na naklady statu. A ak nemaju na to prostriedky a vedomosti, maju moznost pribrat na to uznesenim sudneho znalca. Vodari s tzm nic nemaju.
Zaroven policia bude pritomna pri meraniach znalca ktory musi zavolat aj vodarov. A akonahle on potvrdi cierny odber, vodari budu povinni na vyzvu vzsetrovatela PZ SR ciernych odberatelov odpojit.

Takze da sa to. Dolezite je poznat svoje prava a nenechat sa ustne odradit. Ja chapem ze maju vela roboty, ale ty sa nemozes len tak lahko dat.
+ zober si dva cca 100 cm dlhé oceľové drôty, ktoré na konci ohneš o 90 stupňov zhyb tak do dlane (90cm rovný a 10 cm úchyt do dlane)... postav sa chyť drôty do rúk pred seba a prejdi sa po svojej záhrade kde vieš kde je prípojka... na mieste kde ti ide potrubie sa drôty vyrovnajú rovnobežne so zakopaným potrubím... (nemusíš byť vôbec senzibil...) takto sa potom prejdi po tých 400 metroch kde ti vedie potrubie - nájdeš jeho presnú polohu... následne s cca 3 - 4 metrovým odstupom vodorovne popri potrubí prejdi... takto by si mal nájsť zakopané čierne prípojky na tvoje potrubie... no a potom už je na tebe či ich poodpájaš, alebo sa dohodnete na nejakom rozumnom rozpočte odobratej vody...
220870
05.05.10,17:50
Keď nájdete čierny odber tak doňho jednu fázu.A začať hladať dobrého právnika.
Ice dive
06.05.10,05:29
Keď nájdete čierny odber tak doňho jednu fázu.A začať hladať dobrého právnika.
no a okrem účtu za vodu, zaplatí aj za zvýšený odber elektriky, + trestné stíhanie za ľahké/ťažké ublíženie na zdravý...
vratnik
06.05.10,05:59
+ zober si dva cca 100 cm dlhé oceľové drôty, ktoré na konci ohneš o 90 stupňov zhyb tak do dlane (90cm rovný a 10 cm úchyt do dlane)... postav sa chyť drôty do rúk pred seba a prejdi sa po svojej záhrade kde vieš kde je prípojka... na mieste kde ti ide potrubie sa drôty vyrovnajú rovnobežne so zakopaným potrubím... (nemusíš byť vôbec senzibil...) takto sa potom prejdi po tých 400 metroch kde ti vedie potrubie - nájdeš jeho presnú polohu... následne s cca 3 - 4 metrovým odstupom vodorovne popri potrubí prejdi... takto by si mal nájsť zakopané čierne prípojky na tvoje potrubie... no a potom už je na tebe či ich poodpájaš, alebo sa dohodnete na nejakom rozumnom rozpočte odobratej vody...
Presne tak, alebo najdite prutikara - studniara a ten vam spolahlivo najde existujucu pripojku. Je to pomerne presne, aj ked drotiky zvyknu zmenit smer pri kazdom vedeni - elektrika, odpad, voda.
Ferdosondo
06.05.10,07:05
Nezaškodilo by zbehnúť za šéfom od vodárov s igelitkou a slušne sa dohodnúť na vybudovaní nového odberného miesta. Vyjde to určite lacnejšie, ako všetky vybavovačky, ktoré aj tak čiernym odberom nezabránia.
Ak by si nepochodil tak skús druhú verziu. Tí čierni odberatelia možno ani nevedia, že sú "čierni". Za socíku sa jednoducho popripájali , mysleli a myslia si že je to OK. Skús im dať oznamy, že Ti berú vodu, za ktorú Ty platíš s tým, že nech si namontujú vodomery a nech Ti platia. V opačnom prípade že im vodu odpojíš. Ja viem, že nemáš ako, ale oni to nemusia vedieť.
Situácia je pre Teba dosť vážna, pretože zatiaľ je nie veľmi sucho, ale nechcem si predstaviť v letných suchách ten odber. Vodárom situácia vyhovuje. Väčší odber = väčší zisk.
miky64
06.05.10,12:52
odstav svoj privod zober casku a prtlakuj u niektorych spolu odberateľov urobiš zaplavu a bude sranda a hlavne nik ti nemôže nič povedať pretože si si to robil na svojom majetku
Laco-monter
06.05.10,18:50
+ zober si dva cca 100 cm dlhé oceľové drôty, ktoré na konci ohneš o 90 stupňov zhyb tak do dlane (90cm rovný a 10 cm úchyt do dlane)... postav sa chyť drôty do rúk pred seba a prejdi sa po svojej záhrade kde vieš kde je prípojka... na mieste kde ti ide potrubie sa drôty vyrovnajú rovnobežne so zakopaným potrubím... (nemusíš byť vôbec senzibil...) takto sa potom prejdi po tých 400 metroch kde ti vedie potrubie - nájdeš jeho presnú polohu... následne s cca 3 - 4 metrovým odstupom vodorovne popri potrubí prejdi... takto by si mal nájsť zakopané čierne prípojky na tvoje potrubie... no a potom už je na tebe či ich poodpájaš, alebo sa dohodnete na nejakom rozumnom rozpočte odobratej vody...

AKÝ HRUBÝ ma byť ten drvot ??

Predpokladam, že pri drvote nejakom viazacom priemer 4 mm , to asi fungovať nebude .:confused: :D
vratnik
06.05.10,19:07
AKÝ HRUBÝ ma byť ten drvot ??

Predpokladam, že pri drvote nejakom viazacom priemer 4 mm , to asi fungovať nebude .:confused: :D
Najlepsi je medeny drot - 1 - 2mm, kratsi 30cm + 8 cm na zahnutie, nie kazdy ma tu schopnost.
Ice dive
07.05.10,06:46
Najlepsi je medeny drot - 1 - 2mm, kratsi 30cm + 8 cm na zahnutie, nie kazdy ma tu schopnost.
no schopnosť... ono keď mi to ukazoval chlapík čo nám robil studňu dal sa pohrať mne aj otcovi a ešte aj dvom susedom a všetkým nám to fungovalo... a nechce sa mi veriť, že by sme boli schopní všetci:D:D:D:D
Gapo
07.05.10,06:58
Netaram, takto to skutočne montovali cca pred 20 rokmi.

Uzatvarací ventil, v ktorého telese bol zamontovaný odvzdušňovací ventilok.
Odvzdušňovací ventilček je v skutočnosti odvodňovací a to preto aby keď sa v zime odstaví vodovod, sa mohla voda vypustiť, aby nezmrzla a nepotrhala vodovod. Aspoň tak to býva na vodovodných systémoch čo nie sú trvale v odbere.:cool:
alltracboy
07.05.10,07:19
Odvzdušňovací ventilček je v skutočnosti odvodňovací a to preto aby keď sa v zime odstaví vodovod, sa mohla voda vypustiť, aby nezmrzla a nepotrhala vodovod. Aspoň tak to býva na vodovodných systémoch čo nie sú trvale v odbere.:cool:
ak by tam aj niekto daval odvodnovaci ventil, tak urcite za hodiny. Hlavny uzaver a hodiny su majetok BVS, za tym si mozes robit co chces (zakonom povolene).
Gapo
07.05.10,13:16
ak by tam aj niekto daval odvodnovaci ventil, tak urcite za hodiny. Hlavny uzaver a hodiny su majetok BVS, za tym si mozes robit co chces (zakonom povolene).
Laco-monter to napísal dobre, ten ventilček je na ventile a ten ventil je za hodinami. Teda mal by byť. Vodomer totiž musí byť pod tlakom, aby sa nedalo manipulovať. Takže hlavný ventil vodární je inde, toto je len uzáver na prípojke, ako v domoch. No a preto ho majú vodárne na háčiku, lebo to ich nezaujíma, to je jeho. Ale to je v tomto prípade fuk, bohužiaľ si to musí vyriešiť sám, musí dokázať, že je to jeho prípojka, zaplatená staviteľom tej chaty a že nikomu nedovolil predchodca sa pripojiť, inak je to slovo proti slovu. Vidím to na dlhý boj.:mad:
kveti
24.05.10,08:04
na chate a voDovod to je konfort
ja navrhujem zrusit vodovod VYKOPAT KRASNU STUDNU A POTOM ZLODEJOM LLEN UKAZOVAT DLHY NOS
AJ VODAROM
Luky89
24.05.10,08:49
Laco-monter to napísal dobre, ten ventilček je na ventile a ten ventil je za hodinami. Teda mal by byť. Vodomer totiž musí byť pod tlakom, aby sa nedalo manipulovať. Takže hlavný ventil vodární je inde, toto je len uzáver na prípojke, ako v domoch. No a preto ho majú vodárne na háčiku, lebo to ich nezaujíma, to je jeho. Ale to je v tomto prípade fuk, bohužiaľ si to musí vyriešiť sám, musí dokázať, že je to jeho prípojka, zaplatená staviteľom tej chaty a že nikomu nedovolil predchodca sa pripojiť, inak je to slovo proti slovu. Vidím to na dlhý boj.:mad:
No tak potom ako vysvetlíš moju pripojku.
Hlavné potrubie - moja pripojaka-ventil-ventil-ventilček na odpušťanie-vodomer-ventil-ventilček na odpúšťanie -potrubie do domu a tak to ma každý koho poznám
kubinko111111
05.04.11,18:34
Na to som myslel aj ja, ale čo tým dosiahnem? Že chytím ako niekto otvori ventil? Keď som volal k tomuto policajtov, tak mi povedali že môžem mať problém skôr ja s tým, že keď ma niekto uvidí ako idem zastaviť vlastnú vodu vo vlastnej šachte na cudzom pozemku - na tú šachtu, resp. na pozemok kde je šachta, totiž nie je v katastri vecné bremeno.
Zavrel som ventil, odstavil vodu, keď som prišiel o 36 hodín neskôr, už bol ventil otvorený a namerané 4 kubíky vody. Policajti povedali - malá škoda, nezaujíma nás to. Ukážte nám kto konkrétne vám vodu kradne, budeme riešiť. Super.
Naviac vodári mi zakázali zamknúť šachtu - pretože sa tam potrebujú dostať keď odpočítavajú vodomer.

zdravim vás ak mate este tento problem tak vám poradim,na policii podate trestne oznamenie na neznameho pachateľa podľa paragrafu 212 pismeno 2 je jedno ci su to 2 alebo 4kubiky co odobrali ale podlatohoto paragrafu si niekto privlastnil cudziu vec a podlieha to spoplatneniu a je jedno ci ukradol za 1€ alebo 2€ ale ukradol.a policia musi presetriť okolite domy ci chatky vo vašom okoli verteiä mi toto zaberie robim v jednej spoločnosti a zaoberam sa neopravn.odbermi
miloslav13
07.04.11,14:35
Daj si navrtat studnu. jeden meter cca 40€ my mame 10m to je 400€ + vodaren, hadice,... vseho vsudy max 1000€ a mas svoju vodu.
ak budes chodit vybavovat po uradoch bude ti to trvat ROKY, a takto to mas za mesiac hotove a uz len platis minimum co berie vodaren. a susedia sa poseru ked vodari odpoja vodomer :DD
daniela4u
09.04.13,06:17
Chcem sa opytat ako nahlasit cierny odber energii, alebo plynu