ps1818
17.05.10,12:15
Mám takú komplikovanejšiu situáciu. Nás bytový dom má klasického správcu (s.r.o.), je v ňom 9 súkromných bytov, 2 odkúpené obchodné prevádzky, jedna garáž a spoločný dvor. Okrem jedného bytu vlastním aj spomínanú garáž.

Keďže stavebno-technické riešenie garáže umožňuje jej jednoduché zväčšenie, uvažujem o odkúpení časti dvora - ide o asi 10 m2, ktoré sa vôbec nevyužívajú. Súhlas vlastníkov by nemal byť problém, máme korektné vzťahy.

Mám ku tejto téme 2 otázky:

Predpokladám, že na odkúpenie tejto časti dvora budem potrebovať súhlas VŠETKÝCH vlastníkov bytov a nebytových priestorov. Znamená to 9+2+1 zmlúv? Alebo stačí 1 zmluva s 9+2+1 podpismi? A ako sa rieši moja zmluva? Lebo vlastne nastane situácia, kedy sám sebe predám podiel na spoločných priestoroch... Či? A ako je to s procedúrou zápisu do katastra? Keďže sa zmení (zmenší) spoluvlastníciky podiel všetkých majiteľov (okrem mňa), treba urobiť 9+2+1 zápisov a teda (9+2+1)-krát platiť kolky za zápis?

A druhá otázka: Keď už nejakým spôsobom odkúpim časť dvora, budem na ňom chcieť urobiť prístavbu ku garáži. Tzn., že sa zmenší plocha "dvory a nádvoria" a zväčší sa plocha "nebytové priestory/garáž". Ako sa rieši táto procedúra?

Ďakujem za všetky rady a podnety! :)
ps1818
20.05.10,10:17
Nikto nevie poradiť...? :(