tibo123
07.05.10,10:39
potrebujen radu.mam na krku viac uverov, ale kedze moj prijem klesol na cca 300 eur, neviem vsetko splacat. jeden splacam po 150 a na ostne uz iprebera exekutor. ten zrejme bude vymahat zrazkamy. chcem sa spitat scoho budem splacat ten po 150, ked mi tolko neostane. existuje na to neake riesenie?
profesional
07.05.10,08:45
Jedina sanca je dohodnut sa aj s exekutorom aj s bankou ktorej teraz splacas po 150, ze predlzite obdobie splacania a tym znizite mesacnu splatku a teda snad budu vsetci Spokojni. Zaklad je nenechat to zajst az tak daleko ze to dostane do ruk exekutor. Vtedy je uz vacsinou neskoro.
Laco-monter
07.05.10,08:57
Urýchlene si vybav lepšie platenú prácu, zamestnanie alebo robotu.
tibo123
07.05.10,09:47
ta lepsia robota neviem ci mi pomoze, ja tak viem ze exekutor necha len neakych 100 eur. ta dohoda mozno pomoze skor. zatial mi prisli len platobne rozkazy, musim pockat kym sa mi ozve exekutor. sudu ktory mi poslal platobny rozkaz podlamna to ze nemam peniaze, to zbitocne pisem vsak?
Mgr.Shrek
07.05.10,10:29
Exekútor má viacero možností. Ty nie.
Najlepšie by bolo uzavrieť Dohodu o postupnom splácaní pohľadávky.
Exekútori sú tomuto celkom prístupní.

Zrážky zo mzdy ti vykonávať môže. Musí ti však nechať 60% životného minima, cca. 110 €

Určite komunikuj s exekútorom. Hrať mŕtveho chrobáka sa nevypláca.
tibo123
07.05.10,11:02
prave to mi robi proplem, ze exekutor mi necha len 110 eur, preto ze mi to nestaci abi som splacal ten uver po 150. to bi som nechcel neak narusit, lebo to bi bol dalsi problem, a kebi som aj dohodol ze mi to znizia ale s coho budem zit?
kokolačík
07.05.10,12:10
prave to mi robi proplem, ze exekutor mi necha len 110 eur, preto ze mi to nestaci abi som splacal ten uver po 150. to bi som nechcel neak narusit, lebo to bi bol dalsi problem, a kebi som aj dohodol ze mi to znizia ale s coho budem zit?

Skús sa s ním najprv porozprávať (lebo asik konsolidácia úverov u teba nebola by možná ).
tibo123
07.05.10,12:13
ak mozem poprosit, neviem co znamena konsolidacia uverov
Laco-monter
07.05.10,12:24
ta lepsia robota neviem ci mi pomoze, ja tak viem ze exekutor necha len neakych 100 eur. ta dohoda mozno pomoze skor. zatial mi prisli len platobne rozkazy, musim pockat kym sa mi ozve exekutor. sudu ktory mi poslal platobny rozkaz podlamna to ze nemam peniaze, to zbitocne pisem vsak?

ak takto rozmýšĺaš , pre teba je každá rada drahá..

je rozdiel , či zaplatíš dlžoby za dva roky , alebo za 5 rokov.

Takže vycestuj niekam do zahraničia aby si zarobil aspoň 1500€ a poplatil,čo máš poplatiť.
Mgr.Shrek
07.05.10,12:35
ak mozem poprosit, neviem co znamena konsolidacia uverov

Pokiaľ sa nemýlim, znamená to, že z X samostatných úverov sa stane jeden veľký.
Celková suma, ktorú budeš platiť bude nižšia ako keď zrátaš tie samostatné, pretože sa to zníži o rôzne poplatky súvisiace s úverom.
tibo123
07.05.10,13:32
prosim vas ako sa taka konsolidacia vybavuje, na koho sa treba obratit. ja som uz skusal zobrat jeden velky uver, vsetko zaplatit, a splacat len ten jeden. v pohode by som zvladol 200 eur mesacne. len ze mna uz vsade zamietnu.
draik
07.05.10,14:12
Konsolidacia - spojenie vsetkych uverov do jedneho (napriklad s dlhsou splatnostou a pod). Lenze: Vasa bonita je nulova, ako sam pisete, cize takyto bankovy uver zjavne nedostanete. Novym uverom by ste vyplatili rozne starsie, nevyhodnejsie uvery (su s tym vsak spojene polatky za predcasne splatenie starych uverov). Rieste v provom rade platobne rozkazy a ich splacanie, ak to dostane do ruk exekutor, vase naklady vyraznejsie stupnu.
iriska
07.05.10,18:47
Neviem, či si dostatočne uvedomuješ vážnosť svojej situácie... tiež odporúčam žiadať o zníženie tej 150 eurovej splátky (ak to teda nie je napr. výživné, ktoré musíš mesačne platiť) a tiež navýšiť príjem aj nejakými brigádami alebo v najhoršom predajom hnuteľných vecí.
Takto sa môže stať, že aj keď budeš splácať, príde to k exekútorovi a si tam kde si aj bol pred splátkami.
tibo123
10.05.10,08:20
ja len neviem ako mam riesit platobne rozkazy. vsade sa pise ze to viplatit naraz. moze sa odvolat ale proti comu sa mam odvolat?