zuzanka222
16.05.10,12:21
Dobrý deň,potrebovali by sme poradiť,či môže mať sused okno do nášho dvora/kuchynské/ak dvor -môj pozemok je široký 4m jeho okno od môjho okna ,by bolo vzdialené 4m.Potrebovali by sme to súrne vedieť,nakoľko sused prevádza rekonštrukciu domu,a my sme ho požiadali aby toto okno zrušil.Ďakujem!
zdenka131
16.05.10,11:08
arizona
16.05.10,12:26
Miloš Mičega - CIMOM TN
17.05.10,05:59
Dobrý deň,potrebovali by sme poradiť,či môže mať sused okno do nášho dvora/kuchynské/ak dvor -môj pozemok je široký 4m jeho okno od môjho okna ,by bolo vzdialené 4m.Potrebovali by sme to súrne vedieť,nakoľko sused prevádza rekonštrukciu domu,a my sme ho požiadali aby toto okno zrušil.Ďakujem!


Môže, ak sa nejedná o obytnú miestnosť.

Poznámka : Aj kuchyňa má parametre obytnej miestnosti ak je prepojená napr. len barovým pultom s obývačkou a pod.

Treba pozrieť § 6 vyhl. 532/2002 Z.z.



CIMOM
zuzanka222
17.05.10,06:10
Ďakujem ,za odpevede,ten zákon sme si vydľadali,a prečítali,ale z toho čo sme sa dozvedeli nám vychádza ,že môžu ,nám by nevadilo ak by to bolo okno z/ kúpeľne,komory/,ale nie kuchyne.Ide o to ,že práve robia rekonštrukciu celého interieru,a preto sme ich o to zrušenie požiadali teraz.Robia to tak ,že nemôžeme byť na dvore /otvárjú okno do nášho dvora,pri báracích prácach,tak si viete predst.ten prach,ktorý ide z ich okna,hoci by mohli otvoriť okno na opačnej strane/do ulice/.Je vôbej reálna šanca o zmenu,ak by sme to dali právnikovi,na doriešenie?Dakujem!Ak niekto má podobnú skúsenosť dadi by sme vedeli výsledok,či to má vôbec význam,dávať to na súd.?
iv@n
17.05.10,15:57
on má dom na hranici pozemku?
ak sa nechce dohodnúť, tak mu povedz nech si tam dá aspoň mliečne sklo, alebo mu tam postav cloniacu stenu, neviem aké máte vzťahy spolu, ale na spoločné kávičkovanie to už potom asi nebude.
Zita5
17.05.10,16:09
Ďakujem ,za odpevede,ten zákon sme si vydľadali,a prečítali,ale z toho čo sme sa dozvedeli nám vychádza ,že môžu ,nám by nevadilo ak by to bolo okno z/ kúpeľne,komory/,ale nie kuchyne.Ide o to ,že práve robia rekonštrukciu celého interieru,a preto sme ich o to zrušenie požiadali teraz.Robia to tak ,že nemôžeme byť na dvore /otvárjú okno do nášho dvora,pri báracích prácach,tak si viete predst.ten prach,ktorý ide z ich okna,hoci by mohli otvoriť okno na opačnej strane/do ulice/.Je vôbej reálna šanca o zmenu,ak by sme to dali právnikovi,na doriešenie?Dakujem!Ak niekto má podobnú skúsenosť dadi by sme vedeli výsledok,či to má vôbec význam,dávať to na súd.?

Toto je tá naša slovenská nátura .:)
Ja sa riadim tým, že dnes ja niečo potrebujem a zajtra bude sused potrebovať .Medzi našimi oknami k oknám suseda/sú biele mliečne / je 4 metre.Má do nášho dvora kúpelne, dokonca spálňu .Nikdy ma nenapadlo , že by som suseda mala ísť udať .Búral ,prerábal,strpeli sme to , teraz my prestavujeme ,prášime......a trpí to sused .Vzťahy nie sú vôbec narušené.
A tiež nemáme všetci ideálne pozemky , domy sú na hranici pozemkov .
To len ako poznámka , že či by sme sa niekedy nemali zamyslieť na našimi horúcimi uzávermi v riešení takýchto situácií.
zuzanka222
20.05.10,07:27
Odpoveď pre/ Zitu 5/Ide o chalupu,ktorú tam máme 29 rokov,nikdy sme nemali problém so susedmi ani s nimi,dokonca keď dávali novú strechu ,tak ich vlástná rodina nechcela pustiť na pozemok,my sme s tým nemali žiadny problém,prerábali elekt.mali otvorené okno do nášho dvora ,tiež nebol problém,ale robili to cez týždeň,keď sme tam neboli/bola to vzájomná dohoda/teraz pri celej rekonštrukcii,robia to ,že cez týždeń nerobia,ale le v sobotu keď prídeme na chalupu.Vžiadnom prípade z našej strany nejde o to aby sme sa súdili.Vy píšete,že Vaši susedia majú mliečne sklo,s tým by sme s radosťou súhlasili,ale oni nesúhlasia ,so žiadnym návrhom.Správne ste podotkli,že by sa ľudia mali dohodnúť,a nezneríjemňovať si,život,ale tá dohoda by mala byť obojstranná.
SamuelSK
22.05.10,20:03
Ak by nepomohol sud, mozes legalne zasadit zivy plot alebo strom na svoj pozemok ?

samozrejme, ze pred jeho okno :)