ZuzanaP
18.05.10,06:00
Nemáte prosím niekto tlačivo - zisťovací protokol? Súrne by som ho potrebovala a u nás v papiernictve sa nedá zohnať. Ďakujem:)
apo
04.12.10,11:35
Nemusí to byť predpísané tlačivo.

V podstate ide o to, aby sa zdokumentoval stav realizácie stavebného diela a boli tam uvedené skutočnosti, ktoré požadujete mať zdokumentované.

My sme s naším zhotoviteľom stavby neuzavreli ani zmluvu o dielo. Zhotoviteľ aj keď je držiteľom okrúhlej pečiatky ako stavebný dozor nepredložil ani stavebný denník. Odovzdanie hrubej stavby bola iba prechádzka po stavbe bez akéhokoľvek zápisu, tu by bolo vhodné mať zisťovací protokol.

Ja som si len pre zábavu a s potešením ako stavba pokračuje každý deň po práci robil fotozábery.
Pri vyúčtovacej faktúre sme sa prirodzene nepohodli. Potom mi obsielkou poslal faktúru. Ja som mu ju obsielkou poslal späť. Od tej doby prešlo 11 mesiacov my nemáme faktúru a zhotoviteľ nemá posledné peniaze.

Takže nedaj sa odradiť, že nemáš originál tlačivo. Hlavne že budeš mať zachytený stav realizovaného diela. Vyhneš sa potom iným nepríjemnostiam.

Dnes by som zisťovací protokol robil po každej etape a pred každou faktúrou za odvedenú prácu na stavebnom diele.

apo
veronikasad
04.12.10,12:50
ZuzanaP
09.12.10,06:08
ďakujem poraďáci, tlačivo som už zohnala :-)