tibor.
08.05.10,21:18
Potrebujem poradit ako prerobit strechu. Jedna sa o rekonstrukciu strechy starsieho domu.
Chcel by som co najlacnejsie prerobit strechy s tym ze krov je v dobrom stave a vymenila by sa len skridla a latovanie.
Problem je v tom ze pod strechou je okno a strecha zabranuje priechodu svetla do miestnosti a z druhej strany je predsien.
Nad oknom byt strecha nemusi - je tam siroka - asi metrova rimsa ktoru by som chcel odstranit a tym zuzit stresnu krytinu. Samorna rimsa ma dlzku asi 3 m a plynulo pokracuje na zadnu neobytnu cast domu.

:confused: Neviem ako to urobit tak aby sa presvetlil kut v ktorom je okno a strecha nemala nesteticke odskoky. :confused:

Dakujem
220870
09.05.10,05:35
Svetelný tunel.
tibor.
09.05.10,08:47
aj to je riesenie, ale chcel by som radsej zvacsit existujuce okno a ten kut presvetlit.rimsa co tam je je prakticky zbytocna, len neviem ako ju "esteticky" a lacno odstranit a vyriesit napojenie na existujucu strechu. v miestnosti nie su ziadne ine okna. Dalo by sa to vyriesit aj svetlovodmi, ale kedze budeme menit krytinu toto by mohlo vyjst lacnejsie.