wynk11
16.05.10,19:45
Ahojte neviete nahodou poradit ako by som si mal vymalovat steny obyvacky?je to klasicka stvorstenova miestnost na jednej stene je okno na druhej bude telka s malou obyvacou stenou,tretia ma uprostred vchodove dvere a na stvrtej stene bude sedacia suprava. Chcel by som niejaku odpocinkovu nie niejaku agresivnu farbu...Ak viete nieco poradit alebo mate konkretnu skusenost rad privitam aj fotky mozte zaslat na mail: peetteer38@gmail.com
Danielle369
16.05.10,17:49
fotky našich obývačiek ti nebudeme posielať na mail...
mne sa páči farba obývačky okrová alebo jedna stena oranžovo tmavá a druhé steny bledo zelené...v skutočnosti to vyzerá super
zk24
16.05.10,17:50
ahoj, ja mam netypicky tvar, tri steny tvoriace 90 stupnovy uhol a stvrta stena je sikma a tu sme dali bledozelenu, ostatne su biele. Vsetkym sa to paci... najprv sme ju dali hnedu, bolo to strasne tmave a smutne... ta zelena je perfektna :---
arizona
16.05.10,17:57
Choď do najbližšej predajne , poprechádzaj sa medzi farbami, príp. zober do ruky farebný katalóg a vyber farbu, ktorá ti je srdcu blízka, ktorá ťa osloví, pri ktorej máš príjemný pocit, ktorá ti ladí do bytu s ostatnými doplnkami, či celkovým štýlom bytu...
Ty budeš v tej izbe bývať, ty sa tam chceš príjemne cítiť...:):):)

alebo pozri pár tipov tu : ;)
http://www.porada.sk/t57070-malovanie-obyvacky.html
http://www.porada.sk/t56863-malovanie-izby.html

...ja mám napr. oranžovú, s modrými doplankami, kámoška tmavo bordovú+ šedú. Obe sú pekné, ale meniť by sme nemohli, lebo každá máme iný štýl celkového domu...
wynk11
17.05.10,15:41
nemate niekto niejaky farbove studio kde by som si to mohol skusit ako by to spolu ladilo?
liba2
17.05.10,16:09
nemate niekto niejaky farbove studio kde by som si to mohol skusit ako by to spolu ladilo?
... alebo existuje nejaký softvér - program, kde by sa to dalo vyskúšať ?
alebo nejaká iná možnosť....?
Halli
17.05.10,16:13
Ja už nikdy nebudem maľovať celú obývačku, kombinovala som to s vliesovými tapetami ale len dve steny....a výsledok je úžasný...aspoň mi to každý povedal. Dúfam uprimne :D, ale ja som spokojná...a moja srdcovka je zelená :)
liba2
17.05.10,16:37
Ja už nikdy nebudem maľovať celú obývačku, kombinovala som to s vliesovými tapetami ale len dve steny....a výsledok je úžasný...aspoň mi to každý povedal. Dúfam uprimne :D, ale ja som spokojná...a moja srdcovka je zelená :)
videla som aj ja niekoľko priestorov takto kombinovane realizovaných a veľmi sa mi to páčilo, bolo fakt úžasné. Uvažujem aj o takejto kombinácii, len sa obávam zveriť to tapetovanie niekomu, čo má málo skúseností. Šikovných maliarov je dosť ale tapetárov ?:confused: nemám zatiaľ k žiadnej firme dôveru, že tá práca aj pár rokov vydrží v náležitej kvalite, lebo nie je nič škaredšieho ako odliepajúce a odúvajúce sa tapety.
Halli
17.05.10,17:27
videla som aj ja niekoľko priestorov takto kombinovane realizovaných a veľmi sa mi to páčilo, bolo fakt úžasné. Uvažujem aj o takejto kombinácii, len sa obávam zveriť to tapetovanie niekomu, čo má málo skúseností. Šikovných maliarov je dosť ale tapetárov ?:confused: nemám zatiaľ k žiadnej firme dôveru, že tá práca aj pár rokov vydrží v náležitej kvalite, lebo nie je nič škaredšieho ako odliepajúce a odúvajúce sa tapety.

Libuška vôbec sa toho nemusíš báť, ja som to robila s maliarom -je to kamoš ...urobili sme to perfektne ;) jedna rada...ak si vyberieš prúžkovu tapetu, nebudeš vôbec vidieť spoje :-)
adi11
17.05.10,18:28
Ja už nikdy nebudem maľovať celú obývačku, kombinovala som to s vliesovými tapetami ale len dve steny....a výsledok je úžasný...aspoň mi to každý povedal. Dúfam uprimne :D, ale ja som spokojná...a moja srdcovka je zelená :)

a nemôžeš priložiť foto ?
Halli
17.05.10,19:14
a nemôžeš priložiť foto ?

no dobre :D, také maličkô
adi11
17.05.10,19:48
dakujem za ukazku aj ispiraciu, mas tie farby pekne zladene
azla
17.05.10,19:55
slavica:

Nádherné. :):):)

Veľmi sa mi to páči.
Rozalka
17.05.10,19:55
Ja mám v 3 miestnostiach toto http://www.fibredecor.com/colorsamples.htm
je to akási buničina, zarobí sa "cesto" a nanáša na stenu a tam sa to roztiera špeciálnym valčekom. Bez fŕkania, bez fľakov.
Halli
17.05.10,20:08
dakujem za ukazku aj ispiraciu, mas tie farby pekne zladene




slavica:

Nádherné. :):):)

Veľmi sa mi to páči.

ďakujem ;)...aj mňa to samu prekvapilo ako to dobre pôsobí, normálne sa teším až si tam oddýchnem po celodennom kolotoči :D
Halli
17.05.10,20:14
Ja mám v 3 miestnostiach toto http://www.fibredecor.com/colorsamples.htm
je to akási buničina, zarobí sa "cesto" a nanáša na stenu a tam sa to roztiera špeciálnym valčekom. Bez fŕkania, bez fľakov.


Rozálka však prilož foto...aj ja to mám ;) však vieš ...ale rada by som videla aj iné ...
Marína
17.05.10,20:18
Veľmi zaujímavé sú aj rôzne kreatívne techniky (http://www.fasadnestudio-ba.sk/index.php?page=kreativne&PHPSESSID=482a0878489265b626712541b0230be7).

Hádam to tu môžem priložiť, ak uvediem zdroj, postupy techník boli na ich stránke www.fasadnestudio-ba.sk cca pred 2 rokmi, už ich tam nemajú.
Rozalka
17.05.10,20:23
Rozálka však prilož foto...aj ja to mám ;) však vieš ...ale rada by som videla aj iné ...

Za denného svetla odfotím, priložím
Halli
17.05.10,20:24
Veľmi zaujímavé sú aj rôzne kreatívne techniky (http://www.fasadnestudio-ba.sk/index.php?page=kreativne&PHPSESSID=482a0878489265b626712541b0230be7).

júúúj Marínka, mám rada takéto vecičky ;)
Halli
17.05.10,20:25
Za denného svetla odfotím, priložím

som zvedavá, ja som to prvé mala už pred 12timi rokmi a teraz som naniesla na to novú vrstvu...ale je to super, tak sa teším na to tvoje "cesto" :D
jozka56
17.05.10,20:46
mimotemy som rada, že ma inšpirujete novými nápadmi. Tá dva mesiace zregenerovaná a vybielená stena, momentálne nechutne zatečená, dostane po vyschnutí opäť nový imidž.
jozka56
17.05.10,20:47
mimotemy som rada, že ma inšpirujete novými nápadmi. Tá dva mesiace zregenerovaná a vybielená stena, momentálne nechutne zatečená, dostane po vyschnutí opäť nový imidž. Dúfam, že rýchlo vyschne, v bytovke sa začalo opäť kúriť:D:)
Marína
17.05.10,20:53
Dievčatá, pozrite ešte raz môj predchádzajúci príspevok, niečo som tam "prilepila".;):)
liba2
17.05.10,21:43
Dievčatá, pozrite ešte raz môj predchádzajúci príspevok, niečo som tam "prilepila".;):)
Evka ďakujeme :) :) :)
jozka56
17.05.10,22:55
56845 dúfam, že aspoň príloha je OK, uuuuf:)...reálne, teda počas dňa je farba oveľa bledšia:--- myslím, že farbu steny som doladila s obrázkom:D
Rozalka
23.05.10,10:50
som zvedavá, ja som to prvé mala už pred 12timi rokmi a teraz som naniesla na to novú vrstvu...ale je to super, tak sa teším na to tvoje "cesto" :D

Pri natieraní novej vrstvy ti tá predošlá nezliezla? Ako sa s tým pracovalo, nešmýkala sa?
Moje 3 vzorky
Halli
24.05.10,07:46
Pri natieraní novej vrstvy ti tá predošlá nezliezla? Ako sa s tým pracovalo, nešmýkala sa?
Moje 3 vzorky

Rozalka dík, už viem , ktoré sú to vzory, pekné, .....k tomu náteru: práve že nie, myslím, že to išlo ešte oveľa ľahšie, lebo podklad už nebol hladký ako predtým;)
korela
01.06.10,14:22
http://www.colordesigner.cz/

Je možné si vyskúšať všetky farebné kombinácie miestností v byte. Viac možností na stránke.
Ildi_interier
30.01.11,20:37
podľa môjho názoru je podstatná farebná kombinácia už existujúceho zariadenia a takisto farebné ladenie s ostatnými priestormi bytu, aby konečný efekt nebol rozbitý.