zuzanka.zz
18.05.10,07:03
Ahojte,
nevyznám sa v zákonoch a potrebujem radu ohľadom kolaudácie.
DO 05.08.potrebujem zaslať na ŠFRB právoplatné kolaudačné rozhodnutie.
Ako mám postupovať,resp.aké sú lehoty stavebného úradu,aby som to všetko stihla???
ČO potrebujem a aké sú poplatky???
Vie mi niekto pomôcť???
ďakujem pekne.
ZUzana
Miloš Mičega - CIMOM TN
18.05.10,07:05
Výňatok z vyhl. 453/2000 Z.z.


Návrh na vydanie kolaudačného rozhodnutia
(k § 79 a 80 zákona)
§ 17

(1) Návrh na vydanie kolaudačného rozhodnutia obsahuje
a) meno, priezvisko (názov) a adresu (sídlo) stavebníka,
b) označenie a miesto stavby,
c) dátum a číslo stavebného povolenia alebo povolenia zmeny stavby pred jej dokončením,
d) predpokladaný termín dokončenia stavby,
e) termín úplného vypratania staveniska a dokončenia úprav okolia stavby,
f) údaj, či sa bude vykonávať skúšobná prevádzka, a čas jej trvania.

(2) K návrhu na vydanie kolaudačného rozhodnutia sa podľa potreby pripojí
a) opis a odôvodnenie vykonaných odchýlok od územného rozhodnutia a stavebného povolenia,
b) ak ide o stavbu, na ktorej geodetické činnosti zabezpečujú oprávnení geodeti a kartografi, doklad o zabezpečení spracovania výsledného operátu merania a zobrazenia predmetov skutočného vyhotovenia stavby, /12/ pri podzemných sieťach technického vybavenia ešte pred zakrytím,
c) geometrický plán podľa predpisov o katastri nehnuteľností; /13/ tento doklad sa nedoplní, ak nedošlo k zmene vonkajšieho pôdorysného ohraničenia stavby,
d) ak ide o stavbu, v ktorej bolo alebo má byť zabudované jadrové zariadenie, súhlas úradu jadrového dozoru udelený na základe posúdenia bezpečnostnej dokumentácie, /14/
e) rozhodnutia, stanoviská, vyjadrenia, súhlasy, posúdenia alebo iné opatrenia dotknutých orgánov štátnej správy,
f) ďalšie doklady, ak si ich stavebný úrad vyžiadal, napr. doklad o splnení základných požiadaviek na stavby.
------------------------------------------------------------------------
/12/ § 36 vyhlášky Úradu geodézie, kartografie a katastra Slovenskej republiky č. 178/1996 Z. z., ktorou sa vykonáva zákon Národnej rady Slovenskej republiky o geodézii a kartografii.
/13/ § 67 zákona Národnej rady Slovenskej republiky č. 162/1995 Z. z.
/14/ § 15 zákona Národnej rady Slovenskej republiky č. 130/1998 Z. z.


§ 18

(1) Na ústne konanie spojené s miestnym zisťovaním sa predkladajú
a) doklady o vytýčení priestorovej polohy stavby,
b) doklady o výsledkoch predpísaných skúšok a meraní a o spôsobilosti prevádzkových zariadení na plynulú a bezpečnú prevádzku; /15/ ak bola vykonaná skúšobná prevádzka, jej vyhodnotenie alebo správa o výsledku komplexného vyskúšania,
c) projektová dokumentácia overená stavebným úradom v stavebnom konaní alebo pri povoľovaní zmeny stavby pred jej dokončením,
d) výkresy, v ktorých sú vyznačené zmeny, ku ktorým došlo počas uskutočňovania stavby; tieto zmeny môžu byť na základe kolaudačného rozhodnutia vyznačené v projektovej dokumentácii overenej stavebným úradom v stavebnom konaní, ak konanie o nich stavebný úrad spojil s kolaudačným konaním,
e) doklady o overení požadovaných vlastností výrobkov a ďalšie doklady určené v podmienkach stavebného povolenia,
f) podrobnejšia dokumentácia vypracovaná ešte pred začatím stavby, ak stavebný úrad jej vypracovanie určil v podmienkach stavebného povolenia,
g) stavebný denník.

(2) Pri jednoduchých a drobných stavbách môžu byť po dohode so stavebným úradom náležitosti návrhu na vydanie kolaudačného rozhodnutia vrátane jeho príloh primerane zjednodušené.
------------------------------------------------------------------------
/15/ § 6 zákona č. 95/2000 Z. z. o inšpekcii práce a o zmene a doplnení niektorých zákonov.



Samozrejme primerane.

Na stavebnom úrade mávajú tlačivá, inak ho ani netreba, dá sa vypísať podľa § 17.

Do 5.8. to máte v pohode, ak je stavba dokončená.


PS : 5.8. mám akurát okrúhle narodeniny. mimotemy


CIMOM
dracul
18.05.10,18:12
ja musim skolaudovat do 16.5 a poslat to na SFRD. mam uz vsetky formality na stole a a na buduci tyzden to idem zaniest na mesto. tak dufam ze to stihnem.
Miloš Mičega - CIMOM TN
19.05.10,04:56
ja musim skolaudovat do 16.5 a poslat to na SFRD. mam uz vsetky formality na stole a a na buduci tyzden to idem zaniest na mesto. tak dufam ze to stihnem.

Do 16.5. už asi nie, iba ak na budúci rok.
dracul
19.05.10,16:07
sorry do 16.6.2010
Miloš Mičega - CIMOM TN
19.05.10,17:51
sorry do 16.6.2010

Treba podať návrh na kolaudáciu (§ 79 stavebného zákona).

Stavebný úrad má lehotu 10 od oznámenia začatia konania na ústne pojednávanie (príklad - oznámi 1. v mesiaci + 10 dní - kalendárnych + 3 dní na doručenie poštou = konanie môže byť najskôr po 13-tom).
Treba konať.

CIMOM
zuzanka.zz
13.07.10,07:43
takže je to tu..15.7....držte palce