mmaarreekk
17.05.10,11:29
ahojte poraďáci - stavebníci,

čaká nás obmurovanie geberitov (duofix) a nevieme ako na to :(

Namontované držiaky aj so všetkým príslušenstvom máme, vrátane zapojenia vody a odpadov. Nevieme však, ako to zamurovať. Rady máme zatiaľ dve - bud to celé schovať do sadrokartónu (tohto sa bojíme kvôli pevnosti) alebo to vymurovať s itongom (tu zasa nevieme ako postupovať pri tej harmonikovej krytke na ovládače).

Nemáte náhodou niekto nejaké fotky z obmurovania geberitov?

Ďakujem
alltracboy
17.05.10,10:02
SADROKARTON JE DOST PEVNY, navyse je to namontovane na stene za nim.
TomasHC
17.05.10,12:57
Ja som to robil takto - vid priloha. Patku som vybetonoval, mozem tam zavesit slona. Ta harmonika sa zrezie zarovno obkladu...
220870
17.05.10,14:52
Na tej "harmonike" je označené pokiaľ max môže ísť obklad.Dá sa to obmurovať 50mm ytongom.
ski555
17.05.10,16:05
ako už je uvedené,50mm Ytongom natesno ku konštrukcii.
ppaalloo
17.05.10,18:17
Prídem Ti to v sobotu obmurovať
ppaalloo
18.05.10,10:25
Dík všetkým, aj za foto, pomôže to pri murovaní
mmaarreekk
19.05.10,05:46
Na tej "harmonike" je označené pokiaľ max môže ísť obklad.Dá sa to obmurovať 50mm ytongom.
no, lenže tá harmonika má tuším presne 50 mm - ak tam dám ytong_50, tak to bude zarovno - to nevadí?
220870
19.05.10,16:33
Ešte som sa nestretol s tak úzkou "harmonikou".
TomasHC
19.05.10,18:56
Ešte som sa nestretol s tak úzkou "harmonikou".

Veru, ja som mal tu "harmoniku" asi 20cm. A bola to Viega, nie Geberit. Ale to je "prast ako uhod" :)
roman29
19.05.10,19:35
ked sme robili my, tak ten Geberit (zn. Geberit) sme nemohli upevnit do zadnej steny. Upevnoval sa iba do podlahy a do bokov.
Spredu 50mm ytong.
majster vravel ze sadrokarton by tam nemohol byt kvoli pevnosti.
ale moc by som tomu neveril, skor to vyzeralo tak ze si to sam nechcel komplikovat.
v praci mame "geberity" a ked poklopem na to "zamurovanie", to je sadrokarton.

mna predtym ani nenapadlo davat sadrokarton ... teraz ma to mrzi, lebo by som zrejme usetril par cm do "hlbky", co v nasom pripade by sa nam tam hodil kazdy cm naviac (cize samotna misa mohla dozadsie tipujem rozdiel cca 3cm)
220870
19.05.10,20:02
Kľudne sa môže použiť SDK, alebo styrodur.Ak sa to urobí podľa návodu nieje dôvod na problém.50mm Ytong ,alebo aj betón nie sú nosné prvky .Ak by nastal tlak v kolmom smere na 5 cm hrubú stenu Ytongu tak praskne tak isto, ako SDK.
pivko
26.05.10,17:54
Ja mám za jednym hajzlom nosný múr a za druhým obvodový. Ktorý tip geberitu je njvhodnejší?Alebo aká značka je ešte kvalitná a cenovo prístupnejšia?
TomasHC
26.05.10,18:34
Ja mám za jednym hajzlom nosný múr a za druhým obvodový. Ktorý tip geberitu je njvhodnejší?Alebo aká značka je ešte kvalitná a cenovo prístupnejšia?

Vsetko co sa v obmurovanom WC moze pokazit, sa da vymenit cez sachtu kde je tlacitko. Ja som kupil Viega Mono, lebo ma stalo 50 EUR/kus... :eek:
zabavac
27.05.10,05:51
Aký geberit je najkvalitnejší? No predsa geberit, viega nie je geberit, ale slabá napodobenina. Geberit je značka a kvalita. Je síce drahý, ale za kvalitu sa platí.
TomasHC
27.05.10,06:05
Aký geberit je najkvalitnejší? No predsa geberit, viega nie je geberit, ale slabá napodobenina. Geberit je značka a kvalita. Je síce drahý, ale za kvalitu sa platí.

"Geberit" je nieco ako "roxor". Je to len nazov vyrobcu, ktory sa zauzival. Jedna sa o "podomietkovu WC nadrz". A asi predavas znacku Geberit, ked pises ze Viega je lacna napodobenina. Dostal som na Viegu zlavu 63%, preto ta cena. Inak je este drahsi ako Geberit - http://www.empiria-shop.sk/katalog/view/T01144 versus http://www.empiria-shop.sk/katalog/view/T12439

Takze nepis aspon blbosti zlezaradil
zabavac
27.05.10,06:33
Pre Tomáša. Nepredávam geberit, pracujem v úplne inej oblasti. Čo sa týka blbostí, tak to píšeš ty. Geberit je značka a viega je asi niečo také, ako keď kúpič na trhu od vietnamčíkov botasky na kt. je značka adidas a pritom je to len chabá napodobenina. Tie botasky sú príklad. Len toľko: Viega nieje geberit. Je len podobná.
TomasHC
27.05.10,06:44
Pre Tomáša. Nepredávam geberit, pracujem v úplne inej oblasti. Čo sa týka blbostí, tak to píšeš ty. Geberit je značka a viega je asi niečo také, ako keď kúpič na trhu od vietnamčíkov botasky na kt. je značka adidas a pritom je to len chabá napodobenina. Tie botasky sú príklad. Len toľko: Viega nieje geberit. Je len podobná.

Nemam potrebu sa dalej hadat, napisal som len to co som dal ja a co to stalo. Precitaj si nieco o znacke Viega a potom mozno zistis ze to nerobia traja byvali spoluziaci poliaci v garazi...
pivko
27.05.10,17:10
"Geberit" je nieco ako "roxor". Je to len nazov vyrobcu, ktory sa zauzival. Jedna sa o "podomietkovu WC nadrz". A asi predavas znacku Geberit, ked pises ze Viega je lacna napodobenina. Dostal som na Viegu zlavu 63%, preto ta cena. Inak je este drahsi ako Geberit - http://www.empiria-shop.sk/katalog/view/T01144 versus http://www.empiria-shop.sk/katalog/view/T12439

Takze nepis aspon blbosti zlezaradil
Tak v tomto Tomas nemáš pravdu ta Viega je naozaj o ničom.kupil som nakoniec Geberit duofix po 180 Evri. tu cenu by mi závidel aj BRAŇO:D
bjuty smis
27.05.10,18:00
Pivko, v čom je Viega o ničom ?Aké má slabé stránky ,najmä v porovnaní s Geberitom ?
pivko
27.05.10,18:14
Pivko, v čom je Viega o ničom ?Aké má slabé stránky ,najmä v porovnaní s Geberitom ?
No je to asi tak ako keď porovnám v kvalite susedovu Daciu:mee: a moje Audi;)
odvezie Ťa jedno aj druhé,ale ako? a ako dlho spoľahlivo?
bjuty smis
27.05.10,18:31
to mi moc nepomohlo, tiež akurát vyberám typ WC, myslel so či máš aj nejakú skúsenosť, alebo iba preto, že ty si už kúpil Geberit ?
pivko
27.05.10,18:40
to mi moc nepomohlo, tiež akurát vyberám typ WC, myslel so či máš aj nejakú skúsenosť, alebo iba preto, že ty si už kúpil Geberit ?
Potvrdili mi to traja nezávisli vodári, nie predavač v obchode.
TomasHC
28.05.10,10:34
Traja nezavisli vodari asi maju dobre marze na Geberit. Fakt neviem v com dokaze byt Geberit ZASADNE lepsi ako Viega :( Kua, ved to je len hajzel...

Dam po par rokoch vediet... :D
Wlady
23.09.10,11:52
Ahojte. Vodar mi poradil, ze geberit kombifix koli pevnosti je najlepsie obmurovat tenkou prieckovkou a spodok zaliat betonom. Co Vy na taketo riesenie?
pivko
23.09.10,12:09
Ahojte. Vodar mi poradil, ze geberit kombifix koli pevnosti je najlepsie obmurovat tenkou prieckovkou a spodok zaliat betonom. Co Vy na taketo riesenie?
Spodok zaleješ automaticky keď budeš robiť poter a ak je správne ukotvená vrchná časť tak ti na obmurovku stačí aj SDK.
TomasHC
23.09.10,15:13
Ozaj, mne VIEGA este funguje ;)
KEJKA
23.09.10,15:18
a mne geberit nesplachuje................
pivko
23.09.10,15:22
A ja som moj ešte nevyskúšal:D
220870
23.09.10,15:44
Poslednom čase počúvam na geberity len nadávky .Vraj sa to zanáša kameňom.
Wlady
24.09.10,03:59
Kolko musia ostat trcat sroby z neho von, aby sa dalo potom v pohode osadit WC?
KEJKA
24.09.10,04:10
hlavne si skontroluj vzdialenosť medzi nimi, aby univerzal zostal univerzalom - mne ich dali na 23 miesto na 18 a museli sa vrtať nove diery....
TomasHC
24.09.10,07:50
Kolko musia ostat trcat sroby z neho von, aby sa dalo potom v pohode osadit WC?

Mne trcia 9 cm. Ale ved Ti nic nebrani nechat ich trcat cele a potom podla potreby skratit ;)
lapejko
24.09.10,19:13
Spodok zaleješ automaticky keď budeš robiť poter a ak je správne ukotvená vrchná časť tak ti na obmurovku stačí aj SDK.
Trochu nesprávne, pretože poter na izolácii t. j. plávajúci musíš od pevnej podmurovky aj od SDK dilatovať. Ročne montujem cca 10-15 Geberitov, väčšinou Kombifix na zamurovanie. Je lacnejší ako Duofix, stačí ho dobre podmurovať a obmurovať, v šachte bytu namiesto zadnej steny vložíme do bočných stien dva U-profily o ktoré priskrutkujeme rám splachovača. obmurovať stačí zarovno a celé to prelepíme SDK. Odpad a splachovaciu rúrku dávame do Purpeny inak to v noci dosť rezonuje. Duofixy občas používam, vyžaduje však súčasnú montáž s konštrukciou SDK, hlavne v dolnej časti poriadnu výstuž a dvojité opláštenie sadrokartónom. Pokazený geberit som ešte nemal ale na prívod vody stále dávame mechanický filter!
pivko
25.09.10,04:26
Trochu nesprávne, pretože poter na izolácii t. j. plávajúci musíš od pevnej podmurovky aj od SDK dilatovať. Ročne montujem cca 10-15 Geberitov, väčšinou Kombifix na zamurovanie. Je lacnejší ako Duofix, stačí ho dobre podmurovať a obmurovať, v šachte bytu namiesto zadnej steny vložíme do bočných stien dva U-profily o ktoré priskrutkujeme rám splachovača. obmurovať stačí zarovno a celé to prelepíme SDK. Odpad a splachovaciu rúrku dávame do Purpeny inak to v noci dosť rezonuje. Duofixy občas používam, vyžaduje však súčasnú montáž s konštrukciou SDK, hlavne v dolnej časti poriadnu výstuž a dvojité opláštenie sadrokartónom. Pokazený geberit som ešte nemal ale na prívod vody stále dávame mechanický filter!
Mne vodaŕ namontoval Geberity ešte pred poterom a povedal že ich možem zabetónovať. Tak že som urobil zle? aké to bude mať následky?
220870
25.09.10,09:29
Pokiaľ si to rovono zabetónoval tak to nebude mať žiadne následky.Nemáš podlahovku.
Wlady
27.09.10,04:56
Tak som zacal cez vikend s obmurovavanim. Medzeru okolo odpadovej rury som vypenil, moze to tak byt?
220870
27.09.10,15:45
Môže to byť vypenené ale tak aby sa dala vytiahnuť tá žltá zátka.Aká je výška skladby podlahy?
Wlady
27.09.10,19:33
Môže to byť vypenené ale tak aby sa dala vytiahnuť tá žltá zátka.Aká je výška skladby podlahy?

Po nulu 20cm...
Arak
28.09.10,21:53
Ja mám tiež geberit, nožičky sme zaliali do poteru a mám zo ukrytý za sadrokartónom. Chlapik čo mi ten sadrokartón robil, mi poradil aby som ešte okolo geberitu dal mineralnu vlnu. Pomohlo to, pri splachovaní nieje taký hlučný.
lienocka001
29.06.11,16:59
Mame dost zavazny problem: medzi geberitom a sadrokartonom je vzduchova medzera cca 2 cm a neviem tam dotiahnut WC. Toto mi urobil nepodareny sadrokartonista (ked to do zajtra nebude za jeho naklady vyriesene tak zverejnujem aj meno firmy). Otazka je ci sa s tym da nieco robit?
220870
29.06.11,17:02
Nerozumiem?Pretáča sa skrutka?
lienocka001
29.06.11,17:38
ano a vodarovi praskla kachlicka ked tam montoval misu a netrci von to tlacidlo na splachovanie...
lienocka001
29.06.11,17:41
Nerozumiem?Pretáča sa skrutka?
skrutka sa nepretaca, len ked to dotahuje, tak praska a aj praskla kachlicka
220870
29.06.11,18:21
Čo už, babrák to po one.Neviem aký presne terajší stav .Aj geberitov sú desiatky druhov a tipovových rád.Neviete označenie nejaké číslo geberitu pomohlo by aj fotto skutočného stavu.
lienocka001
29.06.11,18:28
je to geberit duofix co ide na to sadrokarton ... skusim pridat foto...
Dakujem za radu
220870
29.06.11,18:57
Pokiaľ nebude presné označenie geberitu tak sa mi nedá jednoznačne vyjadriť.Sú geberity u ktorých nieje problém takto utopené tlačítka.
Inak traktorista by to obložil lepšie.S tou skrutkou je to zložitejšie.Tá sa musí ešte pred zamurovaním nafest dotiahnuť.Mal to urobiť vodár ktorý osádzal geberity.Nieje to chyba toho čo osádzal sadrokarton.
lienocka001
29.06.11,19:06
toto je geberit, co tam je http://www.geberit.sk/web/appl/sk/wcmssk.nsf/pages/prod-sani-inst-duo-1
nechapem, ze ktoru skrutku mal dotiahnut vodar?
220870
29.06.11,19:07
220870
29.06.11,19:08
toto je geberit, co tam je http://www.geberit.sk/web/appl/sk/wcmssk.nsf/pages/prod-sani-inst-duo-1
nechapem, ze ktoru skrutku mal dotiahnut vodar?
Tá ktorá sa pretáča.
lienocka001
29.06.11,19:46
skrutka nie je problem. vodar zacne dotahovat misu a ako to dotahuje, tak ten sadrokarton pruzi a pritlaca sa ku kovovej konstrukcii geberitu, co ma za nasledok prasknutie kachlicky. a ja sa pytam, ci existuje nieco, co by sa dalo strcit medzi sadrokarton a kovovu konstrukciu geberitu?
220870
29.06.11,20:25
Tak teraz už chápem.Rozobrať a urobiť ešte raz.
mary.bery
08.09.11,08:32
no, lenže tá harmonika má tuším presne 50 mm - ak tam dám ytong_50, tak to bude zarovno - to nevadí?
mam presne ten isty problem... ako ho vyriesit?
a dalsia vec... nosnu funkciu u mna tvoria dreva osadene az misou... mam ich tam nechat, a dobetonovat, alebo musia ist prec?
(mam duofix up320)
mary.bery
08.09.11,08:51
je to geberit duofix co ide na to sadrokarton ... skusim pridat foto...
Dakujem za radu

Ako ste nakoniec doriesili to tlacitko?