milosk
07.05.10,18:00
Ahojte poradaci, potrebujem poradit. V jednej restauracii varia neskutocne bravcove medailonky s dubakovou omackou. Medailonky nie je problem spravit, ale vie mi niekto poradit ako na dubakovu omacku? Mala by byt taka cira, ziadna smotanova. Dakujem za typy, popripade za cely recept...
buchač
07.05.10,16:29
Ahojte poradaci, potrebujem poradit. V jednej restauracii varia neskutocne bravcove medailonky s dubakovou omackou. Medailonky nie je problem spravit, ale vie mi niekto poradit ako na dubakovu omacku? Mala by byt taka cira, ziadna smotanova. Dakujem za typy, popripade za cely recept...

V podstate sa robí tak , ako smotanová ...teda aspoň ja , len na záver nedrbneš tú smotanu ...;)

Omáčka z dubákov
Suroviny:
Čerstvé alebo sušené dubáky , 1 malá cibuľa , soľ , čierne mleté korenie , mletá rasca , olej........

Postup:
Čerstvé dubáky očistíme a nakrájame na plátky.
Sušené dubáky vopred namočíme vo vlažnej vode a necháme ich napučať. Vodu z tohoto procesu nevylievam , ale použijem pri varení .
Na oleji orestujeme nadrobno nasekanú cibuľu, pridáme pripravené huby a chvíľu ich restujeme.
Posolíme , aby huby pustili šťavu .
Potom ich zalejeme trochou vody, pridáme koreniny a dusíme domäkka, až sa vydusí skoro všetka šťava. Necháme na slabom ohni prevariť.
Omáčku dochutíme korením a poprípade dosolíme.
Podávame ku stejkom alebo k pečenému či dusenému mäsu.

Tento môj recept je základný , tzv. pilierový , vzťahuje sa na prípravu všetkých húb a pokrmov z nich .
Obdoby a variáce potom prispôsobujem podmienkam a jedlu samotnému ...;)
ubka
07.05.10,16:46
4 Pl masla
1 velku nadrobno nakrajanu cibulu usmazit a pridať
asi stvrtku nastuhaneho zeleru dalej dusit do mäkka, podlejeme pol litrom vyvaru a pridame 1/3 dubakov /suche vopred namocit v studenej vode/, + k.l. horčice a dusit do mäkka. Mäkke rozmixovať a pridať zvysok dubakov a nechat prejst varom.
ubka
07.05.10,16:55
Pridam recept na Losos v hubovo estragónovej omáčke.
4P.L masla.
kayenske korenie
4 platky lososa
nadrobno nakrajanu salotku
175 g nakrajaných hríbov
200 ml slepací vývar /bujón/
2 č.l maizeny
1 č.l. horčice
3 P.l.sekany estragón
1 č.l. vinny ocot.
Na masle opecieme filety lososa, odlozit a drzat zakryte na teplom mieste. Na masle oprazit salotku, pridať hríby podusit a podliat vývarom. Zmiesame horcicu s maizenou y vmiesame do hubovej zmesi, nechame zhustnut. Nakoniec pridať estragón, ocot, sol a cayenské korenie.
Na každy kus lososa nalejte hríbovú omáčku a podavame s novými zemiakmi .
ubka
07.05.10,17:04
Hovädzie rezne na koreni vo vinovo hubovej omáčke.
4 platy zo svieckovice, alebo stehna
1 p.l. rozdrveného čierneho korenia,
1 p.l. oleja
120 ml červeného vína
250 g nakájaných hríbov
1 str. cesnaku
300 ml hovädzí vývar /bujón/
1 p.l maizeny
1 č-l- horčice
môže sa pridať šlahačka-5 p.l.
Rezne okorenime z oboch stran a prudko opečieme na panvici 6-8 min., potom prelozime na tanier. Do vypeku pridame víno, huby, cesnak a nechame prevriet.
Prilejeme vývar, v miske vymiesame horcicu s majzenou a vlejeme do panvice, nechame zhustnuť. Ochutíme octom, solou a pripadne slahackou. / ja nedavam/. Stavou polejeme steaky a posypeme petržlenovou vnatou.
Dobrú chuť!:)
ubka
07.05.10,17:09
a tu je "tá surovina" na omáčku:)
buchač
07.05.10,17:37
a tu je "tá surovina" na omáčku:)

......非常に美しく、完璧なモンタージュ...;)
Silvernola
07.05.10,17:39
a tu je "tá surovina" na omáčku:)
Kristepane, aké mal miery?
tetrisss
07.05.10,17:58
To je urcite atrapa:---, hehe, jasne, ze nie, taky by som chcela najst.
milosk
07.05.10,18:02
aha a to monstrum nie je z cernobylu? :o
ubka
07.05.10,20:31
Kristepane, aké mal miery?

myslis ten muz? 192 cm :D:D
..nie hrib nie je z Cernobylu, je zo Sumavy a nie je atrapa, je skutocny, zial vahu neviem...
PBEA
18.06.10,08:41
to je neuveriteľné???
trisestri
18.06.10,10:07