day
10.05.10,08:51
Ahojte, radi by sme postavili Bravuru od ApexArchu, aky mate nazor na projekt? Prosim este o nazor na zateplenie: tehla Leier 25NF + 20cm EPS, sme zo zapadneho Slovenska. Dakujem

odkaz na net nemozem pridat, som tu novy
vankusik29
10.05.10,10:48
Veľmi pekný, páči sa mi, že rodičia majú svoju kúpeľnu a deti tiež svoju, a je tam dost veľká technická miestnosť/práčovňa. Tiež je tam dosť priestoru na vstavané skrine, ale chýbajú mi dvere do spálne.

http://www.apex-arch.sk/content.php?id=143
day
10.05.10,13:01
Dakujem, riesenie s kupelnami sa paci aj nam, len my chceme "potiahnut" kuchynu az k obvodovej stene, t.z. zrusit tech. miestnost, kvoli vyhladu z kuchyne -> co sa deje vonku. Len stale neviem ako stavbu zvolit, tehla, porobeton, zateplit - nezateplit ... :cool: , dvere do spalne su zasuvacie
ciners
10.05.10,13:55
Z pohladu navstevy sa mi nepaci pristup k WC. Takisto sa mi nepaci rohove okno na kupelni rovno pri vchode do domu.
Krizom cez kuchynu ide preklad, to sa da riesit aj bez neho. Ostatne veci su uz len vec kvusu, tieto co som napisal by mi trochu vadili.
day
10.05.10,15:16
WCko sme riesili aj my, zatial sme na nic neprisli. Ciners viem, ze Ty vela prispievas, odborne, porad prosim pri zateplovani, nieco mam precitane, je to na mna vela, podlahu viem, ale strop a obvodove steny mi robia problem. Dakujem /pardon za tykanie/
ciners
10.05.10,15:52
Tazko dobre poradit, lebo vsetko ma pre a proti a potom je zbytocna polemika. Mne sa ta tehla +25EPS pozdava, ja by som dal kludne aj 20cm, pretoze tepelnym odporom a aj vsetkymi poziadavkami to bohate staci a prevysuje. Co sa tyka stropou, tam by som isiel na parozabranu a 30 az 40cm izolantu. To musi bohate stacit. Potom to,ci tehlu alebo ytong. Pri tehle s polystyrenom bude efekt akumulacnej funkcie muriva vyraznejsi. Zavisi od kurenia, ci sa akumulacna funkcia hodi a ci nie, to sa treba poradit s kurenarom.
Ten preklad cez kuchynu si dajte prerobit, ak mozem poradit. Takto to vyzera amatersky :)
ciners
10.05.10,15:53
Dakujem /pardon za tykanie/

Skor by ma vykanie zarazilo :)
day
10.05.10,16:51
dakujem Ti za radu, preklad, pokusim sa "odstranit". Chcem podlahove, asi nie cely dom, spalne radiatory v obyvacke krb, samozrejme musim to prejst s projektantom. pokusam sa prave rozlusknut tepelne straty a tepelne mosty, zatial .... :( Na tykanie si uz pomaly odvykavam :), ale dik
220870
10.05.10,17:31
Ten prievlak bude asi nutný len v prípade nosníkového stropu.Pri molite ,alebo drevennom zrejme nebude nutný.
plamen4
10.05.10,17:46
Ja by som išiel do individuálneho projektu – presne na mieru.
day
12.05.10,06:09
Mal by som na Vas este jednu otazku, cital som na fore, ze by sa hruba stavba mala stavat na zakladovej platni a nie za zakladovych pasoch, preco? Ake to ma vyhody?
vladoziak
12.05.10,12:20
zakladanie na doske sa prevadza pri nesurodom podlozi,kde sirka pasu by bola prilis velka a tym padom neekonomicka,inak zakladanie na doske je drahsie ako na pasoch
ciners
12.05.10,12:41
Mal by som na Vas este jednu otazku, cital som na fore, ze by sa hruba stavba mala stavat na zakladovej platni a nie za zakladovych pasoch, preco? Ake to ma vyhody?

:D :D
To si zle pochopil. Zakladova platna, co tu tak ludia volaju, nie je zakladova konstrukcia, to je len podkladovy beton a to je polozene na zakladovych pasoch. Zakladova doska sa robi uz pre vyskove stavby, pripadne fakt zlu geologiu, atd. Pri RD sa pouziva zakladova doska ulozena na penovom skle, aby napatie na styku pene sklo a beton bolo male, ale inak je to na RD luxus. Jedine, ze by ste mali suteren a tlakovu vodu, tam by este zakladova doska prichadzala do uvahy.
day
12.05.10,13:03
rychla pomoc, uz som pokojnejsi :D
day
06.06.10,14:27
Ahojte,
Ciners, Ty si statik, podla prispevkov co som si precital, v jednom prispevku z tejto temy pises, ze by si isiel aj do 20cm tehly, mas s tym skusenosti, pripadne ma niekto obvodvy plast, obvodove mury z 20cm tehly/porobetonu? Dakujem