ZoranICS
08.05.10,01:06
Ahojte,

Iste nie som jediny s dilemou podlahy v kuchyni.

Plavajucu podlahu nemam rad, lebo okrem ceny a relativne velkeho vyberu farieb a vzorov nema asi ziadnu pozitivnu vlasnost. (Viem, na tuto diskusiu by sa dalo otvorit zvlast temu ale toto nerozoberajme.) Linoleum/PVC podlahu tak isto nechcem a tym padom ostava v podstate len jedna moznost okrem holeho betonu - dlazba.

Dlazba ma vsak jednu "zlu" vlastnost - relativne dobru teplovodivost a preto je "studena". Viem, da sa to riesit kobercom alebo podlahovym kurenim ;) no koberec do kuchyne podla mna nepatri a podlahove kurenie by presiahlo nas rozpocet a miesto realizacie je v bytovke/panelaku s ustrednym kurenim, cize by to pomohlo len cez vykurovacie obdobie a elektricke nechcem uz vonkoncom.

Rozmyslal som nad zateplenim podlahy tenkou vrstvou polistyrenu. Viem, uberie mi to zo svetlej vysky bytu, ale to by mi az tak nevadilo, ved koniec koncov 265cm alebo 260 az taky rozdiel nie je.

Moj laicky pohlad na to je takyto:
Dlazba je "studena" preto, lebo je "lepena" (preco sa to vlastne vola lepidlo :confused:) na betonovu nosnu konstrukciu domu, ktora siaha az po vonkajsie okraje. Kedze beton ma tiez celkom dobre teplovodive vlastnosti, dochadza k tepelnej strate odvadzanim tepla na vonkajsi plast.

Moja otazka znie: skusal to uz niekto? Ake mate skusenosti? Pripadne, pani stavbari :) vy by ste to mali vediet aj teoreticky odhadnut, ci to bude mat vyznam sa s tym piplat, alebo si kupime papuce :D

Podotykam, ze sa jedna o byt na druhom poschodi...

Vopred Vam vsetkym DAKUJEM za vyjadrene nazory!
220870
08.05.10,05:00
Polystyrén pod betónom a dlažbou je v takomto prípade holá zbytočnosť.Na druhú stranu .Ak dáte len dlažbu s betónom,tak vaši spodný susedia budú nadávať.Budú počuť každý krok ktorý po dlažbe urobíte.Najlepšie je tam dať 2cm hrubú sklennú vatu.Volá sa to kročajová izolácia.
ZoranICS
08.05.10,12:41
Nemyslel som pod beton, ale medzi beton a dlazbu... Nebude polistyren pevnejsi ako sklena vata? ktory z tych dvoch materialov ma lepsie izolacne vlastnosti? Uprimne povedane je mi jedno, ci to bude jedno alebo druhe...

Inak plavajucu podlahu nechcem (medzi inymi) prave preto lebo funguje ako zosilovac zvukov ;)
220870
08.05.10,17:07
Nepoznám žiadnu izoláciu ktorá by sa dala montovať medzi betón a keramickú dlažbu.
ubka
08.05.10,17:29
Ahojte,

Iste nie som jediny s dilemou podlahy v kuchyni.

Plavajucu podlahu nemam rad, lebo okrem ceny a relativne velkeho vyberu farieb a vzorov nema asi ziadnu pozitivnu vlasnost. (Viem, na tuto diskusiu by sa dalo otvorit zvlast temu ale toto nerozoberajme.) Linoleum/PVC podlahu tak isto nechcem a tym padom ostava v podstate len jedna moznost okrem holeho betonu - dlazba.

Dlazba ma vsak jednu "zlu" vlastnost - relativne dobru teplovodivost a preto je "studena". Viem, da sa to riesit kobercom alebo podlahovym kurenim ;) no koberec do kuchyne podla mna nepatri a podlahove kurenie by presiahlo nas rozpocet a miesto realizacie je v bytovke/panelaku s ustrednym kurenim, cize by to pomohlo len cez vykurovacie obdobie a elektricke nechcem uz vonkoncom.

Rozmyslal som nad zateplenim podlahy tenkou vrstvou polistyrenu. Viem, uberie mi to zo svetlej vysky bytu, ale to by mi az tak nevadilo, ved koniec koncov 265cm alebo 260 az taky rozdiel nie je.

Moj laicky pohlad na to je takyto:
Dlazba je "studena" preto, lebo je "lepena" (preco sa to vlastne vola lepidlo :confused:) na betonovu nosnu konstrukciu domu, ktora siaha az po vonkajsie okraje. Kedze beton ma tiez celkom dobre teplovodive vlastnosti, dochadza k tepelnej strate odvadzanim tepla na vonkajsi plast.

Moja otazka znie: skusal to uz niekto? Ake mate skusenosti? Pripadne, pani stavbari :) vy by ste to mali vediet aj teoreticky odhadnut, ci to bude mat vyznam sa s tym piplat, alebo si kupime papuce :D

Podotykam, ze sa jedna o byt na druhom poschodi...

Vopred Vam vsetkym DAKUJEM za vyjadrene nazory!

prosim ta a co chces riesit na druhom poschodí, aku izoláciu? Do kuchyni dlazba jednoznačne vyhovuje, bez izolácie, ved kazdy normálny človek chodí v papučiach a v byte je teplota, ktorú preberie aj dlažba. myslim, že "vymýšlať "izolácie je vyhadzovanie peňazí, uvažuj s tým, že sused z prevého ti prispeje k teplote dlažby, ak dáš izoláciu ?!? si odkázaný na samovýhrev :)
ZoranICS
09.05.10,14:27
prosim ta a co chces riesit na druhom poschodí, aku izoláciu? Do kuchyni dlazba jednoznačne vyhovuje, bez izolácie, ved kazdy normálny človek chodí v papučiach a v byte je teplota, ktorú preberie aj dlažba. myslim, že "vymýšlať "izolácie je vyhadzovanie peňazí, uvažuj s tým, že sused z prevého ti prispeje k teplote dlažby, ak dáš izoláciu ?!? si odkázaný na samovýhrev :)

Prepac, ale povazujem sa za normalneho cloveka a napriek tomu papuce nemam rad ;) inak, tak trochu rozumiem tepelnej dynamike, prave preto rozmyslam nad touto izolaciou. Nepotrebujem sa odizolovat od spodneho suseda, ale nechcem, aby mi dlazba prilepena na beton odvadzala teplo na vonkajsi plast bloku. Uznavam, ze je otazne, ci takato izolacia bude mat zmysel (alebo skor meratelny vplyv), prave preto som zvedavy na nazor tych, ktory nieco taketo uz maju...
alla66
09.05.10,14:41
Chýba mi tu drevená podlaha...zlá voľba?:confused:
220870
09.05.10,15:48
Asi by sa na čižiak nezmestila výškovo.
ZoranICS
09.05.10,17:57
Drevena podlaha je super, ale nie do kuchyne podla mna...
igma
09.05.10,19:48
Môžte skúsiť niektorú z izolácii čo používa Fénix pri podlahovom kúrení. Vy vynecháte akurát tu vyhrievaciu rohož.
iv@n
09.05.10,19:58
dlažba bude na dotyk vždy studená, ako si napísal tak je to dobrý tepelný vodič, aj ked ju položíš na izoláciu tak naboso/ponožky budeš cítiť chlad ak to nebude na podlahovom kúrení.
rbezko
11.05.10,03:12
kedysi sme mali v panelaku linoleum, a bolo fajn. Potom sme dali lamino aj s podlozkou proti krocajovemu hluku a je chladno. A dlazba je na chlad super stavana. Ale v kuchyni ma svoje opodstatnenie. Ale je pravdou, ze dnes sa vyrabaju kvalitne lakovane a aj proti vlhkosti impregnovane drevene podlahy. Ale aj cosi stoja. Prestavujem dom a dlazba pojde len do kupelky chodby a ku krbu. Vpodkrovi koberce a inde DREVO. Clovek este prirodu nedokaze predbehnut. Ziadna izolacia Ti pod dlazbou nepomoze, bez podl. vykurovania. Amen
eričitka
11.05.10,04:13
Ja by som poradila na podlahu korok. Mám ho doma vo viacerých miestnostiach vrátane kuchyne a nevymenila by som ho za nič iné. Je teplý a ľahko sa udržiava. Odporúčam...
alla66
11.05.10,06:55
Asi by sa na čižiak nezmestila výškovo.
ahoj, nepochopila som, ako to myslíš....
ZoranICS
11.05.10,14:06
Korok znie dobre, ale vyliala si uz nan horuci olej, cervene vino, kavu, caj, ...? Ak nahodou zacne horiet nieco v panvici a vyprskne na podlahu (na99.99% sa to v zivote nestane, ale ak nahodou...), tak korok/drevo/laminat zacnu horiet (podla mna) takmer okamzite... Urcite existuju materialy na impregnaciu, ktore tieto nedostatky/hrozby dokonale eliminuju alebo oddialia horenie, ale zas to stoji dodatocnu investiciu/cas...

Drevo (tym padom aj korok) patri medzi moje najoblubenejsie materialy ale su velmi chulostive... Kuchyna je miesto, kde sa velmi lahko moze na podlahu dostat nieco mastne/mokre/horuce co v momente zanecha znacku na tychto materialoch ;( zial.

Preto povazujem za jedinu (podla mna ;)) vhodnu podlahu do kuchyne keramiku (alebo kamen, ale tam sa bavime o inych cenach:)).
andiablo
12.05.10,15:17
No ujko mal korok. Podotýkal MAL. vydržal mu asi tak 7 rokov a musel ho dať von. V byte bývajú len 3 ale úplne sa akoby vydrel.
sar
25.06.10,07:16
Co povies na korok, my ho mame v detskej a spalni - maximalna spokojnost. Priatelia to davali do celeho domu (novostavba - moderny minimalistisky dizajn), vcetne kuchyne a absolutne nelutuju. Je to tepla podlaha, nehlucna, lahko udrzovatelna, nevadi mu ziadna rozliata voda a navyse teraz sa da v akejkolvek farbe a dekore.
sar
25.06.10,07:24
Inak k tej dlazbe, mame ju v kuchyni a na chodbe, aj to ma svoje nevyhody, ked ti nieco spadne rozbije sa, alebo odbije z dlazby (nastastie mame rovnaku farbu aj pod vrchnou glazurou, ale vidno to je. Papuce tu pouzivame. Inde netreba, pod drevenne parkety sme davali taku korkovu rolu a super teple, menej hlucne a casom sa nescvrkne ako tie umeliny.