0123misa
05.05.10,12:36
Dobry den.
Rada by som sa opytala na ake ukony potrebujem stavebne povolenie prip ine povolenia od vlastnikov bytu atd. ked chcem rekonstruovat byt?
Rekonstrukcia sa tyka dvojizboveho bytu- vymena okien, podlahy, el. rozvody, rozvody vody, kupelna komplet, novy otvor v priecke ( dvere z kuchyni do obyvacky) .
Za odpovede vopred dakujem.
arizona
05.05.10,10:52
0123misa
05.05.10,10:58
dakujem za stranku, no chcela by som sa este opytat ci tieto prace sa mozu vykonavat aj svojpomocne, alebo osobou ktora nema na to oficialne povolenie, tym myslim ze pri burani priecky by mi prisiel pomoct sused napr.
Gapo
05.05.10,15:45
dakujem za stranku, no chcela by som sa este opytat ci tieto prace sa mozu vykonavat aj svojpomocne, alebo osobou ktora nema na to oficialne povolenie, tym myslim ze pri burani priecky by mi prisiel pomoct sused napr.
Búrať napríklad šatník, alebo priečku / nie nosnú / môžeš aj svojpomocne, na elektriku potrebuješ certifikát.:cool:
outy48
18.05.10,20:52
Dobrý deň,

potrebovala by som súrne poradiť a budem Vám vďačná za akékoľvek info.
Prerábame 2-izbový byt v paneláku na 3.poschodí. Chceli sme vyzerať otvor do nenosného panela, dali sme si vypracovať aj statický posudok a statik nám do neho napísal, že to je nenosný panel, keď sme dali na stavebný úrad ohlášku tak nám odpovedali, že je potrebné stavebné povolenie - nestačí len ohlášky, kedže je to nenosný panel??

Ďakujem
Ferdosondo
19.05.10,04:42
Dobrý deň,

potrebovala by som súrne poradiť a budem Vám vďačná za akékoľvek info.
Prerábame 2-izbový byt v paneláku na 3.poschodí. Chceli sme vyzerať otvor do nenosného panela, dali sme si vypracovať aj statický posudok a statik nám do neho napísal, že to je nenosný panel, keď sme dali na stavebný úrad ohlášku tak nám odpovedali, že je potrebné stavebné povolenie - nestačí len ohlášky, kedže je to nenosný panel??

Ďakujem
Stavebné úrady majú v tom hokej. Podľa mňa ak je to nenosná stena tak iba ohlásenie drobnej stavby.
Na našom stavebnom úrade som získal tri rôzne vyjadrenia (ústne) v priebehu jednej hodiny. Zamýšľal som s prístavbou podpivničenej garáže do 25m2 k rodinnému domu.
V prvej kancelárii mi pani povedala, že k tomu potrebujem bezpodmienečne stavebné povolenie. K tomu projekt, ktorý mi mimochodom urobí, ak chcem, jej syn, ktorý je "čiste náhodou" projektant:eek:.
Keďže mi to nedalo, tak som zaklopal na vedľajšie dvere. Tam na podpivničenú garáž bolo "asi" treba stavebné povolenie a na nepodpivničenú "asi" ohlásenie drobnej stavby.
Toto ma teda nepresvedčilo, tak som počkal na šéfa stavebného úradu, ktorý povedal, že stačí ohlásenie drobnej stavby a hneď z hlavy aj vysypal znenie paragrafu.
Kua načo platíme takýchto úradníkov.
ciners
19.05.10,08:08
Stavebné úrady majú v tom hokej. Podľa mňa ak je to nenosná stena tak iba ohlásenie drobnej stavby.
Na našom stavebnom úrade som získal tri rôzne vyjadrenia (ústne) v priebehu jednej hodiny. Zamýšľal som s prístavbou podpivničenej garáže do 25m2 k rodinnému domu.
V prvej kancelárii mi pani povedala, že k tomu potrebujem bezpodmienečne stavebné povolenie. K tomu projekt, ktorý mi mimochodom urobí, ak chcem, jej syn, ktorý je "čiste náhodou" projektant:eek:.
Keďže mi to nedalo, tak som zaklopal na vedľajšie dvere. Tam na podpivničenú garáž bolo "asi" treba stavebné povolenie a na nepodpivničenú "asi" ohlásenie drobnej stavby.
Toto ma teda nepresvedčilo, tak som počkal na šéfa stavebného úradu, ktorý povedal, že stačí ohlásenie drobnej stavby a hneď z hlavy aj vysypal znenie paragrafu.
Kua načo platíme takýchto úradníkov.

To mas tak: ti gramotnejsi ludia idu robit cosi tvorive a ti menej gramotni idu an stavebny urad :(
outy48
20.05.10,08:36
hm, tak to hej. Mám dojem, že na tom stavebnom úrade rozhodujú ako im to pasuje.
Budeme musieť získať asi to stavebné povolenie.
Len treba aj súhlas susedov-to znamená, že musia súhlasiť všetci alebo stačí nadpolovičná väčšina??
Miloš Mičega - CIMOM TN
20.05.10,17:50
Dobrý deň,

potrebovala by som súrne poradiť a budem Vám vďačná za akékoľvek info.
Prerábame 2-izbový byt v paneláku na 3.poschodí. Chceli sme vyzerať otvor do nenosného panela, dali sme si vypracovať aj statický posudok a statik nám do neho napísal, že to je nenosný panel, keď sme dali na stavebný úrad ohlášku tak nám odpovedali, že je potrebné stavebné povolenie - nestačí len ohlášky, kedže je to nenosný panel??

Ďakujem

Na uvedené netreba nič.
Zajtra začnite robiť (len to čo ste napísali) a ja Vám garantujem,, že nepotrebujete nič.

CIMOM
Miloš Mičega - CIMOM TN
20.05.10,17:55
hm, tak to hej. Mám dojem, že na tom stavebnom úrade rozhodujú ako im to pasuje.
Budeme musieť získať asi to stavebné povolenie.
Len treba aj súhlas susedov-to znamená, že musia súhlasiť všetci alebo stačí nadpolovičná väčšina??

Treba len dodržať tuším je to § 11 zákona č. 182/1993 Z.z., t.j. neobťažovať susedov.
Ak je to nenosná priečka, nejedná sa o spoločnú časť domu, takže netreba žiadny súhlas susedov.


CIMOM
outy48
20.05.10,18:29
A súhlas od stavebného úradu nepotrebujeme??
Pretože oni tvrdia, že nemôže nič prerábať, lebo oni od nás žiadajú stavebné povolenie..