gullit
12.05.10,22:08
Zdravim vsetkych. Potreboval by som poradit, cim vyplnit sparu, ktora vznikla medzi ostenim a strodurom, ktory je prilepeny o ostenie (poradil mi to jeden chlapik, ze je to dobre to tam dat pred montazou okien). Prikladam fotku pre ilustraciu. Ostenie je z tehly. Okna budu montovane na vonkajsiu hranu ostenia (zarovno s ostenim) kedze stavba este bude zateplovania 16 cm mineralnou vlnou. Pri montazi chcem davat pasky (Illbruck Twinactiv alebo Allmedia Winflex Vario). Cize paska sa zvonku nalepi na ram okna a prekryje sparu medzi oknom a styrodurom (vyplnenu Pur penou).

Tu mi vyvstavaju 2 otazky:

1. Cim vyplnit sparu medzi styrodurom a tehlou (sirka priblize 2 cm)? Zatial som rozmyslal bud o Pur pene alebo zateplovacom lepidle (to iste, ktorym som lepil styrodur na tehlu). Mozno mi bude vediet niekto poradit nieco lepsie - napr. nejaky tmel ....- dolezite je aby ta spar netvorila tepelny most.

2. Nasledna otazka je ci pasku ukoncit na styrodure alebo objednat sirsiu a prekryt aj druhu sparu (a tym padom ukoncit na tehle)? To samozrejme zavisi od vlastnosti materialu, ktory vyberiem v bode 1

Vopred vdaka za kazdu radu
220870
12.05.10,20:37
Čo vám poradím?nabudúce keď budete robiť ostenia pre "pásky" tak si zožente niekoho kto sa tomu rozumie,dá sa na tom ušetriť .Tú špáru mäžete vypeniť,polyuretánovou penou,alebo narezať kúsky styroduru,alebo vyplniť sklennou vatou.Dá sa to aj lepidlom ale to je pohľadu tepelného mostu asi najmenej vhodné.Najviac sa mi pozáva pena.Tesní a zároveň aj kotví.
Najhoršie je na tom to že páska sa lepí na čo najrovnejší povrch.Na tak "všelijako"poodrezávanom styrodure vám bude zle držať.Odporúčam povyrovnávať s presnosťou +-2 mm ,lepidlom.
gullit
13.05.10,07:11
Vdaka za odpoved. Tiez som najprv rozmyslal o tej pene, ale trosku ma odradili vystrahy ze pena vplyvom vlhkosti casom degraduje. Na druhej strane ak tam bude 16 cm zateplenia mozno sa toho nemusim bat (aspon co sa tyka vonkajsej strany). Funkcia kotvenia v tomto pripade nie je podstatna. Co sa toho styroduru tyka mensia nepresnost moze byt len pri spoji dvoch casti inac je strana bud hladka (z vyroby) alebo odrezana pilkou (60 cm siroky plat sa rezal na 2 casti kedze tehla je 30tka). Pasky planujem lepit na lepidlo (bez butylu, bez perlinky). Mam prekryt paskou aj tu druhu sparu alebo staci to prilepit na styrodur?
220870
13.05.10,15:39
Stačí prelepiť na styrodur.
radek666
13.05.10,19:39
Zdravim vsetkych. Potreboval by som poradit, cim vyplnit sparu, ktora vznikla medzi ostenim a strodurom, ktory je prilepeny o ostenie (poradil mi to jeden chlapik, ze je to dobre to tam dat pred montazou okien). Prikladam fotku pre ilustraciu. Ostenie je z tehly. Okna budu montovane na vonkajsiu hranu ostenia (zarovno s ostenim) kedze stavba este bude zateplovania 16 cm mineralnou vlnou. Pri montazi chcem davat pasky (Illbruck Twinactiv alebo Allmedia Winflex Vario). Cize paska sa zvonku nalepi na ram okna a prekryje sparu medzi oknom a styrodurom (vyplnenu Pur penou).

Tu mi vyvstavaju 2 otazky:

1. Cim vyplnit sparu medzi styrodurom a tehlou (sirka priblize 2 cm)? Zatial som rozmyslal bud o Pur pene alebo zateplovacom lepidle (to iste, ktorym som lepil styrodur na tehlu). Mozno mi bude vediet niekto poradit nieco lepsie - napr. nejaky tmel ....- dolezite je aby ta spar netvorila tepelny most.

2. Nasledna otazka je ci pasku ukoncit na styrodure alebo objednat sirsiu a prekryt aj druhu sparu (a tym padom ukoncit na tehle)? To samozrejme zavisi od vlastnosti materialu, ktory vyberiem v bode 1

Vopred vdaka za kazdu radu

prečo ti ten chlapík neporadil že to pero lepšie odrezať karbobrúskou preč aby si mal rovný povrch pod XPS??? rozhodne lepšie riešenie ako teraz "patláma patláma" vypĺňať madzeru
gullit
14.05.10,09:34
Skoda, ze ma to nenapadlo.