k-a-t-k-a
12.05.10,08:45
Ahojte, chcela by som sa opýtať je niečo také ako práca na DIČ?Ja som sa s takým niečím ešte nestretla až včera , vraj dotyčný nemá živnosť ale pracuje len na DIČ.
Je také niečo?
Tweety
12.05.10,06:46
Ahojte, chcela by som sa opýtať je niečo také ako práca na DIČ?Ja som sa s takým niečím ešte nestretla až včera , vraj dotyčný nemá živnosť ale pracuje len na DIČ.
Je také niečo?
Je.
veronikasad
12.05.10,06:48
Ahojte, chcela by som sa opýtať je niečo také ako práca na DIČ?Ja som sa s takým niečím ešte nestretla až včera , vraj dotyčný nemá živnosť ale pracuje len na DIČ.
Je také niečo?
v akej oblasti pracuje na DIČ ?
profesional
12.05.10,06:56
Ano, je to mozne. Obvykle pri vykone vybranych slobocdnych povolani podla osobitnych predpisov. Napr. pri financnych poistovacich poradcoch, agentoch, sprostredkovateloch atd.

Pricom za ICO sa povazuje ich rodne cisloa DIC im prideli miestne a vecne prislusny danovy urad.
k-a-t-k-a
12.05.10,07:16
má podpísanú zmluvu o obchodnom zastúpení s firmou ktorá sa zaoberá poradenstvom v oblasti akýchkoľvek zmlúv, čiže ich prehodnocujú atď.
A ako to funguje?To sa len nahlási na DÚ kde mu pridelia DIČ? Môžete mi to vysvetliť tak po lopate?
k-a-t-k-a
12.05.10,07:34
prosím Vás napíšte mi ako to funguje súrne to potrebujem.
Ďakujem
veronikasad
12.05.10,08:34
má podpísanú zmluvu o obchodnom zastúpení s firmou ktorá sa zaoberá poradenstvom v oblasti akýchkoľvek zmlúv, čiže ich prehodnocujú atď.
A ako to funguje?To sa len nahlási na DÚ kde mu pridelia DIČ? Môžete mi to vysvetliť tak po lopate?
Požiada DU o pridelenie DIČ.
Je okrem tejto činnosti aj zamestnancom ?
k-a-t-k-a
12.05.10,09:25
nie je zamestnancom.Čo v prípade ak je na ÚP?
veronikasad
12.05.10,09:27
nie je zamestnancom.Čo v prípade ak je na ÚP?
na ÚP musí nahlásiť vykonávanie zárobkovej činnosti a pravdepodobne ho vyradia.
Ak nie je zamestnancom bude platiť aj preddavky na zdr. poistenie, treba sa prihlásiť v zdr. poisťovni ako SZČO (aj keď nemá IČO).
k-a-t-k-a
12.05.10,10:34
ďakujem pekne za rdu.