avadski
08.05.10,16:48
Dobry den,

som cerstvym majitelom pozemku a mal by som zaujem ho oplotit. Rozhodol som sa pre klasicke pletivo oplastovane PVC. Dlzka plotu bude cca 100 metrov kde predpokladam rozostupy medzi stlpikmy 2,5 metra. Priblizne 40 stlpikov o vyske 2,3 metra by som chcel zapusti cca 80 cm do zeme a do hlbky 30 cm zaliat betonom. Dieru urcena na zaliatie betonom by mala rozmery 30x30x30 cm = 27 litrov betonu. Celkovo mi to teda vychadza na nejakych 1000 litrov. Problem nastava kde ho vziat. Inzinierske siete su priamo na pozemku ale zatial nefunkcne. Riesili ste niekto podobny problem? Ako ste postupovali?

PS Kedze pozemok je na Zahori spodna voda sa nachadza par metrov pod povrchom. Nebolo by lepsie najprv navrtat studnu aby bola voda po ruke? Chcem klasicku s rucnym cerpadlom (pumpou).

Za rady vopred dakujem.
Adea
08.05.10,15:41
vodu si dovez v bandaskach :eek:
durisovad
08.05.10,17:40
Ja by som s bandaskami nesuhlasila, vzdy je dobre mat na pozemku vodu. Aj my mame takyto pozemok, povodne na stavbu, nakoniec je to zahrada, oplotenie sme dali robit firme, ak sa dobre pamatam, doviezli si beton hotovy. Studnu mame navrtanu a tiez ju tahame rucnou pumpou, je to na nezaplatenie. Neviem si predstavit, ze by sme vodu nosili vo flasiach.
ubka
08.05.10,17:46
Dobry den,

som cerstvym majitelom pozemku a mal by som zaujem ho oplotit. Rozhodol som sa pre klasicke pletivo oplastovane PVC. Dlzka plotu bude cca 100 metrov kde predpokladam rozostupy medzi stlpikmy 2,5 metra. Priblizne 40 stlpikov o vyske 2,3 metra by som chcel zapusti cca 80 cm do zeme a do hlbky 30 cm zaliat betonom. Dieru urcena na zaliatie betonom by mala rozmery 30x30x30 cm = 27 litrov betonu. Celkovo mi to teda vychadza na nejakych 1000 litrov. Problem nastava kde ho vziat. Inzinierske siete su priamo na pozemku ale zatial nefunkcne. Riesili ste niekto podobny problem? Ako ste postupovali?

PS Kedze pozemok je na Zahori spodna voda sa nachadza par metrov pod povrchom. Nebolo by lepsie najprv navrtat studnu aby bola voda po ruke? Chcem klasicku s rucnym cerpadlom (pumpou).

Za rady vopred dakujem.
Chcete betónovať iba stlpiky? s podmurovkou pod plot nerátate??
Ak sa rozhodnete pre kopanie studne, je to ideálne aj pre budúcnosť, ale betón je výhodnejšie objednať mixérom a púšťať pumpou. Zvážte či naozaj neurobíte kompletný základ pod plot, / prerastanie buriny, v budúcnosti možný iný druh oplotenia../ potom by sa oplatil mixér s hotovým betónom.
durisovad
08.05.10,18:59
Nas plot ma medzi stlpikmi betonove platne vysoke cca 30 cm. Je to vyhodne jednak preto, ze, ako pisala ubka, neprerasta burina a aj ako ochrana proti zajacom, ktore zvyknu ohryzat mlade stromceky. A je to aj estetickejsie ako len pletivo pri zemi.
amoo
09.05.10,11:12
Ak uvazujete pre buducnost zo studnou jednoznacne je kopne teraz. Ja som to tak urobil a nebanujem. Tie stlpiky budu betonove al. zelezne? ak tam budu zelezne teda rury bolo by to provizorne riesenie. Ak ten pozemok uvazujete vazne uzivat, vsetko robte riadne aby ste to potom neprerabali a nepreplacali.
avadski
09.05.10,18:38
Dakujem vsetky za rady a nazory.

Uvazoval som aj nad podhrabovou doskou a myslim ze ju zakomponujem do projektu :) Myslim vsak ze podhrabove dosky je treba instalovat este pred natiahnutim pletiva vsak? Plastove drziaky sa tusim nasuvaju na stlpiky este pred zabetonovanim.

Co sa tyka betonu...'oplatil by sa mixer s hotovym betonom'...nie som si celkom isty ze rozumiem. Znamena to objednanie betonu a dovoz v domiesavaci? Ak ano, kolko to asi stoji ak sa bavime o 1000 litroch?

Co sa tyka kopanie studne nemate prosim niekto kontakt na spolahlivych vrtacov okr. Malacky?

Dakujem.
ski555
10.05.10,17:31
Dakujem vsetky za rady a nazory.

Uvazoval som aj nad podhrabovou doskou a myslim ze ju zakomponujem do projektu :) Myslim vsak ze podhrabove dosky je treba instalovat este pred natiahnutim pletiva vsak? Plastove drziaky sa tusim nasuvaju na stlpiky este pred zabetonovanim.

Co sa tyka betonu...'oplatil by sa mixer s hotovym betonom'...nie som si celkom isty ze rozumiem. Znamena to objednanie betonu a dovoz v domiesavaci? Ak ano, kolko to asi stoji ak sa bavime o 1000 litroch?

Co sa tyka kopanie studne nemate prosim niekto kontakt na spolahlivych vrtacov okr. Malacky?

Dakujem.
spodnú časť podhrabové dosky,prípadne základ s tvárnicami musíte samozrejme urobiť ako prvé,je to oveľa lepšie,ako samotné pletivo.
Plastové krytky na stĺpiky to je detail,nasuniete pri betonovaní,to by som neriešil.
Betón som si miešal sám ručne,dĺžka plota bez základu 125 m,vyhádzať staré stĺpiky,vykopať jamy,zabetónovať,natiahnuť šponovák,pletivo mi pomáhala manželka so synom,pretože to sa jednému nedá,celkovo 6 dní práce.
Kolegovi vŕtali studňu minulý rok,pošlem Vám kontakt naňho,skúste sa spýtať.Nechcem tu písať,nerobím si reklamu,nie je to moj džob.:)
pepa78
17.06.10,06:11
Ahojte, vie mi niekto poradiť aký hlboký by mal byť základ pod pletivový plot ? na základe budú ešte dva rady DT20 / DT15 / + stľpiky + pletivo.

Ďakujem za rady :)
arizona
17.06.10,06:36
Ahojte, vie mi niekto poradiť aký hlboký by mal byť základ pod pletivový plot ? na základe budú ešte dva rady DT20 / DT15 / + stľpiky + pletivo.

Ďakujem za rady :)
50-60 cm
amoo
19.06.10,12:51
doporucoval by som do vasho zakladu hodiť nejake doma zbytocne zeleza tyce...
ja som kupil v srote 0,5-1,5m roksory a uzke pasy kary...