tibor.
12.05.10,15:35
Potreboval by som poradit ako usetrit par eur na zateplovani. Ccel by som zateplit dom polystyrenom (predbezne min. 8cm) a prerobit aj strechu.
Na strechu chcem dat novu krytinu, zburat povodne steny a postavit nove. Strecha je povodna jednoducha sedlova (obratene V ukoncene stenami).
Plocha stien ktore su z vonka na streche je asi 35 m2 - co sa mi zda zbytocne zateplovat - resp. zateplovalo by sa len kre esteticky efekt kedze povala nie je obyvana.
Ako to urobit aby stenu nebolo treba zateplovat a bola esteticky napojena na zateplenu stranu?
Ako sa da postavit lacna a hruba vonkajsia stresna stena?
ciners
12.05.10,14:07
Polystyren je na tom zatepleni to najlacnejsie, tak potom, ak chcete robit novu fasadu, tak tym, ze usetrite na polystyren, to nie je nic moc vzhladom na naklady na omietky a pracu.
kokolačík
12.05.10,15:26
Potreboval by som poradit ako usetrit par eur na zateplovani. Ccel by som zateplit dom polystyrenom (predbezne min. 8cm) a prerobit aj strechu.
Na strechu chcem dat novu krytinu, zburat povodne steny a postavit nove. Strecha je povodna jednoducha sedlova (obratene V ukoncene stenami).
Plocha stien ktore su z vonka na streche je asi 35 m2 - co sa mi zda zbytocne zateplovat - resp. zateplovalo by sa len kre esteticky efekt kedze povala nie je obyvana.
Ako to urobit aby stenu nebolo treba zateplovat a bola esteticky napojena na zateplenu stranu?
Ako sa da postavit lacna a hruba vonkajsia stresna stena?

Ak bývaš pod lesom, daj na polystyrén neodkôrené dosky / stenu zo slamy a strechu z trstiny = skoro zadarmo.
Laco-monter
12.05.10,15:29
Potreboval by som poradit ako usetrit par eur na zateplovani. Ccel by som zateplit dom polystyrenom (predbezne min. 8cm) a prerobit aj strechu.
Na strechu chcem dat novu krytinu, zburat povodne steny a postavit nove. Strecha je povodna jednoducha sedlova (obratene V ukoncene stenami).
Plocha stien ktore su z vonka na streche je asi 35 m2 - co sa mi zda zbytocne zateplovat - resp. zateplovalo by sa len kre esteticky efekt kedze povala nie je obyvana.
Ako to urobit aby stenu nebolo treba zateplovat a bola esteticky napojena na zateplenu stranu?
Ako sa da postavit lacna a hruba vonkajsia stresna stena?

To je nejaký nový postup ???:D

Ak najprv daš novú krytinu a neskor zbúraš steny NEDOPADNE TO DOBRE !:rolleyes:
kokolačík
12.05.10,15:31
To je nejaký nový postup ???:D

Ak najprv daš novú krytinu a neskor zbúraš steny NEDOPADNE TO DOBRE !:rolleyes:

Možno má nosnú kostru a výplňové murivo. :D:D:D
ciners
12.05.10,15:42
To je nejaký nový postup ???:D

Ak najprv daš novú krytinu a neskor zbúraš steny NEDOPADNE TO DOBRE !:rolleyes:

Dalej ako na zem do nedopadne :D
220870
12.05.10,15:57
Ukončenie polystyrénu na takto vytvorenom odskoku je plechovaním.Najlacnejšia stena je z dreva ,napr. OSB dosky.