dlugos
10.05.10,09:34
Dobrý deň,

práve riešim malú dilemu. Zateplujeme panelák a mám možnosť zatepliť aj balkonovú stenu ktorá je kompletne drevená. Keďže však plánujem budúci rok vymeniť všetky okná v byte za plastové, uvažujem či sa mi teraz oplatí zateplovať ten balkón.

Neviete ako je to s uchytením plastových okien + balk. dverí do drevenej steny, v prípade, že by som sa ju tam rozhodol nechať a zateplil ju tento rok?
Nebolo by lepšie zhodiť tú drevenú stenu a vymurovať ju pri osádzaní nových okien?
A podstatná otázka, neviete aká je finančná náročnosť a tiež rentabilita týchto dvoch možností?

Za pomoc veľmi pekne ďakujem.
val007
10.05.10,19:05
A nedalo by sa Vám vymurovať túto stenu a vymeniť aspoň toto jedno okno pred zateplením? Pre mňa by to bolo jednoduchšie takto. Potom to budete musieť všetko prerobiť. Koľko stojí okno si zistíte u predajcu okien, dajte si vypracovať cenovú ponuku. Nás taká stena stála možno 1000,- Sk. Treba vyrátať, koľko stoja kocky, omietka zvnútra, trochu farby a zvyšok by sa možno dalo dohodnúť aj so zateplovačmi. ( u nás si tiež tak prerábali za nejaké tie drobné tekuté "pozornosti") a máte pokoj.
220870
10.05.10,19:32
Tie drevenné steny sú z vnútra izolované 2 cm polystyrénom,katastrofa.Najlepšie je to zbúrať a vymurovať.Také okno s dverami vrátane montáže stojí cca 700€,s murovaním o 200€viac
dlugos
10.05.10,19:55
Žial, tento rok mi to finančne nevychádza tak rozmýšľam či má zmysel to na rok zateplovať a potom opätovne prerábať. Suma za zateplenie tej balkónovej steny nie je veľká (cca 80 €), ale asi sa to neoplatí ak to máme o rok strhávať kvôli výmene okna a dverí (čo si pravdepodobne, vyžiada vymurovanie celej balkónovej steny)
igma
11.05.10,11:06
Poznám 3 varianty.
1. Náhrada dreveného okna a dverí plastovými do pôvodného drevevého rámu. (Najlacnejšia varianta, nerobia to všetké firmy)
2. Náhrada drevenej steny murovanou a zateplenou, plus vloženie plastového okna a dverí.
3. Náhrada drevenej steny plastovou s oknom, dverami a svetlíkmi. (Okraje bývaju spravidla v šírke 20 cm murované)
Firma vám to za pol dňa urobí. Posledná varianta je spravidla najdrahšia.