Miriama01
18.05.10,11:01
Zdravím, viem mi niekto poradiť ? Chcem predať záhradu. Je na jednom LV. Sú to dve parcely. Kupujúci sú manželia a brat manželky. Chcú pozemok kúpiť tak, že manželia jednu polovicu pozemku do BSM a druhú polovicu brat. Vyplatiť mi chcú peniaze pri podpise zmluvy jednorazovým prevodom na účet. Je možné takto naformulovať zmluvu ? Prosím vie mi niekto poslať nejaký návrh ? ďakujem
Zoltán Kovács
18.05.10,09:08
Zmluvy by mali byť dve. Jedna pre manželov na jednu parcelu. A druhá pre brata manželky na druhú parcelu. V rámci jednej zmluvy myslím si, že to nepôjde.
Miriama01
18.05.10,09:53
ide o to, že pozemok má celkovú výmeru 1100 m2 a predať chcem dve parcely naraz, z čoho jedna má 44 m2 a druhá 1056 m2, a toto všetko trom kupujúcim, z toho dvaja sú manželia..
sarasara
18.05.10,10:26
Je to možné jednou kúpnou zmluvou.
Predávajúci:.............................
Kupujúci: 1. Brat.......................1/2
2. a) Manžel...................
b) manželka................1/2 spolu do BSM
No a kúpna zmluve v bode 1. obsahuje, čo sa kupuje:
čísla parciel, výmery, čo to je (záhrada, orná pôda...), k. ú.
Miriama01
18.05.10,15:10
ďakujem. už som si myslela, že to nepôjde. nemáte niekto vzor takejto zmluvy ? je právne čisté, ak mi chcú zaplatiť jednorazovým prevodom na účet z účtu jedného kupujúcich ? nemal by každý zaplatiť za svoj podiel sám ? prosím niekoho o vzor, fakt si s tým neviem poradiť poraďáci
anonym222
18.05.10,18:34
Je to možné jednou kúpnou zmluvou.
Predávajúci:.............................
Kupujúci: 1. Brat.......................1/2
2. a) Manžel...................
b) manželka................1/2 spolu do BSM
No a kúpna zmluve v bode 1. obsahuje, čo sa kupuje:
čísla parciel, výmery, čo to je (záhrada, orná pôda...), k. ú.
Áno je to takto možné predať, avšak záhradu budú potom takto vlastniť všetci traja spoločne, každý svojím dielom.
Ak by chceli vlastniť záhradu napoly, musia sa parcely rozdeliť novým geometrickým plánom, a potom samozrejme dve zmluvy.
Miriama01
19.05.10,05:53
ďakujem Vám
kokolačík
19.05.10,06:16
ide o to, že pozemok má celkovú výmeru 1100 m2 a predať chcem dve parcely naraz, z čoho jedna má 44 m2 a druhá 1056 m2, a toto všetko trom kupujúcim, z toho dvaja sú manželia..


Zdravím, viem mi niekto poradiť ? Chcem predať záhradu. Je na jednom LV. Sú to dve parcely. Kupujúci sú manželia a brat manželky. Chcú pozemok kúpiť tak, že manželia jednu polovicu pozemku do BSM a druhú polovicu brat. Vyplatiť mi chcú peniaze pri podpise zmluvy jednorazovým prevodom na účet. Je možné takto naformulovať zmluvu ? Prosím vie mi niekto poslať nejaký návrh ? ďakujem

To ako manželia do BSM 1/2 z 1056 a 1/2 zo 44 ?????
Brat 1/2 z 1056 a 1/2 zo 44 ?

Ja budem asi nejaký duševne zaostalý, lebo toto nechápem :D:D:D:D
PS1
Zmluva ide (ako je hore) spraviť ( v paneláku na pozemok bolo 70 účastníkov:)) - aj tá platba vyzerá OK.
Naformuluje radšej notár.
PS2
Obecná rada :
Každý, kto sa pýta , ako sa to robí, že si to sám urobí - radšej nech to nerobí, lebo si ľahko starosti narobí :P :P :P .
kokolačík
19.05.10,06:20
Áno je to takto možné predať, avšak záhradu budú potom takto vlastniť všetci traja spoločne, každý svojím dielom.
Ak by chceli vlastniť záhradu napoly, musia sa parcely rozdeliť novým geometrickým plánom, a potom samozrejme dve zmluvy.

A to už prečo ??????????????????????
(nie náhodou ak by chceli vlastniť v celosti ? :---:--- )
branislavp
19.05.10,07:17
Ak s tým nemáš skúsenosti, doporučujem Ti, aby si to nerobila sama. Celý proces zver odborníkovi. Je nutné urobiť geom.plán, aby bolo zrejmé, kto akú parcelu bude vlastniť. Náväzne na GP vypracovať zmluvu, ktorá bude obsahovať všetko, čo má obsahovať. Najefektívnejšie jedna kúpna zmluva. Viacerými kúpnymi zmluvami je to možné, ale je to zbytočné, narastá vkladový poplatok. Takto si to rozdelia jeden vkladový poplatok ešte v starej mene 2000,- Sk na polovicu. Každý zo zúčastnených zmluvných strán tejto zmluvy bude mať po jednom origináli tejkto zmluvy - tom istom.
anonym222
19.05.10,15:10
A to už prečo ??????????????????????
(nie náhodou ak by chceli vlastniť v celosti ? :---:--- )

Ak tomu nerozumieš tak sa nevyjadruj.

Ak som povedal: " Ak by chceli vlastniť záhradu napoly" znamená, to že brat bude vlastniť svoju polovicu z terajšej celej záhrady a manželia budú vlastniť druhu polovicu. V opačnom prípade ju budú vlastniť všetci traja spoločne.
anonym222
19.05.10,15:22
To ako manželia do BSM 1/2 z 1056 a 1/2 zo 44 ?????
Brat 1/2 z 1056 a 1/2 zo 44 ?

Ano presne tak to autor myslel.


Ja budem asi nejaký duševne zaostalý, lebo toto nechápem :D:D:D:D

Áno je to pravda. Ja som si to všimol už skôr aj podľa tvojich príspevkov v iných témach. Nič si z toho nerob ak budeš veľa čítať tak sa to zmení.


Naformuluje radšej notár.
Každý, kto sa pýta , ako sa to robí, že si to sám urobí - radšej nech to nerobí, lebo si ľahko starosti narobí :P :P :P .
Ja si zase myslím, že kto sa veľa pýta, veľa sa dozvie. Iba si treba vyberať, koho sa opýtať.
Tých darmožračov by som radšej neživil. Čo si môžem urobiť sám, nedám predsa notárovi. Pripravil som už aj komplikovanejšie zmluvy a bez notára. Treba si to dať však naozaj niekomu skontrolovať. Nemusí to byť notár. Myslím že tu na fóre je dosť skúsených ľudí v tejto oblasti.
kokolačík
19.05.10,20:27
Ak tomu nerozumieš tak sa nevyjadruj.

Ak som povedal: " Ak by chceli vlastniť záhradu napoly" znamená, to že brat bude vlastniť svoju polovicu z terajšej celej záhrady a manželia budú vlastniť druhu polovicu. V opačnom prípade ju budú vlastniť všetci traja spoločne.

Ja nerozumiem načo sa tam ten brat pchá.
A prečo chce kúpiť polovicu z parcely (22 m2 - to by som nechápal ani pri dedení !!!!!:--- )
kokolačík
19.05.10,20:31
Ja si zase myslím, že kto sa veľa pýta, veľa sa dozvie. Iba si treba vyberať, koho sa opýtať.
Tých darmožračov by som radšej neživil. Čo si môžem urobiť sám, nedám predsa notárovi. Pripravil som už aj komplikovanejšie zmluvy a bez notára. Treba si to dať však naozaj niekomu skontrolovať. Nemusí to byť notár. Myslím že tu na fóre je dosť skúsených ľudí v tejto oblasti.

No vydýš.
Hotová šikulka.

PSJa som robil sám podobnú KPZ cca v roku 1986 - a nemusel mi ju nikto kontrolovať :--- !
Miriama01
20.05.10,06:45
pozemok nehcú deliť geometrickým plánom, veď to som im navrhovala, tak by to bolo najjednoduchšie. proste 1/2 kupujú manželia do BSM a druhú polovicu brat. Vraj predelenie pozemku GP si urobia až po kúpe.
Miriama01
20.05.10,06:49
No vydýš.
Hotová šikulka.

PSJa som robil sám podobnú KPZ cca v roku 1986 - a nemusel mi ju nikto kontrolovať :--- !

viete mi poskytnúť vzor takejto zmluvy ????
anonym222
20.05.10,17:43
pozemok nehcú deliť geometrickým plánom, veď to som im navrhovala, tak by to bolo najjednoduchšie. proste 1/2 kupujú manželia do BSM a druhú polovicu brat. Vraj predelenie pozemku GP si urobia až po kúpe.


viete mi poskytnúť vzor takejto zmluvy ????
Ak nechcú deliť teraz, ale až neskôr, tak kde je problém? Jedná sa o jednoduchú KP zmluvu. Kupujúci budú traja. V zmluve musí byť uvedené aký podiel kto kupuje. Samozrejme, že manželia budú kupovať spolu jeden podiel. Vzorov nájdeš na nete mnoho.

Neviem o akej podobnej zmluve hovorí Kokolačik. Mohol by to upresniť a vzor svoje zmluvy zverejniť?
Miriama01
24.05.10,17:42
dík poraďáci, poradila som si sama podľa návrhov a je to všetko v poriadku, aj podľa právnika...