miska a peto
13.05.10,13:39
Dobrý deň,chceli by sme vediet iba nazor od odbornika na nas problem.
Máme 20 roc.domcek s 5 rocnym krovom a plechovou strechou,ale krov je neobytny,chceli by sme ho dvihnut minimalne tak aby sme ziskali obytne izby.dom ma rozmery cca 12x5m.Krov je na betonovej platni. Nevieme ci bude lepsie rozobrat cely krov aj strechu,alebo to dvihnut hydraulickym dvihakom.co je prosim vas jednoduchsie a menej nebezpecne pre strechu...Dakujeme za radu
chandler
13.05.10,12:29
chcete zdvihnut celu ZB dosku (a dostavat podlazie) alebo len krov( a zvisit pomurnice)?

ak bol krov robeny ako neobytny tak sa sotva bude dat zobytnit - v strede mate urcite nejake stlpiky a tramy co by zavadali, preto mi nie je jasne to riesenie co si predstavujete.
220870
13.05.10,15:46
Dá sa to dvihnúť už som to robil,ale určite nie hydraulickým dvihákom.A hlavne krov ako taký musí byť pevne previazaný a musí pri tom byť niekto ,kto tomu rozumie.Ak takého nemáte radšej to rozoberte.Laik nedokáže posúdiť všetky statické riziká.Takáto otázka asi moc na internetové fóra asi nepatrí.
ciners
13.05.10,17:52
sorry 220870, chcel som kliknut na uzitocne
chandler
14.05.10,06:49
Dá sa to dvihnúť už som to robil,ale určite nie hydraulickým dvihákom.A hlavne krov ako taký musí byť pevne previazaný a musí pri tom byť niekto ,kto tomu rozumie.Ak takého nemáte radšej to rozoberte.Laik nedokáže posúdiť všetky statické riziká.Takáto otázka asi moc na internetové fóra asi nepatrí.


ja dufam ze sa zatial pytaju len tak predbezne ci by sa to dalo. a nie ze uz maju pozicany nejaky dvihak :)

inac suhlasime ze to je robota len pre kvalitnu firmu a nie domacich majstrov.
Laco-monter
14.05.10,06:53
Poraďte, že musí prísť na to žeriav min. 80-tonový

a potom to ISTOTNE rozoberú ručne.
miska a peto
14.05.10,07:20
jasne ze sa to len pytame ake su moznosti...ci sa to da a ci sa nieco neposkodi...
220870
14.05.10,09:05
jasne ze sa to len pytame ake su moznosti...ci sa to da a ci sa nieco neposkodi...
Bodla by fotografia podkrovia.
miska a peto
14.05.10,12:37
Bodla by fotografia podkrovia.
nechcelo mi pridat foto...tak hned ako sa bude dat tak ho tam dame...aby ste videli o co ide