renkulka
19.05.10,14:40
Ahojte, nemáte niekto recept na negritta rezy?
Daniela1010
20.05.10,03:34
vyzerá výborne, ten recept by zaujímal aj mňa.
Soňula
20.05.10,05:27
Aj mňa.
erzet
20.05.10,06:00
Aj mňa, ale nenašiel som ho
lenkam68
20.05.10,06:08
Ja som nenašla recept, ale objavila som naň akciu v Tescu.
erzet
20.05.10,06:14
Ja som nenašla recept, ale objavila som naň akciu v Tescu.
Aj ja, ale my chceme recept.
erzet
20.05.10,12:27
Ani tu mi nechceli dať recept
www.cukrarna-lahudky.cz (http://www.cukrarna-lahudky.cz/)



(http://www.cukrarna-lahudky.cz/)
Soňula
31.05.10,09:51
Ja som našla tu na porade tento recept: /podobný názov/

http://www.porada.sk/t10865-p4-rozne-zakusky-overene.html


Négerove rezy


6 žĺtok, 25dkg práškový cukor, 12 dkg Hera. Vymiešať do penista, potom sa pridá 2,5 dl mlieko, 25 dkg polohrubá múka, 5 dkg kakao, kúsok sódy bicarbony a dá sa piecť. Upečené teplé natrieť lekvárom. Kým sa pečie vymiešať tuhý sneh zo 6 bielkov, a 35 dkg cukru. Rozotrieť na lekvár a už len sušiť bielka. Zaliať čokoládou. Pri krájaní nôž namáčať do horúcej vody a krájať.
Soňula
04.06.10,08:07
V letáku Tesco píšu: Negritta rezy- Malinové rezy. Takže po slovensky sú to malinové rezy.
erzet
02.09.10,10:41
Nepodobá sa toto na Negritta rez?
JankaII
02.09.10,10:50
Erzet ,aj tieto vyzerajú byť dobre,ale na tých prvých je iné cesto
erzet
02.09.10,10:59
áno, všimol som si
JankaII
02.09.10,11:05
ale chúťky som si narobila,idem aj ja pohľadať či nenájdem recept:)
JankaII
02.09.10,11:18
tak ani ja som neuspela...čo sa to ani nepečie...???
erzet
02.09.10,11:23
Ja budem asi robiť liaty koláč s ovocím, v nedeľu, k sobote
JankaII
02.09.10,12:43
Erzet,Ty normálne aj pečieš??....:eek:
osky
02.09.10,17:23
nasla som to!!!!!v spanielcine a podla vsetkeho to vyzera na pochutku az z Argentiny.teraz nemam cas,lebo som si to musela popozerat v inych jazykoch aby som si to mohla v originali porovnat,spanielcinu nemam tak dobre nadupanu. v Slovencine to bola ozaj spanielska dedina,nedalo sa z toho pochopit nic okrem zlozenia.ale v nemcine bol uz postup trosku lepsi a v taliancine najlepsi-tak ked to dam dokopy tak,aby ste tomu rozumeli,to tu pricapnem-mozno aj zajtra.este porovnam ine jazyky v ktorych sa dokazem vysomarit a ozvem sa.
len sa divam,ze je tu na ten nazov trochu viac roznych receptov-musim pozriet,ktory popis sedi na ten obrazok:D.
JankaII
02.09.10,17:24
Super....počkáme
erzet
02.09.10,17:45
OK, OK, OK
osky
02.09.10,18:26
tak chutovo by toto mohlo zodpovedat obrazku,ale popis je na roladu:

negrita rolada

cesto:
5 vajec-oddelit bielka a zltka
100g rozpustenej a vychladnutej varovej cokolady
2 PL muky/nie je uvedene akej ,predpokladam ze polohrubej/
2 PL kakaa
50 g cukru

plech s rozmermi 26x33 cm ,potrieme maslom,vystelieme peciacim papierom a znova potrieme maslom.
zltky vyslahat s cukrom na penu.
stopenu cokoladu pridat k zltkom.
kakao a muku zmiesat a pridat k zltkovej zmesi-dobre vyslahat.
napokon uslahat tuhy sneh z bielkov a opatrne vmiesat do cesta.

naliat na plech a v predhriatej rure piect cca 15 min.-to sa ale musi pozriet,ci je to uz upecene./stupne nie su uvedene,tak je to na vas.../
pripravime si utierku a poprasime ju praskovym cukrom.
hotovy kolac na nu z plechu vyklopime a stocime do rolady z kratsej strany-26cm.nechame vychladnut zabalene v utierke.

Krem:
175 g slahackovej smotany
80g bielej cokolady

100g nakrajanych jahod

bielu cokoladu nalamat na male kusky.
slahackovu smotanu dat do nadobky ,pridat do nej cokoladu a pomaly zohrievat a stapat,kym sa nedocieli teplota varu-krem vsak nevarime!!!!!,hned ako sa objavi naznak bubliniek,odstavime!!!
nechat dobre vychladnut/mozme dat este na chvilu aj do chladnicky/ a potom vyslahat na krem.

roladu rozvinieme,naplnime kremom a naukladame jahody.
nasledne znovu zrolujeme a dame dobre vychladit do chladnicky.
pred podavanim posypeme praskovym cukrom a ozdobime jahodami.

P.S.tak toto som nasla ako 1. variant,ale mam ich viac.postupne prilepim.
hoci sa trochu lisia,vsetky su o kakaovom korpuse,slahackovej naplni a ovoci.;)

ked tak nad tym premyslam,nemusi sa to skladat do rolady.staci plnkou natriet ten korpus,poukladat jahody a na to este zelatina.potom to bude ako ten obrazok......
tetrisss
02.09.10,18:32
Vyzera to chutne.
erzet
02.09.10,18:33
Nemohlo, na obrázku nie sú jahody
JankaII
03.09.10,04:26
na obrázku ,na tom prvom reze to vyzerá,akoby bolo cesto dvojfarebné,čiže nie len kakaové...
erzet
03.09.10,04:44
tenké, ako oplátka
hnedoočka
03.09.10,05:34
toto som sa dočítala ...ale ako zistíte , plnka by sedela, cesto nie...tak pátrať ďalej, lebo cesto vyzerá zaujímavo!:)
POTREBNÉ PRÍSADY
Cesto:
4 vajcia,
20 g práš. cukru,
200 g polohrubej múky,
1 prášok do pečiva,
100 ml mlieka,
100 ml oleja,
1 vanilkový cukor

Krém:
1 l mlieka,
3 bal. pudingu Zlatý klas,
6 PL cukru,
750 ml kyslej pochúťkovej smotany,
čučoriedkový džem,
zavárané čučoriedky,
2 vrecúška želatíny.

POSTUP PRÍPRAVY
Žĺtky vymiešame s cukrom, pridáme olej, mlieko a postupne sneh z bielkov a múku s práškom do pečiva, Cesto vylejeme na plech vystlaný mastným papierom. Vo vyhriatej rúre pečieme asi 15 min.
Z mlieka, cukru a Zlatých klasov uvaríme hustú kašu. Keď vychladne vmiešame do nej kyslú smotanu a zmes dobre zmixujeme a nakoniec pridáme čučoriedkový džem. Podľa návodu si pripravíme želatínu. Ja som miesto vody pridala šťavu z čučoriedok.
Vychladnuté cesto natrieme džemom a pripravenou plnkou. Čučoriedky necháme odkvapkať a nimi posypeme plnku. Nakoniec celý povrch polejeme želatínou. Dáme do chladničky poriadne stuhnúť.

Upečené cesto potrieme džemom.

Uvaríme si krém zo Zlatých klasov

Do vychladnutého krému pridáme kyslú smotanu.

poriadne rozmixujeme

pridáme čučoriedkový džem

rozmixujeme

vylejeme na upečené cesto, ktoré sme potreli džemom

krém rozotrieme

posypeme odkvapkanými čučoriedkami

pripravíme si želatínu podľa návodu, ja som miesto vody pridala šťavu z ovocia

koláčik posypaný ovocím

povrch polejeme želatínou

a toto je hotový koláčik VEEEEEEEEEEEĽMI CHUTNÝ!!!
erzet
03.09.10,06:29
a v príspevku 10 je čo?
Deganova
03.09.10,06:47
Mne to pripadá tak, že spodok je linecké cesto, na ňom je náplň s orechami a tvarohom a na tom všetkom je krém a želatina ako to popisuje Erzet v príspevku č.10
erzet
03.09.10,07:11
Počkáme si na preklad osky
monspa
03.09.10,07:21
A čo tak vyskúšať kúpiť v Tescu, ochutnávať a zisťovať, čo to obsahuje? Čím zložitejší zákusok, tým dlhšie ochutnávanie.
hnedoočka
03.09.10,07:21
Robert sorry, po príspevok 10 som nedošla....;)
ale aspoň som to potvrdila....:)
osky
03.09.10,19:16
ja by som uvitala,keby sa ozval niekto,kto tieto rezy uz jedol-ako chutia.lebo darmo tu prilozim recepty,ked neviem,z coho kolac ma byt-alebo pozrite zlozenie na tom tescovom,nech viem,co mam konkretnejsie hladat.
aj tu roladu co som prilozila ,som nasla pod nazvom negrita-a zodpovedala by aj obrazku-ak by sme miesto jahod pouzili ceresne alebo cucoriedky,a poliali to zelatinou....;)samozrejme ako rez na plechu.bez stacania.
erzet
03.09.10,19:18
ja by som uvitala,keby sa ozval niekto,kto tieto rezy uz jedol-ako chutia.lebo darmo tu prilozim recepty,ked neviem,z coho kolac ma byt-alebo pozrite zlozenie na tom tescovom,nech viem,co mam konkretnejsie hladat.
aj tu roladu co som prilozila ,som nasla pod nazvom negrita-a zodpovedala by aj obrazku-ak by sme miesto jahod pouzili ceresne alebo cucoriedky,a poliali to zelatinou....;)samozrejme ako rez na plechu.bez stacania.
Zajtra idem kvôli Vám do Tesca a rozoberiem ho na cucky, nie cecky.
tetrisss
04.09.10,11:57
No, nejako si sa tam zabudol a my tu uz horime od nedockavosti.:---
Marína
04.09.10,12:17
Tu som niečo našla http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=31053&order=1&user=86546 , ale cesto nebude "ono". Na obrázku vyzerá cesto mramorové. Ja som ešte ten koláčik nejedla. Ako vlastne chutí to cesto? Mne trochu pripomína karamelové. Už ho vôbec niekto jedol, kto do témy prispieva? Skúste "zapnúť" chuťové poháriky, čo v tom ceste vlastne môže byť.

Dopĺňam:
http://www.labuznik.com/recipe.php?ID=21979
JankaII
04.09.10,12:39
Nepodobá sa toto na Negritta rez?


Marínka tieto už aj Erzet pridal
Marína
04.09.10,14:48
Sorry, nevšimla som si.;) Skúste pozrieť tie z labužníka, zdajú sa byť dobré, ak už nie sú presne také ako v Tescu.
erzet
04.09.10,18:32
Negritta rez som zjedol, pretože som zabudol načo som ho kupoval.
Nie.
Nedá sa to identifikovať. Cesto je len spodný, tenký plát (čokoládovo-mletoorechový). Na tom je plnka. Plnka taká, že sú tam pokrájané na kúsky rôzne cestá, bledé, tmavé, aj orechy som tam cítil, poliate asi rumom, vymačkané a nakladané na cesto. Na tom asi tvaroh. Navrchu je želatína s čučoriedkami. No myslel som, že budem múdrejší.
JankaII
04.09.10,18:36
A aj to stálo za toľke zisťovanie? Aký bol?
erzet
04.09.10,18:43
dobrý, kúpil som si na výskum dva, pomýlili sa a naúčtovali mi jeden.
JankaII
04.09.10,19:32
ježiš ty máš šťastie...to sa mne nestane
osky
04.09.10,21:47
no,vidim,ze sa k tomu tazko dopatrame.ale pridavam dalsi recept ,ktory som nasla na zahranicnych strankach pod nazvom:

torta negritta.
200g prask.cukru
225 g muky/nie je napisane akej..../
2 zltky
120 kubickych centimetrov oleja/napisala som to doslovne,lebo neviem ci su to centilitre...????/
120 kubickych centimetrov vlaznej vody
2 bielka
1 prasok do peciva

1 salka slahackovej smotany
30g horkej cokolady
karamel
drobne cokoladove cukricky
koktejlove ceresne

150 g cukru zmiesat s mukou,kakaom-pridat zltky,olej,vodu a prasok do peciva-dobre vyslahat.
v inej nadobe vyslat bielka na sneh-pridat zvysok cukru a este na pevno doslahat.
sneh zamiesame opatrne do cesta a nalejeme to na vymastenej a mukou vysypanej formy.
pecieme asi 35 min.vo vyhriatej rure.
este trochu teplu tortu poliat kombinaciou karamelu a kakaa
/karamel si pripravit klasicky-spustenim a palenim cukru,do toho pridat kakao a trosku mlieka/.
boky torty osypat drobnymi cokoladovymi cukrickami a vrch poliat este cokoladou.
po stuhnuti nastriekat na vrch slahacku a oblozit kokteilovymi ceresnickami.

P.s.viem ze sa to nepodoba na to co hladate.prikladam len recepty s rovnakym nazvom.co uz....:D
tetrisss
05.09.10,07:32
Nikto nema styky s tescom? To vyzera uplne inak, ako sme to tu videli. Volakto to pre nich pecie.
JankaII
05.09.10,09:12
syn pracoval v kancli v tescu...vraj im to tam cukrári nosia ,ale nevie poradiť
erzet
05.09.10,09:20
ja som písal výrobcovi, nechce dať recept.
JankaII
05.09.10,09:27
to vážne si bol až taký obetavý
osky
05.09.10,09:35
pocuvajte,to je ten rez az taky dobry?????

a kolko v tescu vlastne stoji?oplati sa s tym doma babrat?

ospravedlnujem sa zato,ze som vas navnadila a napokon predsa nedostala to co hladate,ale snazim sa to este vycmuchat.
JankaII
05.09.10,09:37
veď to som sa už aj ja pýtala ,či to vôbec za to stálo ,ale Erzet hovorí ,že je dobrý,on už ochutnal:)
Laco-monter
05.09.10,09:58
keď na tom zákusku vidím, to červené, tak to pravdepodobne bude kyslé, a to na zákusok nem dobre.
JankaII
05.09.10,10:05
ale keď je pod tým sladké...tak to sa dobre skombinuje...
buchač
05.09.10,10:53
Nikto nema styky s tescom? To vyzera uplne inak, ako sme to tu videli. Volakto to pre nich pecie.

Tesco je čoooooooooooooo.....????? ;):D:D:D:D:D:D:D

Kto vie , nech sa modlí ...
Manželku som volal teraz ...
VD má zasa / kto vie , čo je to ???? / ....:rolleyes:

Majú v ponuke , jeden nemenovaný hypersupermarket ...dokonca sami si pečú ...ak bude recept ...nahodím ...;)
hnedoočka
05.09.10,10:55
v cukrárni nie je dostať? myslím, že tam by sa skôr dal zistiť recept na piškótu.....:confused:

aj švagor robí vedúceho v Tesco,ale pochybujem, že by výrobca prezradil recept...

Laco, ty si ešte nikdy nejedol zákusok so želatínou?:rolleyes:
Laco-monter
05.09.10,11:01
v cukrárni nie je dostať? myslím, že tam by sa skôr dal zistiť recept na piškótu.....:confused:

aj švagor robí vedúceho v Tesco,ale pochybujem, že by výrobca prezradil recept...

Laco, ty si ešte nikdy nejedol zákusok so želatínou?:rolleyes:
Ja nemám rad také zákusky,len vanilkové alebo čokoládové.
buchač
05.09.10,11:06
v cukrárni nie je dostať? myslím, že tam by sa skôr dal zistiť recept na piškótu.....:confused:

aj švagor robí vedúceho v Tesco,ale pochybujem, že by výrobca prezradil recept...

Laco, ty si ešte nikdy nejedol zákusok so želatínou?:rolleyes:

No neviem jak Laco ...ale mne vééééľmi chutia tie želatínové ...

Ale aj iné ...

Šak som diabetik , no nie ...;):D
tetrisss
05.09.10,11:19
Bodaj by sa ti podarilo dostat k receptu, vies kolke diskusie sa tym uz zaoberaju? :) Inak by ma nikdy nenapadlo spojenie teba a kolacov.:---
buchač
05.09.10,11:23
Zle ste hľadali ...doteraz ....možno ...;)
Niečo som na nete našiel ...

ORIGINÁL ???...z Portugalska...;)...má dojem , že odtiaľ pochádza tento recept ...
Preklad je cez google ...:rolleyes:


Pie Negrita


Zloženie:

Mass
100 g čokolády na varenie rozpustené
5 vajec
2 lyžice múky s pečením
2 lyžice kakaového prášku
50 g cukru


Plniace
100 g nakrájanej jahody
80 g bielej čokolády rozdelené na kusy
175 g smotany
Práškového cukru na poprášenie
5 jahody na výzdobu

Príprava:

Barre 26x33 cm podnos s maslom, súladu s pergamen a re-nátierky. Beat žĺtky s cukrom do krémovej. Pridajte teplú rozpustenou čokoládou dobre premiešajte.
Múku zmiešame a kakaa a pridať do cestovín a mix. Beat vaječných bielkov a pridať do hmotnosti spevňujúci bez klopania. Pour cesto na panvicu a pečieme v miernej rúre asi 15 min. Ale to by mala byť overená. Dopadať na utierku sypané cukrom zábal na menšie strane, a nechajte ho vnútri handričkou, kým cool.
Take palec pripináčika variť so šľahačkou a čokoládou topiť. Nechajte vychladnúť. Keď sa za studena beat s elektrickým mixer až krémové. Rozviňte tortu a šírenie plnenia. Na hornej časti náplne dať jahody a skrátiť obyčajná. Take k chladničke, kým slúži. Do tej doby posypeme práškovým cukrom a ozdobte podľa vášho vkusu so zvyškom jahôd.
http://www.docesecompanhia.com/doces_bolos/torta_negrita.htm
tetrisss
05.09.10,11:26
Hehe, to co?
tetrisss
05.09.10,11:30
Inak ani po prelozeni to nie ono. :)
Laco-monter
05.09.10,11:51
Práveže mne sa tieto google-preklady páčia...

Navodzuje to rozne asociacie, čo s čím a ako ...
JankaII
05.09.10,11:51
aj ja myslim, a v tomto sú jahody a tam majú byť maliny(aj keď to ovocie nieje až taký problém ,v tom už máme jasno)
Marína
05.09.10,16:21
no,vidim,ze sa k tomu tazko dopatrame.ale pridavam dalsi recept ,ktory som nasla na zahranicnych strankach pod nazvom:

torta negritta.
200g prask.cukru
225 g muky/nie je napisane akej..../
2 zltky
120 kubickych centimetrov oleja/napisala som to doslovne,lebo neviem ci su to centilitre...????/
120 kubickych centimetrov vlaznej vody
2 bielka
1 prasok do peciva

1 salka slahackovej smotany
30g horkej cokolady
karamel
drobne cokoladove cukricky
koktejlove ceresne

150 g cukru zmiesat s mukou,kakaom-pridat zltky,olej,vodu a prasok do peciva-dobre vyslahat.
v inej nadobe vyslat bielka na sneh-pridat zvysok cukru a este na pevno doslahat.
sneh zamiesame opatrne do cesta a nalejeme to na vymastenej a mukou vysypanej formy.
pecieme asi 35 min.vo vyhriatej rure.
este trochu teplu tortu poliat kombinaciou karamelu a kakaa
/karamel si pripravit klasicky-spustenim a palenim cukru,do toho pridat kakao a trosku mlieka/.
boky torty osypat drobnymi cokoladovymi cukrickami a vrch poliat este cokoladou.
po stuhnuti nastriekat na vrch slahacku a oblozit kokteilovymi ceresnickami.

P.s.viem ze sa to nepodoba na to co hladate.prikladam len recepty s rovnakym nazvom.co uz....:D
osky, podľa mňa to je ono.:) To cesto na obrázku vyzerá trochu ako mramorové, ak sa svetlý korpus poleje tou zmesou karamelu s kakaom, tak to by podľa mňa malo byť ono. Si No #1:)
Krém by som dala tento http://www.labuznik.com/recipe.php?ID=21979
Zita5
05.09.10,16:46
osky, podľa mňa to je ono.:) To cesto na obrázku vyzerá trochu ako mramorové, ak sa vetlý korpus poleje tou zmesou karamelu s kakaom, tak to by podľa mňa malo byť ono. Si No #1:)
Krém by som dala tento http://www.labuznik.com/recipe.php?ID=21979

Evka prosím a kde vidíš ten obrázok cesta ?
rodina1
05.09.10,16:54
... možno hneď prvý obrázok od zadávateľky témy ...
Zita5
05.09.10,16:55
no vidíš , tak asi ten obrázok myslela Evka :)
Marína
05.09.10,17:27
Áno Zitka, presne ten.;)
erzet
05.09.10,17:42
Tesco je čoooooooooooooo.....????? ;):D:D:D:D:D:D:D

Kto vie , nech sa modlí ...
Manželku som volal teraz ...
VD má zasa / kto vie , čo je to ???? / ....:rolleyes:

Majú v ponuke , jeden nemenovaný hypersupermarket ...dokonca sami si pečú ...ak bude recept ...nahodím ...;)
VD - vedúca dňa
buchač
05.09.10,17:51
VD - vedúca dňa

;)....

a tá mi dnes povedala , že henten zákusok im až z Prahy nosia ....:confused::confused::confused:
erzet
05.09.10,17:53
Zitka viď príspevok 7
osky
05.09.10,18:27
Zle ste hľadali ...doteraz ....možno ...;)
Niečo som na nete našiel ...

ORIGINÁL ???...z Portugalska...;)...má dojem , že odtiaľ pochádza tento recept ...
Preklad je cez google ...:rolleyes:


http://www.docesecompanhia.com/doces_bolos/torta_negrita.htm


buchac,pepac,si pozadu.....
tento recept je presne ta rolada,co som sem napisala prve-prekladala som to v 5 jazykoch,aby mi to dalo zmysel,slovencina je z nich najotrasnejsi preklad na nete-takze pozri si moj preklad a nemusis maturovat nad blbou slovencinou-totiz,mame v slovencine take slova,ktore v taliancine a spanielcine maju jedno slovo vela roznych vyznamov,ktore spolu vobec nesuvisia-a pochadza to z argentiny-teda aspon google napisal bodka-ar,portugalsko nie je ar.;),okrem toho,v skole som sa dost naucila a slovniky su istejsie.
v nemcine je to tiez slusne,aj vo francuzstine-anglictinu som moc nepochopila-vsak skus.........ale moj preklad je presny,na toto nepotrebujem prekladac...
Dáša_
05.09.10,18:36
a to cesto, nemôže to byť také, ako sa kedysi predavali v cukrárni svieženky - všetky odkrojky ciest zmiešané dohromady, poliate niečím sladkým a navrstvené na tenké hnedé cesto potreté lekvárom? Na tom už potom plnka s ovocím.
buchač
05.09.10,18:55
buchac,pepac,si pozadu.....
tento recept je presne ta rolada,co som sem napisala prve-prekladala som to v 5 jazykoch,aby mi to dalo zmysel,slovencina je z nich najotrasnejsi preklad na nete-takze pozri si moj preklad a nemusis maturovat nad blbou slovencinou-totiz,mame v slovencine take slova,ktore v taliancine a spanielcine maju jedno slovo vela roznych vyznamov,ktore spolu vobec nesuvisia-a pochadza to z argentiny-teda aspon google napisal bodka-ar,portugalsko nie je ar.;),okrem toho,v skole som sa dost naucila a slovniky su istejsie.
v nemcine je to tiez slusne,aj vo francuzstine-anglictinu som moc nepochopila-vsak skus.........ale moj preklad je presny,na toto nepotrebujem prekladac...
mimotemy
HEJ ....ja viem...zvyknem si celú tému prečítať , neboj sa ...;)
Jedná sa o tento príspevok http://www.porada.sk/1495971-post17.html
No na druhej strane by som si dovolil aj pripomenúť dobrý zvyk , t.j. , priložiť aj link , odkiaľ bola čerpaná informácia ...
Ten link mi však v tom príspevku chýba ...:rolleyes:

P.S.:
Na slovenčinu mi nešahaj ...nie je blbá ...
Blbé sú tie iné jazyky , ktoré potrebujú k jednému výrazu niekedy použiť aj ďalšie dve slová , ktoré slovák jedným vysloví ...
Pre názornosť ...daj si do PC Translatora anglické slovo "skin"....mne svojho času asi 50 výrazov hodilo ...
osky
05.09.10,19:02
mimotemy
HEJ ....ja viem...zvyknem si celú tému prečítať , neboj sa ...;)
Jedná sa o tento príspevok http://www.porada.sk/1495971-post17.html
No na druhej strane by som si dovolil aj pripomenúť dobrý zvyk , t.j. , priložiť aj link , odkiaľ bola čerpaná informácia ...
Ten link mi však v tom príspevku chýba ...:rolleyes:

P.S.:
Na slovenčinu mi nešahaj ...nie je blbá ...
Blbé sú tie iné jazyky , ktoré potrebujú k jednému výrazu niekedy použiť aj ďalšie dve slová , ktoré slovák jedným vysloví ...
Pre názornosť ...daj si do PC Translatora anglické slovo "skin"....mne svojho času asi 50 výrazov hodilo ...


nie som schopna prilozit link-ako si si za ten cas co chodim na poradu vsimol,neprilozila som este ziadnu prilohu,fotku,link.....som technicky neschopna,to musim uznat.zial.

a s tou slovencinou som to myslela tak,ze cez google prekladac je to v slovencine blbo.nie ze nasa milovana materska rec je blba!!!!!!!!!!
osky
05.09.10,19:05
mimotemy
HEJ ....ja viem...zvyknem si celú tému prečítať , neboj sa ...;)
Jedná sa o tento príspevok http://www.porada.sk/1495971-post17.html
No na druhej strane by som si dovolil aj pripomenúť dobrý zvyk , t.j. , priložiť aj link , odkiaľ bola čerpaná informácia ...
Ten link mi však v tom príspevku chýba ...:rolleyes:

P.S.:
Na slovenčinu mi nešahaj ...nie je blbá ...
Blbé sú tie iné jazyky , ktoré potrebujú k jednému výrazu niekedy použiť aj ďalšie dve slová , ktoré slovák jedným vysloví ...
Pre názornosť ...daj si do PC Translatora anglické slovo "skin"....mne svojho času asi 50 výrazov hodilo ...

no ved prave o tom som hovorila,lepsie je spoliehat sa na vlastne vedomosti a v krajnom pripade siahnut po KVALITNOM!!!! slovniku,ako sa spoliehat na PC prekladac...;):)
JankaII
05.09.10,19:08
:eek::eek::eek::
buchač
05.09.10,19:15
nie som schopna prilozit link-ako si si za ten cas co chodim na poradu vsimol,neprilozila som este ziadnu prilohu,fotku,link.....som technicky neschopna,to musim uznat.zial. a s tou slovencinou som to myslela tak,ze cez google prekladac je to v slovencine blbo.nie ze nasa milovana materska rec je blba!!!!!!!!!!

no ved prave o tom som hovorila,lepsie je spoliehat sa na vlastne vedomosti a v krajnom pripade siahnut po KVALITNOM!!!! slovniku,ako sa spoliehat na PC prekladac...;):)
mimotemy
......už som ticho , vysvetlené ....nerozumeli sme sa ...;):)

JankaII....negrckaj ....nič sa nedeje ...;)
JankaII
06.09.10,06:38
negrckám....len som vyjadrila svoj názor na hádku(alebo výmenu názorov??)aj tak to nič nevyriešilo:)...ale v pohode
Heni
06.09.10,06:45
...a ja už tak čakám, kým niekto objaví, vyskúša a odsúhlasí ten správny recept, lebo už pri pohľade na fotku v úvodnom príspevku sa mi riadne zbiehajú slinky...
erzet
06.09.10,06:55
Ja som zistil v Tescu, v sobotu, že to sú dva zákusky. Malinové rezy a Negritta rez. U nás je to rozdelené.
osky
06.09.10,06:55
Jani,to nebola hadka-pozeraj aj smajlikov-su usmievavi.
vykricniky som dala len preto,lebo by som si nikdy nedovolila spochybnovat nasu slovencinu a oznacit ju za blbu.
ako napisal buchac-jednducho sme sa nepochopili.
keby to bola hadka,bola by som sa k tomu este vyjadrovala dalej.
kazdy ma pravo vyslovit svoj nazor.

tak si drzme palce,nech ten recept zozenieme.som zvedava,ci to stoji za tie nervy......
erzet
06.09.10,06:57
lujza.j
13.09.10,11:25
neviem či toto bude ten správny recept, ale tento mi našiel kolega
POTREBNÉ PRÍSADY
Cesto:
4 vajcia,
20 g práš. cukru,
200 g polohrubej múky,
1 prášok do pečiva,
100 ml mlieka,
100 ml oleja,
1 vanilkový cukor
Krém:
1 l mlieka,
3 bal. pudingu Zlatý klas,
6 PL cukru,
750 ml kyslej pochúťkovej smotany,
čučoriedkový džem,
zavárané čučoriedky,
2 vrecúška želatíny.
POSTUP PRÍPRAVY
Žĺtky vymiešame s cukrom, pridáme olej, mlieko a postupne sneh z bielkov a múku s práškom do pečiva, Cesto vylejeme na plech vystlaný mastným papierom. Vo vyhriatej rúre pečieme asi 15 min.
Z mlieka, cukru a Zlatých klasov uvaríme hustú kašu. Keď vychladne vmiešame do nej kyslú smotanu a zmes dobre zmixujeme a nakoniec pridáme čučoriedkový džem. Podľa návodu si pripravíme želatínu. Ja som miesto vody pridala šťavu z čučoriedok.
Vychladnuté cesto natrieme džemom a pripravenou plnkou. Čučoriedky necháme odkvapkať a nimi posypeme plnku. Nakoniec celý povrch polejeme želatínou. Dáme do chladničky poriadne stuhnúť.
Upečené cesto potrieme džemom.
Uvaríme si krém zo Zlatých klasov
Do vychladnutého krému pridáme kyslú smotanu.
poriadne rozmixujeme
pridáme čučoriedkový džem
rozmixujeme
vylejeme na upečené cesto, ktoré sme potreli džemom
krém rozotrieme
posypeme odkvapkanými čučoriedkami
pripravíme si želatínu podľa návodu, ja som miesto vody pridala šťavu z ovocia
koláčik posypaný ovocím
povrch polejeme želatínou
a toto je hotový koláčik VEEEEEEEEEEEĽMI CHUTNÝ!!!
zdenka131
13.09.10,11:54
neviem či toto bude ten správny recept, ale tento mi našiel kolega
POTREBNÉ PRÍSADY
Cesto:
4 vajcia,
20 g práš. cukru,
200 g polohrubej múky,
1 prášok do pečiva,
100 ml mlieka,
100 ml oleja,
1 vanilkový cukor
Krém:
1 l mlieka,
3 bal. pudingu Zlatý klas,
6 PL cukru,
750 ml kyslej pochúťkovej smotany,
čučoriedkový džem,
zavárané čučoriedky,
2 vrecúška želatíny.
POSTUP PRÍPRAVY
Žĺtky vymiešame s cukrom, pridáme olej, mlieko a postupne sneh z bielkov a múku s práškom do pečiva, Cesto vylejeme na plech vystlaný mastným papierom. Vo vyhriatej rúre pečieme asi 15 min.
Z mlieka, cukru a Zlatých klasov uvaríme hustú kašu. Keď vychladne vmiešame do nej kyslú smotanu a zmes dobre zmixujeme a nakoniec pridáme čučoriedkový džem. Podľa návodu si pripravíme želatínu. Ja som miesto vody pridala šťavu z čučoriedok.
Vychladnuté cesto natrieme džemom a pripravenou plnkou. Čučoriedky necháme odkvapkať a nimi posypeme plnku. Nakoniec celý povrch polejeme želatínou. Dáme do chladničky poriadne stuhnúť.
Upečené cesto potrieme džemom.
Uvaríme si krém zo Zlatých klasov
Do vychladnutého krému pridáme kyslú smotanu.
poriadne rozmixujeme
pridáme čučoriedkový džem
rozmixujeme
vylejeme na upečené cesto, ktoré sme potreli džemom
krém rozotrieme
posypeme odkvapkanými čučoriedkami
pripravíme si želatínu podľa návodu, ja som miesto vody pridala šťavu z ovocia
koláčik posypaný ovocím
povrch polejeme želatínou
a toto je hotový koláčik VEEEEEEEEEEEĽMI CHUTNÝ!!!
Tu je aj obrázkový postup:

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=31053
babi2
13.09.10,12:09
Tu je aj obrázkový postup:

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=31053
Žeby opakovanie matka múdrosti? už tu máme tento istý 5 x - príspevok č. 10, 25, 34, 80 a nakoniec 81;)
zdenka131
13.09.10,12:20
Ospravedlňujem sa, nepozrela som si predošlé strany. :)
osky
13.09.10,18:21
no vidim,ze sa to nehybe-ani ja som sa zatial nedopatrala k nicomu,coby bolo presne take.
skoda.
musim si to dat niekomu kupit v tescu-nech viem o co ide.....
Marína
13.09.10,19:58
no vidim,ze sa to nehybe-ani ja som sa zatial nedopatrala k nicomu,coby bolo presne take.
skoda.
musim si to dat niekomu kupit v tescu-nech viem o co ide.....
Ešte by ho bolo dobre reklamovať na SOI, oni majú v náplni práce veci do detailov rozpitvať.;):D