vierockak
04.05.10,20:49
Dobrý deň.
Prosím, viete mi (najlepšie niekto z praxe) poradiť, čo je lepšie na opravu plochej strechy bytových domov - fólie z mäkčeného PVC alebo fólie na báze olefínov?
Aké sú výhody a nevýhody oboch druhov fólií? Ktorú by ste uprednostnili a prečo?
Za každý príspevok ďakujem.
vierockak
13.05.10,19:40
Keďže v tejto téme zatiaľ nikto nereagoval, skúsim ju oživiť z inej strany - môžete sem napísať (kto vie, resp. má) svoje praktické (najlepšie viacročné) skúsenosti s "kotvenými fóliovými" strechami? Ďakujem.
andiablo
14.05.10,06:11
no s izoláciami plochých striech s foliami a kotvenými súsenosti mám. záleží aj od tho akú foliu tam chcete
vierockak
15.05.10,15:43
no s izoláciami plochých striech s foliami a kotvenými súsenosti mám. záleží aj od tho akú foliu tam chcete
OK, tak skúste napísať, s akou fóliou máte aké skúsenosti a koľko ročné, ďakujem
Laco-monter
15.05.10,16:13
Ono ani nie je problem v kvalite materialu tvoriacim strechu, teda kvalita folie.

Skor ide o to,že strecha na panelákoch nie je kvalitne urobená, nie je správne vyspádovaná a na niektorých miestach zostáva stáť voda ,

a táto stojaca voda presakuje do bytov na poslednom poschodí.

Robili sa aj také riešenia, že celá strecha sa pokryla betonovo-polystyrenovým poterom a následne sa nanovo-zaizolovala.
ski555
15.05.10,16:31
Ono ani nie je problem v kvalite materialu tvoriacim strechu, teda kvalita folie.

Skor ide o to,že strecha na panelákoch nie je kvalitne urobená, nie je správne vyspádovaná a na niektorých miestach zostáva stáť voda ,

a táto stojaca voda presakuje do bytov na poslednom poschodí.

Robili sa aj také riešenia, že celá strecha sa pokryla betonovo-polystyrenovým poterom a následne sa nanovo-zaizolovala.
toto by aj mňa zaujímalo,pretože máme na bytovke tento problém,strecha zle vyspádovaná,zopár miest vodné vankúše,ktoré som rozrezal,vysušil a preplátoval novou izoláciou,ale nie je odstránený problém vnikania vody.
Osud bytoviek a hlavne urob si sám ak Ti prvému zatečie.:(
vierockak
15.05.10,16:34
Ono ani nie je problem v kvalite materialu tvoriacim strechu, teda kvalita folie.

Skor ide o to,že strecha na panelákoch nie je kvalitne urobená, nie je správne vyspádovaná a na niektorých miestach zostáva stáť voda ,

a táto stojaca voda presakuje do bytov na poslednom poschodí.

Robili sa aj také riešenia, že celá strecha sa pokryla betonovo-polystyrenovým poterom a následne sa nanovo-zaizolovala.
... no dobre, toto všetko mi je jasné, takže skúsim to ešte raz z inej strany - povedzme, že strechu super príkladne vyspádujeme a nebude tam žiadna stojaca voda a potrebujeme ju zaizolovať ... ak by ste sa mali rozhodnúť akú izoláciu použijete - tak akú fóliu (vedag, fatrafol,...? ) alebo lepenku? a prečo?
kokolačík
15.05.10,20:11
povedzme, že strechu super príkladne vyspádujeme a nebude tam žiadna stojaca voda a potrebujeme ju zaizolovať ... ak by ste sa mali rozhodnúť akú izoláciu použijete - tak akú fóliu (vedag, fatrafol,...? ) alebo lepenku? a prečo?

Že si ty učiteľka :):):):) .

PS
A ak už chceš pozerať po strechách, pozri si :
- únosnosť
- ťažnosť
- povrch
- životnosť
- cenu.
A porovnaj so svojimi požiadavkami / financiami / veľkosťou / pevnosťou podkladu.
Nezabudni na tepelnú izoláciu.
andiablo
16.05.10,06:51
No so Sikou a Flafou. Tá Sika je fest drahá ale zas má OK vlastnosti. No a skúsenosti mám 5 rokov
vierockak
16.05.10,15:34
Že si ty učiteľka :):):):) .

PS
A ak už chceš pozerať po strechách, pozri si :
- únosnosť
- ťažnosť
- povrch
- životnosť
- cenu.
A porovnaj so svojimi požiadavkami / financiami / veľkosťou / pevnosťou podkladu.
Nezabudni na tepelnú izoláciu.

nie, nie som učiteľka ... zaujímavé, takéto otázky a diskusie vedú učiteľky ??? a osobne nemám nič proti učiteľkám

zaujíma ma aká je najvhodnejšia, t.j. najkvalitnejšia izolácia na plochú strechu byt. domu bez ohľadu na "moje požiadavky / financie / veľkosť / pevnosť podkladu" a uvítam názory najlepšie od praxou skúseného človeka "strechára" príp. od ľudí, ktorí bývajú priamo pod strechou a tiež k tejto téme majú čo povedať

to, čo deklarujú výrobcovia materiálov a technológií je jedna vec (každý si háji to svoje, lebo to chce úspešne predať) a základné veci sa dajú naštudovať aj na internete, ale praktické, overené skúsenosti je druhá vec ... a toto ma zaujíma, pre toto som tému založila
kokolačík
16.05.10,15:42
nie, nie som učiteľka ... zaujímavé, takéto otázky a diskusie vedú učiteľky ??? a osobne nemám nič proti učiteľkám

zaujíma ma aká je najvhodnejšia, t.j. najkvalitnejšia izolácia na plochú strechu byt. domu bez ohľadu na "moje požiadavky / financie / veľkosť / pevnosť podkladu" a uvítam názory najlepšie od praxou skúseného človeka "strechára" príp. od ľudí, ktorí bývajú priamo pod strechou a tiež k tejto téme majú čo povedať

to, čo deklarujú výrobcovia materiálov a technológií je jedna vec (každý si háji to svoje, lebo to chce úspešne predať) a základné veci sa dajú naštudovať aj na internete, ale praktické, overené skúsenosti je druhá vec ... a toto ma zaujíma, pre toto som tému založila

Najkvalitnejšia
Ja čo som stretol, tak najkvalitnejšia je za studena vulkanizovaná "gumená vaňa" na celú strechu a sokle.Ponúkali mi záruku 20 rokov.
PS
Na cenu sa ani nepýtaj :D .
Najvhodnejšia.
Pochôdzková
Aspoň do -30 stupňov (lámavosť)
S priemernou ťažnosťou
S odolným povrchom
Dobrá proti UV
A hlavne :
KVALITNE položená !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ViTk0
30.09.10,13:07
Najkvalitnejšia
Ja čo som stretol, tak najkvalitnejšia je za studena vulkanizovaná "gumená vaňa" na celú strechu a sokle.Ponúkali mi záruku 20 rokov.
PS
Na cenu sa ani nepýtaj :D .
Najvhodnejšia.
Pochôdzková
Aspoň do -30 stupňov (lámavosť)
S priemernou ťažnosťou
S odolným povrchom
Dobrá proti UV
A hlavne :
KVALITNE položená !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
@kokolačík: a ktorá firma dáva 20 rokov záruku na "gumenú vaňu"?
andiablo
30.09.10,17:28
no 2é rokov dávajú iba firmy, ktoré majú od výrobcu takz. "PVC" fólie cetrifikát. AK by si chcel môžem ti poslať kontakt od nás jednej formy, ktorá robila PEUGEOT, SAMSUNG a pod.
Janyke
30.09.10,17:29
U nás na bytovke robia už 2. týždeň strechu v tejto skladbe ako na obrázku.
http://www.dachslovakia.sk/products/produkt-1/
Firma je z Prešova.