Jana.Bl
07.05.10,11:57
Dobrý deň,

ako to je so stavebným povolením na postavenie bilboardu a je zložite vybaviť stavebné povolenie? mate nejake skusenosti s tým?
Jana.Bl
07.05.10,16:26
nikto mi neporadi?
ciners
07.05.10,18:30
Kamarat robil bilboard, prenajal si od mesta pozemok a dostal na to povolenie. Projekt nemal, iba ja som mu opocital,nech mu to vietor nezlikviduje,takze o nejakom vybavovani povolenia pochybujem, ved je to drobna konstrukcia.
iv@n
07.05.10,19:32
chcel by som vidieť koľko stojacich bilboardov je postavených na čierno. pamatám si jeden prípad kde priamo v meste nejaký idiot z reklamky postavil bilboard k oknám bytovky a zrušil obyvatelom slnko. ten hajzel to postavil načierno a nebolo toho boha čo by to dal dole. som sa čudoval tým ľudom, že nezoberú rozbrusovačku a nesundajú to sami.
Generalissimus
08.05.10,06:24
Už sa to tu niekde na porade riešilo, treba na to kopec povoleni skuste si to pohľadať vo vyhladávači. Po novom ak ho chcete dať bližšie ako 100m pri hlavnej ceste treba aj súhlas tuším polície.
pepa78
08.05.10,06:45
Treba - ak je pozemok váš tak LV, ak nie je váš tak potrebujete zmluvu o prenájme tohoto pozemku, ďalej povolenia od polície ak bilboard zasahuje do ochranného pásma cesty, ak je mimo treba len informovať, že tam taký bilboard bude, ďalej stavebné povolenie...bližšie vám povedia na na príslušnom inšpektoriáte, stavebnom úrade...je tho dosť ale dá sa to zvládnuť...neriskoval by som to stavať načierno...si predstavte, že niekto do toho bilboardu narazí a zomrie...
ciners
08.05.10,07:37
No o serioznom stavebnom konani silno pochybujem. Ten moj kamarat to robil priamo v spolupraci s mestom, pozemok ma prenajaty od mesta a ziadny seriozny projekt nemal, to som si uplne isty. A bez projektu asi tazko ziadat o stavebne povolenie. Povolenia od policie a podobne su ina vec, ale to stavebko silno pochybujem.
profesional
08.05.10,07:44
Zakon jednoznacne stanovuje ze na reklamne nosice pevne spojene so zemou musis mat stavebne povolenie. To ake doklady na jeho vydanie potrebujes si stanovuje individualne kazdy stavebny urad.
ciners
08.05.10,08:04
Mozno to zavisi od velkosti, ci sa jedna o tie mega bilboardy, alebo len tie male. Na tie velke sa projekty robia, to viem, na tie male asi staci ohlasit. Vacsina bilboardov ani nema zaklady, len zatlcu stlpiky do zeme. Ved u toho kamatara, co som sa ja napocuval, aky som debil, ze mu tam navrhujem zaklad. A prisiel orkan, v celom okrese vyvalalo bilboardy a ten jeho od debila stoji :D No sranda s tym je velika.
profesional
08.05.10,16:55
Neviem o tom ze by stacilo aj pre maly bilboard iba natlct stlpy do zeme. Co sa tyka bilboardov, tak tam zakon stanovuje kedze ide o reklamny nosic nutnost mat stavebne povolenie aj ked nie je stavba pevne spojena so zemou. Nevyhnes sa tomu. Alebo sa vyhnes za cenu poriadne mastnych pokut. Ty nie si megadeveloper ktoremu nejakych par desiatok tisic Eur nechyba.
Jana.Bl
09.05.10,10:15
A ešte by som sa chcela opýtať kde sa da nájsť pozemok pre výstavbu bilboardu?
teebeee
05.08.10,20:28
Dobry Den prajem...trosku opisem svoju situaciu...vedla nasho pozemku bol postaveny potravinovy obchodny retazec, ktory postavil aj mur medzi nasimi pozemkami...dom mame priamo pri hlavnej ceste v obci...

ja by som mal zaujem postavit zo svojej strany lahku konstrukciu pre reklamnu plochu, ktoru by som potom prenajimal...bola by pripevnena prave k tomuto muru zo strany mojho pozemku...co by som potreboval k tejto vystavbe?
povolenie od retazca aj niako zmluvne podlozene?
povolenie z policie? kedy nemusi policia toto povolenie udelit?
stavebne povolenie? kedy nemusi byt toto povolenie udelene?

vopred dakujem za odpovede
teebeee
10.08.10,10:45
nikto mi nevie poradit?? :(

tak by som tu mal este jednu otazku...keby som teoreticky chcel upevnit reklamu vo forme plachtoveho banneru pripevneneho bez konstrukcie na fasadu vlastneho domu smerom na parkovisko nemenovaneho obchodneho retazca...
potreboval by som k takejto forme reklamy niake povolenia?
prosim Vas ak niekto ma vlastne skusenosti tak poradte... dakujem
teebeee
22.08.10,20:54
nikto nevie?? alebo nechce pomoct???:confused:
ciners
22.08.10,20:59
Najlepsie je zajst za starostom a opytat sa. Nie je to vyslovene stavarska otazka, skor uz do statnej spravy a pravnych veci. A hlavne, rozhoduju uradnici, musite sa tvarit, ze oni su ti podstatni :)
teebeee
23.08.10,17:50
dakujem za odpoved...
aj som predpokladal ze musiim navstiivit v prvom rade obecny urad...len by ma zaujimalo ci mozu nastat aj niake komplikacie...lebo logika mi v podstate vravi ze na vlastny dom si mozem vylepit hocico aj portret lenina...a tympadom aj reklamu...alebo sa mylim?:D
ciners
23.08.10,17:56
Dopravaci to nemusia apriori povolit....
7mathew7
29.03.12,15:20
CINERS rad by som sa opytal na rozmery zakladov? vies mi poradit ake rozmery by som mal volit pre vysku 4m nad zemov, rozmer plochy 4x2 m hmotnost asi 250 kg..dakujem za odpoved