radEg
18.05.10,17:17
Ahoj.
Chcem sa spýtať na vaše skúsenosti s DT. Ktoré sú presnejšie, pevnejšie, kvalitnejšie, lacnejšie atď.. .
Akého výrobcu by ste odporučili a akého práve naopak nie. A prečo ?
Zaujímajú má tvárnice na vybetónovanie vyvýšeného základu pre RD čiže šírka cca 40cm.

Dík za vaše názory.
220870
18.05.10,15:20
DT sú pomerne ťažké preto sa ich neoplatí prevážať z jedného konca republiky na druhý.Mali by ste zadať aspoň okres kde idete stavať.
radEg
19.05.10,07:50
Okres Hlohovec.
Osobne mám lepšie ponuky na materiál zo stredného Slovenska aj s dopravou ako zo západného bez dopravy.
TomasHC
19.05.10,08:29
Servus, ja som ich kupoval vo Velkych Kostolanoch bez papiera, nelamali sa, celkom fajn cena. Doprava aj s vykladkou - to si uz nepamatam. Ale poslem kontakt.

Ved pridi niekedy pozriet, ja uz finisujem ;)
andreaS
19.05.10,08:32
my sme pouzili od vyrobcu ABW a chlapom sa s nimi pracovalo vyborne... boli s nimi viac spokojni ako s klasickymi "H" od inych vyrobcov a co sme zistovali ceny, tak ABW vyslo najlepsie (hm, druha strana takej dobrej ceny bolo, ze nam v stavebninach robila kamaratka, ale bolo to aj s blokom o kupe)
TomasHC
19.05.10,08:39
DT30 - 1,31 EUR bez DPH
Dovoz a vykladka 17 paliet - 90 EUR bez papiera
radEg
19.05.10,10:29
TomasHC: OK. Prídem. Ja sa stále trápim s úradmi a skvelým susedom. Už cca 7 mesiacov.
Na nete má firma Junastav Špačince cenu 1,31 EUR s DPH za 40. Neviem ako moc je aktuálna cena.
Pozná ich výrobky niekto ?
day
19.05.10,13:40
niekde na diskusii som sa docital, ze DT- cka nemaju dostatocnu pevnost a je lepsie ich nepouzit, ma niekto podobnu skusenost? alebo je to len blud
Martin Mocko
19.05.10,13:43
Debnenie netreba kupovať. Dá sa i prenajať...
www.doka.sk
220870
19.05.10,17:47
niekde na diskusii som sa docital, ze DT- cka nemaju dostatocnu pevnost a je lepsie ich nepouzit, ma niekto podobnu skusenost? alebo je to len blud
Je to pravda.
DAISAN
19.05.10,19:38
Je to pravda.


mensiu pevnost mozu mat, ale zatial stoja vsetky domy co su postavene na nich, ak je pevne podlozie a spravne zhotoveny zaklad "nema to kam ist"....


presné DT, sú nutné len v tom prípade ked robíte napr. plot alebo steny, ktoré nuebudu kožované... pri základach stacia najlacnejšie,nepresnejšie. zvonka zalicujete a zvnútra je zásyp a tomu je jedno či je to rovné alebo nerovné.
220870
19.05.10,19:48
Je to pravda.
300mm DT cca 1,1 €.Záleží od množstva za pár kusov je iná ako za plný kamión.
TomasHC
19.05.10,19:55
niekde na diskusii som sa docital, ze DT- cka nemaju dostatocnu pevnost a je lepsie ich nepouzit, ma niekto podobnu skusenost? alebo je to len blud

Je to pravda - ak nedas zelezo :D
220870
19.05.10,19:55
mensiu pevnost mozu mat, ale zatial stoja vsetky domy co su postavene na nich, ak je pevne podlozie a spravne zhotoveny zaklad "nema to kam ist"....


presné DT, sú nutné len v tom prípade ked robíte napr. plot alebo steny, ktoré nuebudu kožované... pri základach stacia najlacnejšie,nepresnejšie. zvonka zalicujete a zvnútra je zásyp a tomu je jedno či je to rovné alebo nerovné.
Budem oponovať.Mýlite sa.Každá špára medzi jednotlivými DT-čkami je statický problémik tých problémikov je pokope moc.Ak sú tie DT nepresné tak sa podkladajú klinmi.Tým vznikajú jednotlivé špáry a dutiny ktoré sú pri základových konštrukciách vyslovene nežiadúce.Môže sa v nich zdržiavať voda ,ktorá môže zamrźať a tým narúšať štruktúru jednotlivých DT-čiek, alebo základu ako celku.Nehovoriac o tom ,že základ je najlepší, ak je monolitický,neprerušovaný stenami týchto tvárnic.Navyše je to cenovo nákladnejší spôsob debnenia ,ako klasický z dreva.
radEg
20.05.10,11:21
Vie ešte niekto napísať svoje skúsenosti s DT ?
TomasHC
20.05.10,11:32
Vie ešte niekto napísať svoje skúsenosti s DT ?

Su tazke jak svina :D
chandler
20.05.10,14:28
niekde na diskusii som sa docital, ze DT- cka nemaju dostatocnu pevnost a je lepsie ich nepouzit, ma niekto podobnu skusenost? alebo je to len blud


tie DTcka nemaju vobec ziadnu pevnost. pevny je len ten beton co sa dava dnu.
acho
21.05.10,07:46
tie DTcka nemaju vobec ziadnu pevnost. pevny je len ten beton co sa dava dnu. uz som myslel ze to sem ani nikto nenapise...tie tvarnice sluzia len ako debnenie (pre to sa aj volaju debniace), nemaju nosnu funkciu, ...nesu len same seba, aby z nich bolo mozne postavit aspon 2-3 rady a naraz zaliat (tusim ze naraz sa zalievaju max. 4 rady). Nosnu funkciu ma beton, ktory sa do nich leje a moze byt pripadne vystuzeny v horizontalnom, ako aj zvyslom smere.