TomasHC
10.05.10,16:46
Ahojte, riesim co dat pod laminatovu plavajucu podlahu. Na poter dam PE foliu (parozabrana) proti vlhkosti z poteru a co na to? Ked porovnam lacny bezny Mirelon 2mm (http://www.obchodpodlah.cz/podlozky/podlozka-pod-plovouci-podlahy-mirelon-2-mm-25-m2) (PE pena, 0,5 EUR/m2) a specialny a drahy Izo-Floor Thermo 1,6mm (http://eshop.stavebniny-janik.cz/podlozka-izo-floor-thermo-tl-1-6-mm) (XPS, na Slovensku za 2 EUR/m2), a hlavne ich parametre:

Izo-Floor Thermo 1,6mm
Tepelný odpor
0,06 m2K/W
Součinitel tepelné vodivosti
0,025 W/mK

Mirelon 2mm
Tepelný odpor
0,053 m2K/W
Součinitel tepelné vodivosti
0,038 W/mK

...vychadza mi z toho vitazne Mirelon, nehovoriac o 1/4 cene. V tomto pripade - tepelny odpor - cim menej tym lepsie; vodivost - viac je lepsie.

Alebo sa mylim?
220870
10.05.10,16:14
Prečo tam chcete dávať fóliu?Zbytočnosť.
ski555
10.05.10,17:20
Prečo tam chcete dávať fóliu?Zbytočnosť.
tiež si myslím,poniektorí tu rozprávajú o tepelnom odpore a natlačia pod laminátku linoleum a koberec pri podlahovom kúrení,tak to už fakt nechápem,ale netýka sa TomasHC.Tomas dával som Izo-Floor a bez problémov,len neprekladať ako sa to robilo pri Mirelone,bude to robiť potom problém pri položenej laminátke.
TomasHC
10.05.10,17:54
Okej, neriesme ci foliu ano alebo nie (dal som maliarsku plachtu s hrubkou 0,04mm , cize lambda nula-nic, akoze parozabrana). Ide mi o to, ci dat Izo-floor za 2e/m2 alebo mirelon za 0,5e/m2 ked maju velmi podobne tepelno-izolacne schopnosti...
focus3ccd
11.05.10,06:05
Ja som dal toto http://www.nmc-slovakia.sk/izolacie-pod-laminatove-podlahy/eurofloor-t-1-5mm-biela

A nemam ziadny problem kurit podlahovkov.

Vacsi problem mam, ze mam dost zaizolovany strop a sikminy v podkrovi, takze ked chcem pozadovanu teplotu 21 stupnov, tak aj laminatka, aj dlazba je na dotyk studena.... :(
Ale zas neutekaju peniaze....
TomasHC
11.05.10,07:16
Tiez rozmyslam ze to nemoze byt problem. Obzvlast ak je pod poterom 9 cm EPS. Teplo predsa prirodzene stupa nahor a cez izolacie ide cestou mensieho odporu, t.j. cez 2 mm prejde skor ako cez 9 cm :)
jozko22
11.05.10,09:02
ta izolacia sa tam dava aj ako krocajova a pokial nemas pod sebou byt, tak by som tam dal aj tu foliu ako parozabranu
alltracboy
11.05.10,09:10
som nevedel ze ma zmysel zabranovat podlahe preschnut.
TomasHC
11.05.10,10:10
som nevedel ze ma zmysel zabranovat podlahe preschnut.

Pred pokladkou ma byt poter uz preschnuty! Ale zvyskova vlhkost by nemala ist do parkiet, ale do miestnosti okolo krajovych list.
alltracboy
11.05.10,10:45
neviem ci sa vlhkost pohybuje pod podlahou k stenam, ale mozne je vsetko..
TomasHC
11.05.10,11:32
neviem ci sa vlhkost pohybuje pod podlahou k stenam, ale mozne je vsetko..

Ked vlhkosti "nieco" zabrani ist hore, tak asi nebude mat inu moznost :D
Ferdosondo
11.05.10,11:53
Ahojte, riesim co dat pod laminatovu plavajucu podlahu. Na poter dam PE foliu (parozabrana) proti vlhkosti z poteru a co na to? Ked porovnam lacny bezny Mirelon 2mm (http://www.obchodpodlah.cz/podlozky/podlozka-pod-plovouci-podlahy-mirelon-2-mm-25-m2) (PE pena, 0,5 EUR/m2) a specialny a drahy Izo-Floor Thermo 1,6mm (http://eshop.stavebniny-janik.cz/podlozka-izo-floor-thermo-tl-1-6-mm) (XPS, na Slovensku za 2 EUR/m2), a hlavne ich parametre:

Izo-Floor Thermo 1,6mm
Tepelný odpor
0,06 m2K/W
Součinitel tepelné vodivosti
0,025 W/mK

Mirelon 2mm
Tepelný odpor
0,053 m2K/W
Součinitel tepelné vodivosti
0,038 W/mK

...vychadza mi z toho vitazne Mirelon, nehovoriac o 1/4 cene. V tomto pripade - tepelny odpor - cim menej tym lepsie; vodivost - viac je lepsie.

Alebo sa mylim?
Máš pravdu. Presne toto som riešil vlani pred pokládkou plávajúcej podlahy. Obehal som viacero predajní a všade mi núkali ako jediné možné riešenie na podlahovku Izo- Floor thermo( alebo iné XPS). Keď som im hovoril, že predsa Mirelon má vyššiu tepelnú vodivosť, tak kukali po mne ako vyorané myši. Viacerí ma silou mocou presviedčali, že Mirelon neprepustí teplo(to by bol matroš na zatepľovanie:)). Takže pod podlahou mám Mirelon a nezamrzol som. Celé to chápem, ako dobrý obchodný ťah predať 4x drahší materiál.
Fóliu nedávaj. Poter sa potrebuje ešte zbaviť vlhkosti, aj keď naoko vyzerá suchý. Zbadal by si to tak, že by si dal na poter igelit a zakúril. Na povrchu preschol, ale dole môže a aj bude ešte dosť vlhkosti. Ak by si dal fóliu, tak sa vlhkosti z poteru budeš zbavovať len ťažko. Je dosť možné, že medzi poterom a fóliou by si našli životné podmienky nechcené plesne.
TomasHC
11.05.10,12:10
Máš pravdu. Presne toto som riešil vlani pred pokládkou plávajúcej podlahy. Obehal som viacero predajní a všade mi núkali ako jediné možné riešenie na podlahovku Izo- Floor thermo( alebo iné XPS). Keď som im hovoril, že predsa Mirelon má vyššiu tepelnú vodivosť, tak kukali po mne ako vyorané myši. Viacerí ma silou mocou presviedčali, že Mirelon neprepustí teplo(to by bol matroš na zatepľovanie:)). Takže pod podlahou mám Mirelon a nezamrzol som. Celé to chápem, ako dobrý obchodný ťah predať 4x drahší materiál.
Fóliu nedávaj. Poter sa potrebuje ešte zbaviť vlhkosti, aj keď naoko vyzerá suchý. Zbadal by si to tak, že by si dal na poter igelit a zakúril. Na povrchu preschol, ale dole môže a aj bude ešte dosť vlhkosti. Ak by si dal fóliu, tak sa vlhkosti z poteru budeš zbavovať len ťažko. Je dosť možné, že medzi poterom a fóliou by si našli životné podmienky nechcené plesne.

Dakujem za triezvy pohlad na vec!
focus3ccd
12.05.10,07:14
Ja som robil len podkrovie, takze s vlhkostou som sa nezaoberal. Ale staci zagooglit a v kazdej skladbe podlahy na teren sa pouziva poistna hydroizolacna folia.
Napr.
http://www.e-filip.sk/default.aspx?contentID=2094
http://www.isover.sk/?tepelne_zvukove_a_protipoziarne_izolacie=podlahy&isover=30

Nie som odbornik, ale asi vedia preco...
Ferdosondo
12.05.10,07:52
Ja som robil len podkrovie, takze s vlhkostou som sa nezaoberal. Ale staci zagooglit a v kazdej skladbe podlahy na teren sa pouziva poistna hydroizolacna folia.
Napr.
http://www.e-filip.sk/default.aspx?contentID=2094
http://www.isover.sk/?tepelne_zvukove_a_protipoziarne_izolacie=podlahy&isover=30

Nie som odbornik, ale asi vedia preco...
Tá PE fólia je pod poterom a tam má svoje miesto. Tu bola však reč o PE fólii na poteri.
TomasHC
12.05.10,08:39
PE folia nie je ta draha polozka. Riesil som Mirelon vs. Izo-Floor. Ale nejako dokopy nikto neodpoveda :-O
focus3ccd
14.05.10,18:10
Tá PE fólia je pod poterom a tam má svoje miesto. Tu bola však reč o PE fólii na poteri.
Fuuuuha, tak sorry, ale na poter .... hmm to som este nepocul....
TomasHC
15.05.10,10:25
Fuuuuha, tak sorry, ale na poter .... hmm to som este nepocul....

Je to v kazdom montaznom navode, tiez som nevedel kym som to neprecital :)
alla66
01.09.11,19:05
Máš pravdu. Presne toto som riešil vlani pred pokládkou plávajúcej podlahy. Obehal som viacero predajní a všade mi núkali ako jediné možné riešenie na podlahovku Izo- Floor thermo( alebo iné XPS). Keď som im hovoril, že predsa Mirelon má vyššiu tepelnú vodivosť, tak kukali po mne ako vyorané myši. Viacerí ma silou mocou presviedčali, že Mirelon neprepustí teplo(to by bol matroš na zatepľovanie:)). Takže pod podlahou mám Mirelon a nezamrzol som. Celé to chápem, ako dobrý obchodný ťah predať 4x drahší materiál.

Má predavač pravdu, keď tvrdí, že je Mirelon nekvalitný a časom sa rozpadne? V stavebninách držia iba Izo Floor......vraj sa Mirelon už nevyrába:confused:
alltracboy
10.09.12,08:33
no uz to dobehlo aj mna.. az sa divim ake hovadiny som pisal :D Vsade sa pise ze musi ist na poter PE folia ktora je vytiahnuta cez kraje podlahy. Co sa tyka krocajovej izolacii tak sa uvazda aj nejaky texizol 200 co je udajne nieco ako geotextilia a potom ten izo floor. Mirelon sa fakt stlaca.. to som si uz vyskusal a na povrchy kde si nejake hrcky a pod je asi lepsi izo floor.
alltracboy
10.09.12,11:00
takze po tom co som pogooglil a precital rozne prirucky apod. som dospel k nazoru, ze mirelon bude stacit. Jednak izofloor je produkt hlavne pre tepelne izolovanie podlahy kedze XPS ma lepsie izolacne vlastnosti ako PE folia, a "druhak" izofloor thermo bude len vyuzitie vyrobcu izolacnych podloziek diery na trhu tak znizili hrubku narobili tam dierky a drazky a zrazu je to jednia podlazka vhodna na podlhove vykurovanie. Pritom v nemecku sa nic take nepredava a vsade sa v spojeni krocajova izolacia a podlhove vykurovanie objavuje mirelon a jeho obmeny. Izofloor bude klasicka geotextilia, tiez asi pokus ze prepusta to teplo tak to dajme ako vhodne pre podlahovku. Docital som sa za skladba podlahy ma byt max 0,15m2.K/W co mirelon 2mm s mojou podlahou 10mm splnuje 0,131n2.K/W. Takze mirelon. Kaindl uvadza PE foliu 0,2mm ako povinnu, inak sa mozu dvihat spoje na podlahe co badam na vela laminatovkach kde folia nebola ale stavby mali uz 20 rokov takze suche byt museli. Takze PE folia ako parozabrana ANO, mierelon sa v nemecku tiez bezne pouziva, takze ho dam aj ja.
TomasHC
10.09.12,12:47
Super, potvrdili sa moje predpoklady :)
bloodymirko
13.09.12,13:03
Ahoj, pod plavajucu podlahu (laminat aj drevo) jednoznacne treba dat foliu (staci stavebna separacna folia 0.2mm ako parozabrana) a ako izolaciu proti krocajovmu hluku ale aj na vyrovnanie nerovnosti sa mi osvedcil Texizol 200. Ma vysoku tepelnu vodivost, nestlaca sa ako mirelon a ked ho kupis priamo od vyrobcu nie je ani drahy (najdes ho na Hattalovej 4 v BA, alebo v Kezmarku, staci "pogooglit").

Mirelon ani "dierovane XPS" a podobne izolanty by som nedaval....so susedom mame rovnaky dom, podlahove kurenie, kotol, aj rovnako nastavenu teplotu vykurovania atd...ja som pouzil texizol a podlaha je pekne tepla, sused ma pod laminatkou vyssie spominane materialy (vsade mirelon, a kedze mu bola zima do jednej izby dal to "dierkovane XPS od Arbitonu" aby bolo teplejsie) a stale ma zimu aj ked ma o cca 15% vyssiu spotrebu plynu ako ja.

Rozhodnutie je na tebe......ja som so svojim nadmieru spokojny ;-)
alltracboy
14.09.12,16:04
takze nakoniec som kupil kaindl 3in1 kde je podlozka a parozabrana v jednom kuse. Predsa len ta moja hrubka podlahy vychadzala cez doporuceny limit tepelneho odporu. Pri tenkej podlahe, ale kludne budem tvrdit, ze 2mm mirelon a 0,2mm igelit je najlacnejsia akceptovatelna volba.