pivko
06.05.10,13:48
Moj susedko sa rozhodol urobiť plot, vymuroval múrik s DT a zo svojej strany si natiahol omietku. Z mojej strany si to vraj mám poriešiť sám. :mad::mad::mad:Čo je čisty blud ,lebo plot je jeho. Ale čo už.Moji murári mi aj tak povedali že ak nedal / čo nedal:D/izoláciu medzi DT a základ tak mu to všetko po zime oletí:DNakoľko je to celkom slušne vymurované tak uvažujem že by som plot len napenetroval a niečim natrel. Aká farba je najvhodnejšia:confused:
alltracboy
06.05.10,12:35
brectan
220870
06.05.10,15:43
Ak to natriete nejakou vodeodolnou farbou tak to opadávanie ešte urýchlite.Aby vás potom nenaháňal po úradoch a nevymáhal škodu.Súhlasím s vašimi murármi.
pivko
06.05.10,15:59
Ak to natriete nejakou vodeodolnou farbou tak to opadávanie ešte urýchlite.Aby vás potom nenaháňal po úradoch a nevymáhal škodu.Súhlasím s vašimi murármi.
Ale on to z mojej strany nenatiahol;)Ja mám holé tvárnice a chcem ich nejako skrášliť-namalovať;)Ten brečtan by sa asi na hladku tvárnicu nechytil.
Stefan2005
06.05.10,16:07
...Ten brečtan by sa asi na hladku tvárnicu nechytil.

Neverím, žeby aj toto povedali murári...
pivko
06.05.10,16:28
Neverím, žeby aj toto povedali murári...
V zadaní témy je že chcem ten plot namaľovať a nie tam nasadiť nejakú burinu v ktorej bude plno chrobákov ,komárov atd:mad:
alltracboy
06.05.10,19:01
hociaka farba na beton a nastriekat. Ja by som to oblozil drevom.
CodeLee
06.05.10,19:23
Nic v zlom, ale sused ti postavil plny plot a ty by si chcel este aby ti ho z tvojej strany omietol ? Nechces nahodou aby k tebe prisiel s vzorkovnikom aby si si vybral farbu a vzor ? :)
Osobne budem riesit podobny problem, mam okrajovy pozemok a musim tak-ci-tak robit plot zo 4 stran, keby na mnou prisiel sused s takym nazorom ako ty, pozeral by som na neho ako keby bol z nejakej socialno-demokratickej planety.

Co sa tyka upravy, dohodol by som sa s nim ze si to natrem (mam dobru skusenost napr. s eternexom), a asi by som to dal na papier, nech mi to podpise ze s tym suhlasi (len pre istotu, ked mu to zacne opadavat).

Este by som sa rad spytal ako sa robi izolacia DT od zakladu, staci natavit nejaky hydrobit tak aby nim prechadzala vystuz ?

Keby som sa rozhodol iba pre nater, izolaciu netreba ?
arizona
06.05.10,20:11
V zadaní témy je že chcem ten plot namaľovať a nie tam nasadiť nejakú burinu v ktorej bude plno chrobákov ,komárov atd:mad:

mimotemy Tiež som toho názoru, že je krajší pohľad na zeleň, ako na betón - aj ked pekne vymaľovaný ;):---

Videla som dosť múrov obrastených brečtanom a je to pekné, prírodné...
lapejko
06.05.10,20:23
[QUOTE=CodeLee;1395145]Nic v zlom, ale sused ti postavil plny plot a ty by si chcel este aby ti ho z tvojej strany omietol ? Nechces nahodou aby k tebe prisiel s vzorkovnikom aby si si vybral farbu a vzor ? :)
Osobne budem riesit podobny problem, mam okrajovy pozemok a musim tak-ci-tak robit plot zo 4 stran, keby na mnou prisiel sused s takym nazorom ako ty, pozeral by som na neho ako keby bol z nejakej socialno-demokratickej planety.

Co sa tyka upravy, dohodol by som sa s nim ze si to natrem (mam dobru skusenost napr. s eternexom), a asi by som to dal na papier, nech mi to podpise ze s tym suhlasi (len pre istotu, ked mu to zacne opadavat).

Este by som sa rad spytal ako sa robi izolacia DT od zakladu, staci natavit nejaky hydrobit tak aby nim prechadzala vystuz ?
ako ideálna sa nám osvedčila nopovka vložená do betónu alebo murovacej malty.
Laco-monter
06.05.10,20:29
mimotemy Tiež som toho názoru, že je krajší pohľad na zeleň, ako na betón - aj ked pekne vymaľovaný ;):---

Videla som dosť múrov obrastených brečtanom a je to pekné, prírodné...
Presne tak, uplný suhlas .

V Nemecku su celé betonové steny ,priečelia podchodov, mosty a i. obrastené brečtanom, či inou popinavou rastlinou,

len fajnovým zbohatlíkom z KE sa to nevidí,:(

oni by chceli aby ich majetok obdivoval celý svet.:mad:
pivko
07.05.10,05:00
Nic v zlom, ale sused ti postavil plny plot a ty by si chcel este aby ti ho z tvojej strany omietol ? Nechces nahodou aby k tebe prisiel s vzorkovnikom aby si si vybral farbu a vzor ? :)
Osobne budem riesit podobny problem, mam okrajovy pozemok a musim tak-ci-tak robit plot zo 4 stran, keby na mnou prisiel sused s takym nazorom ako ty, pozeral by som na neho ako keby bol z nejakej socialno-demokratickej planety.

Co sa tyka upravy, dohodol by som sa s nim ze si to natrem (mam dobru skusenost napr. s eternexom), a asi by som to dal na papier, nech mi to podpise ze s tym suhlasi (len pre istotu, ked mu to zacne opadavat).

Este by som sa rad spytal ako sa robi izolacia DT od zakladu, staci natavit nejaky hydrobit tak aby nim prechadzala vystuz ?

Keby som sa rozhodol iba pre nater, izolaciu netreba ?
Neviem kde žiješ ty ale na tej ulici kde staviam ja robí každý plot len z jednej strany a z druhej sused. A tak to je aj u mojich rodičov , pokial viem tak skoro všade je to bežne zaužívané;)Zadný plot od suseda sa robí 50/50. Sused má plot na svojom pozemku a ja svoj od druhého suseda tiež. Tak že v prípade ohodnocovania nehnuteľnosti sa zarátava do hodnoty aj cena za plot čo by si sa čudoval nieje maličkosť;) Tak že sused mal upraviť povrch plotu aj z mojej strany jednoznačne. Ako príklad dodám že presne minulú sobotu susedia z jeho druhej strany naňtierali plechový plot a to z obidvoch strán,nielen z tej svojej.
CodeLee
07.05.10,07:50
Neviem kde žiješ ty ale na tej ulici kde staviam ja robí každý plot len z jednej strany a z druhej sused. A tak to je aj u mojich rodičov , pokial viem tak skoro všade je to bežne zaužívané;)Zadný plot od suseda sa robí 50/50. Sused má plot na svojom pozemku a ja svoj od druhého suseda tiež. Tak že v prípade ohodnocovania nehnuteľnosti sa zarátava do hodnoty aj cena za plot čo by si sa čudoval nieje maličkosť;)

Vzdy ide o dohodu susedov. Ked si predstavis rad domov, vzdy ten chudak co je na okraji robi plot naviac. A je rozdiel v cene napr. plotu zo starych drevenych latiek, murika s pletivom a DTckoveho muru.

U nas je to tak ze mame stvorec ohraniceny z 3 stran cestou a z 1 strany extravilanom na ktorom su 4 pozemky (2x2). Kazdy sused robi urcite "vonkajsie" 2 strany. Na vnutornych sa nedohodnu, pretoze 2 domy su momentalne na predaj. Takze ked za mnou pride sused ze urobi plot z DT tak budem rad, a rad si tu svoju stranu upravim podla seba.
pivko
07.05.10,07:57
Teraz som bol v jednom obchode a doporučili mi napenetrovať a natrieť fasádnou farbou,nakoľko tá farba čo je orig.na betón je drahšia. Može to tak byť?A pre CodeLee ten plot je len múrik 50cm , sused tam chcel natiahnuť pletivo ale ja som mu ponúkol že zaplatím drevené dosky lebo plot z pletiva u mňa nieje plot.
pivko
07.05.10,19:34
Teraz som bol v jednom obchode a doporučili mi napenetrovať a natrieť fasádnou farbou,nakoľko tá farba čo je orig.na betón je drahšia. Može to tak byť?A pre CodeLee ten plot je len múrik 50cm , sused tam chcel natiahnuť pletivo ale ja som mu ponúkol že zaplatím drevené dosky lebo plot z pletiva u mňa nieje plot.
Možem to natrieť tou fasadnou farbou , zajtra idem do Targu tak by som tam nejaku kúpil;)
iv@n
07.05.10,20:30
Nic v zlom, ale sused ti postavil plny plot a ty by si chcel este aby ti ho z tvojej strany omietol ? Nechces nahodou aby k tebe prisiel s vzorkovnikom aby si si vybral farbu a vzor ? :)
Osobne budem riesit podobny problem, mam okrajovy pozemok a musim tak-ci-tak robit plot zo 4 stran, keby na mnou prisiel sused s takym nazorom ako ty, pozeral by som na neho ako keby bol z nejakej socialno-demokratickej planety.
predstav si, že sú aj takí ľudia, z jednej strany sused natieral svoj plechový plot a prišiel sa spýtať, že akou farbou to chcem natrieť z mojej strany. však ked nie je človek blb a má hubu a vidí, že u susedov je všetko žlté tak im tam nenatrie čiernu na plot ale sa spýta.
CodeLee
08.05.10,21:03
predstav si, že sú aj takí ľudia, z jednej strany sused natieral svoj plechový plot a prišiel sa spýtať, že akou farbou to chcem natrieť z mojej strany. však ked nie je človek blb a má hubu a vidí, že u susedov je všetko žlté tak im tam nenatrie čiernu na plot ale sa spýta.

hmm, mam pocit ze nezijeme v rovnakej krajine :D
Cyros
22.05.10,12:32
BASF má dobrú stavebnú chémiu