wanky
09.05.10,20:40
Dobry den potreboval by som radu vo veci susdskych vstahov. Staviam dom na mieste kde povodne stal moj rod dom , ktory som asanoval sused na vedlajsom pozemku kde nema ani trvaly pobyt ani obytnu budovu len mastal ma hosti smradom fekaliami ktore uz mam v pivnici a potkanmi,muchy....Mestsky urad pod ktory patrime mi hovori ,mi nemame kompetencie obrate sa inde. Reg. urad verejneho zdravotnictva tvrdi ze je vsetko ok co je pri siedmich kusoch hov dobytka dvadsat husi...... minimalne cudne.Sused je svojsky chlapik vyhraza sa mi rozbitim hlavy prosim o radu prosím!!!! Wanky
profesional
09.05.10,19:10
Ak sa vyhraza, treba podat trestne oznamenie pre nebezpecne vyhrazanie.

A podaj obcianskopravnu zalobu, kde sa budes domahat aby sa sused zdrzal konania ktorym by neprimerane zasahoval do tvojich prav. Mas na to pravo. a ak to nebude respektovat, caka ho trestne stihanie..
Erika686
10.05.10,05:50
Skus odbor zivotneho prostredia, veterinarnu spravu....treba skusat vsetko, pisat vsade staznosti...my s tym mame tiez skusenosti, nie v takom rozsahu, ale uz u suseda boli zo zivotneho prostredia.
legolas
10.05.10,07:24
Dobry den potreboval by som radu vo veci susdskych vstahov. Staviam dom na mieste kde povodne stal moj rod dom , ktory som asanoval sused na vedlajsom pozemku kde nema ani trvaly pobyt ani obytnu budovu len mastal ma hosti smradom fekaliami ktore uz mam v pivnici a potkanmi,muchy....Mestsky urad pod ktory patrime mi hovori ,mi nemame kompetencie obrate sa inde. Reg. urad verejneho zdravotnictva tvrdi ze je vsetko ok co je pri siedmich kusoch hov dobytka dvadsat husi...... minimalne cudne.Sused je svojsky chlapik vyhraza sa mi rozbitim hlavy prosim o radu prosím!!!! Wanky

.....lenže pokiaľ tam tá maštaľ stála aj pred tým, tak s tým nič neurobíš, iné by bolo, ak by si sused postavil maštaľ teraz, nakoľko by musel mať príslušné povolenia na výstavbu..., musíte sa dohodnúť ako susedia...
wagner
10.05.10,12:26
Dobry den potreboval by som radu vo veci susdskych vstahov. Staviam dom na mieste kde povodne stal moj rod dom , ktory som asanoval sused na vedlajsom pozemku kde nema ani trvaly pobyt ani obytnu budovu len mastal ma hosti smradom fekaliami ktore uz mam v pivnici a potkanmi,muchy....Mestsky urad pod ktory patrime mi hovori ,mi nemame kompetencie obrate sa inde. Reg. urad verejneho zdravotnictva tvrdi ze je vsetko ok co je pri siedmich kusoch hov dobytka dvadsat husi...... minimalne cudne.Sused je svojsky chlapik vyhraza sa mi rozbitim hlavy prosim o radu prosím!!!! Wanky

Občiansky zákonník č. 40/1964 hovorí o susedských vzťahoch toto:

§ 127

(1) Vlastník veci sa musí zdržať všetkého, čím by nad mieru primeranú pomerom obťažoval iného alebo čím by vážne ohrozoval výkon jeho práv. Preto najmä nesmie ohroziť susedovu stavbu alebo pozemok úpravami pozemku alebo úpravami stavby na ňom zriadenej bez toho, že by urobil dostatočné opatrenie na upevnenie stavby alebo pozemku, nesmie nad mieru primeranú pomerom obťažovať susedov hlukom, prachom, popolčekom, dymom, plynmi, parami, pachmi, pevnými a tekutými odpadmi, svetlom, tienením a vibráciami, nesmie nechať chované zvieratá vnikať na susediaci pozemok a nešetrne, prípadne v nevhodnej ročnej dobe odstraňovať zo svojej pôdy korene stromu alebo odstraňovať vetvy stromu presahujúce na jeho pozemok.

(2) Ak je to potrebné a ak to nebráni účelnému využívaniu susediacich pozemkov a stavieb, môže súd po zistení stanoviska príslušného stavebného úradu rozhodnúť, že vlastník pozemku je povinný pozemok oplotiť.

(3) Vlastníci susediacich pozemkov sú povinní umožniť na nevyhnutnú dobu a v nevyhnutnej miere vstup na svoje pozemky, prípadne na stavby na nich stojace, pokiaľ to nevyhnutne vyžaduje údržba a obhospodarovanie susediacich pozemkov a stavieb. Ak tým vznikne škoda na pozemku alebo na stavbe, je ten, kto škodu spôsobil, povinný ju nahradiť; tejto zodpovednosti sa nemôže zbaviť.
Andy Kralik
10.05.10,14:20
Ak este nestaviate - zvazit aj moznost predaju pozemku a kupy na inom mieste.. mat takehoto suseda.. no nic moc.. a ak sa s nim neviete dohodnut ani na zaciatku, pekne vyhliadky ta necakaju..