greenleader
08.05.10,11:12
Zdravim,

Chystam sa nastahovat do podnajmu kde je skrina pouzita ako "hlukova bariera" medzi dvoma izbami. Za touto skrinou su dvere a v stene je hlbsi otvor (tak ako to byva v starsich domoch).

Do tohto otvoru by sa dala vtesnat nejaka "doska" z polystyrenu ktora by mohla sluzit ako lepsie odhlucnenie. Viete mi poradit na aku firmu/jednotlivca sa obratit na vyrobenie takejto dosky?

Skrina mi totiz zavadzia a rad by som ju presunul - zaroven by som rad vyhovel spolubyvajucemu tak, aby sme si navzajom nevadili nasimi zvukovymi vystupmi :)
iv@n
08.05.10,19:53
polystyrén nie je moc dobrý protihlukový materiál. radšej vata a na to sadrokartón.
fulmaja
09.05.10,04:42
Korok platne 2cm-sadrovláknitá doska .
kokolačík
09.05.10,15:33
Korok platne 2cm-sadrovláknitá doska .

Ak je to z estetického hladiska aj možné, tak potom zostrany hlučnej korok s dierkami (na dierkach - hranách sa "rozlámu zvukové vlny).
sar
25.06.10,07:31
To naozozaj skus ten korok, susedia si to na starom byte riesili tiez s korkom a boli spokojni. Maju na to take specializovane platne, jedinu adresu ktoru viem je korok(bodka)sk, pripadne ti poradia co s tym lepsie ako ja. Oni su tusim aj vyrobcovia, tak uvidis.