pivko
18.05.10,21:24
Zajtra mi murári idú obmurovať z vnútra pomúrnice, treba medzi pomúrnicu a tehlu dať lepenku?:confused:
220870
18.05.10,19:26
Nie.Musí tam zostať min 10 mm volného priestoru.Tehla sa nesmie v žiadnom prípade dotýkať pomúrnice.
pivko
18.05.10,19:32
Nie.Musí tam zostať min 10 mm volného priestoru.Tehla sa nesmie v žiadnom prípade dotýkať pomúrnice.
O.K. ďakujem za expres odpoveď.A čo vaznice? všimol som si až po príchode na stavbu že jeden murár dal lepenku z každej strany ako ju obmuroval a druhý murár nedal/je len zo spodu na patke/ je to problém ak budem zateplovať 120mm FKD?
220870
18.05.10,19:47
Styk dreva s betónom ,maltou ,alebo murovacími materiálmi(v miestach kde sa nedá vyhnúť priamemu styku týchto materiálov) je dobré riešiť lepenkou a pod.Je to z dôvodu ,že drevo celý čas pracuje lepenka vytvára akúsi šmykovú zónu zároveň drevo chráni pred nasávanim vlhkosti z týchto materiálov.Medzi pomúrnicou je tá medzera preto ,že pomúrnice sa častokrát pokrútia a môžu potlačiť prímurovku,bude to praskať.Na tú väznicu je z bokov dobrá aj montážna pena.Videl som x krát na starých domoch styk dreva s inými materiálmi a nič sa nestalo.Ale pri novostavbách je lepšie ak tam tá lepenka je.Nieje to taká zložitá práca ,aby sa to nedalo urobiť.
pivko
18.05.10,19:51
Styk dreva s betónom ,maltou ,alebo murovacími materiálmi(v miestach kde sa nedá vyhnúť priamemu styku týchto materiálov) je dobré riešiť lepenkou a pod.Je to z dôvodu ,že drevo celý čas pracuje lepenka vytvára akúsi šmykovú zónu zároveň drevo chráni pred nasávanim vlhkosti z týchto materiálov.Medzi pomúrnicou je tá medzera preto ,že pomúrnice sa častokrát pokrútia a môžu potlačiť prímurovku,bude to praskať.Na tú väznicu je z bokov dobrá aj montážna pena.Videl som x krát na starých domoch styk dreva s inými materiálmi a nič sa nestalo.Ale pri novostavbách je lepšie ak tam tá lepenka je.Nieje to taká zložitá práca ,aby sa to nedalo urobiť.
Tak tie vaznice sú dosť vysoko , budú nad SDK a z vonkajšej strany zateplujem tak že to už nedám sekať a tie pomúrnice im poviem nech urobia tak ako ste napísal.díky;)
janula94
22.10.12,08:25
Môže sa medzi pomúrnicu a tehlu (porfix, ytong...) vložiť napr. 1 cm polystyrén?
alltracboy
22.10.12,11:15
Zajtra mi murári idú obmurovať z vnútra pomúrnice, treba medzi pomúrnicu a tehlu dať lepenku?:confused:
a kde si mal stavebny dozor ty mudrlant :D
pivko
22.10.12,15:56
Stavebny dozor nie je na stavbe nonstop a žeriav k vyloženiu pomúrnic a vazníc som mal cca 0,5 hod , Tí čo mi robili strechu boli takí majstri ako ty tak že som na to musel dohliadnuť osobne aby tam tú lepenku dali a nesfušovali to ako Tebe tvoji majstri a ty celý dom.
alltracboy
22.10.12,16:08
co by dali ini za to, aby mali dom aspon z casti tak kvalitne postaveny ako ja :D