martinkannn
10.05.10,19:16
Ahojte, rada by som sa poradila ohladne bonity klienta. Chystam sa ziadat o hypoteku a rada by som vedela do akej miery moze banka skumat moju bonitu. Prijem mi pravidelne chodi do tatra banky( ziadost o uver bude v inej banke), kde mam na ucte povoleny debet, ktory aj vyuzivam. Je to buhuzial tak, obcas miniem viac ako zarobim, ale iny mesiac sa zase krotim. Pred ziadostou o uver sa chystam debet vyplatit a zrusit. Moze banka pri posudeni bonity ziskavat aj informacie od inej banky na co klient mina peniaze, v akej vyske, alebo zistuje len zavazky, napr. uvery, pozicky atd.... Mozno je to hlupa otazka ale celkom ma zaujima ci moze moja bonita klesnut z dovodu ze minam viac na iste polozky, napr. zabavu. Vdaka za odpoved
Xanti
10.05.10,17:20
Ahojte, rada by som sa poradila ohladne bonity klienta. Chystam sa ziadat o hypoteku a rada by som vedela do akej miery moze banka skumat moju bonitu. Prijem mi pravidelne chodi do tatra banky( ziadost o uver bude v inej banke), kde mam na ucte povoleny debet, ktory aj vyuzivam. Je to buhuzial tak, obcas miniem viac ako zarobim, ale iny mesiac sa zase krotim. Pred ziadostou o uver sa chystam debet vyplatit a zrusit. Moze banka pri posudeni bonity ziskavat aj informacie od inej banky na co klient mina peniaze, v akej vyske, alebo zistuje len zavazky, napr. uvery, pozicky atd.... Mozno je to hlupa otazka ale celkom ma zaujima ci moze moja bonita klesnut z dovodu ze minam viac na iste polozky, napr. zabavu. Vdaka za odpoved
Uvažuješ správne, ak chceš pred žiadosťou zrušiť debet. Zvýši to tvoju bonitu. A banky neskúmajú či peniaze míňaš na zábavu alebo inde. Dokonca sú dôverihodnejší klienti pre banku tí čo majú paušály u mobil. opov ako ludia čo majú len karty na kredit.

Bonitu ovplyvňuje aj vek, vzdelanie, rodinné pomery, zamestnanie. Každá banka má svoje kritéria na základe, ktorých hodnotí klienta preto sa nedá veľmi paušalizovať.

Ale pokiaľ nemáš úvery, pôžičky, kreditné karty, a zrušíš debet, a nemáš ani karty ako orange kreditka, quatro a podobne, tak banka nemá veľmi na čom Ti znižovať bonitu.
martinkannn
10.05.10,17:22
Tak to som sa potesila. Dakujem za odpoved :)
petervi
13.05.10,05:47
Ahojte, rada by som sa poradila ohladne bonity klienta. Chystam sa ziadat o hypoteku a rada by som vedela do akej miery moze banka skumat moju bonitu. Prijem mi pravidelne chodi do tatra banky( ziadost o uver bude v inej banke), kde mam na ucte povoleny debet, ktory aj vyuzivam. Je to buhuzial tak, obcas miniem viac ako zarobim, ale iny mesiac sa zase krotim. Pred ziadostou o uver sa chystam debet vyplatit a zrusit. Moze banka pri posudeni bonity ziskavat aj informacie od inej banky na co klient mina peniaze, v akej vyske, alebo zistuje len zavazky, napr. uvery, pozicky atd.... Mozno je to hlupa otazka ale celkom ma zaujima ci moze moja bonita klesnut z dovodu ze minam viac na iste polozky, napr. zabavu. Vdaka za odpoved

Nehnevaj sa, ale ako chces splacat uver ked uz teraz obcas minies viac ako zarobis.