day
20.05.10,12:13
Ahojte,
rad by som sa informoval, aku formu izolacie zakladov - pasy + doska - ste zvolili a dovod pre uvedenu izolaciu.

Dakujem
TomasHC
20.05.10,11:04
Hladaj, je to tu 100x!!!!
alltracboy
20.05.10,11:22
mne bolo povedane ze je lepsie dat izolaciu proti radonu. Dovod bol ze aj ked je drahsia, tak staci jedna vrstva (vraj klasickej treba dve) a este to aj izoluje proti radonu.. co mi je v mojom pripade jedno.
radEg
20.05.10,11:28
day
20.05.10,13:35
vacsina tem sa zvrtne o tom kto ma pravdu a kto nie, potrebujem:
ja som urobil/robim toto xxxxxxx
dovod xxxxxx
kazdy robi nieco ine, ja by som chcel vediet co a preco
(prosim akceptovat kazdy nazor, potom to bude vid hore)

dakujem
alltracboy
20.05.10,13:53
ked je tu uz ta tema, ako sa spravne natavuju alebo ukladaju tie pasy "ipy" ? viem ze to treba natriat "penetrakom" ale potom uz netusim ako sa to ma prekladat, kolko ma pretcat, ci sa penetrakom alebo ipou lepia aj boky a pod..
KEJKA
20.05.10,14:56
mne natreli penetrákom len dosku a potom lepili-nahrievaním IPU s prekladom cca 10cm. Teraz to idem urobiť aj na zastrešenej terase, akurát špekulujem čím to nahrejem v domácich podmienkach. A natrieť-natiahnuť hydroizolačný náter chcem aj po bokoch - murivo z vonkajšej strany.
220870
20.05.10,16:40
ked je tu uz ta tema, ako sa spravne natavuju alebo ukladaju tie pasy "ipy" ? viem ze to treba natriat "penetrakom" ale potom uz netusim ako sa to ma prekladat, kolko ma pretcat, ci sa penetrakom alebo ipou lepia aj boky a pod..
prekladať 7-8 cm .ipa sa nahrieva len toľko aby sa dokonale narušila izolačná nikroténová fólia ktorou je potiahnutý spodok "IPA".Nesmie sa to nahriať tak že smola tečie,narúša sa tým celková štruktúra izolačných pásov.Treba to nahrievať s citom:D .Nakoniec treba nahriať všetky spoje a začisťiť ich špachtlou tak aby nevznikali otvory , pukliny .
alltracboy
20.05.10,17:30
viem ze dovnutra sa nechava presah aby sa mala kde napojit vnutorna izolacia..ale co s vonkajsou stranou?chcel by som aj DT natriet a natavit tam kusok ipy pre moznost doizolovat to. Pojde tam XPS, ale asi to bude lepsie minimalne napenetrovat. Tie pasy su siroke meter? niekto spomynal 50cm.. to sa potom rezu na polovicu? kolegovy murari tu cast co precievala z vonkajsej strany jednoducho odrezali.. ja by som to chcel natavit, len neviem ci smerom dohora, alebo dodola. :D
ciners
20.05.10,18:11
alltracboy, skus si ten detail najprv nakreslit a potom sa lahsie rozhodnes, ako to bude vhodne.
220870
20.05.10,18:33
viem ze dovnutra sa nechava presah aby sa mala kde napojit vnutorna izolacia..ale co s vonkajsou stranou?chcel by som aj DT natriet a natavit tam kusok ipy pre moznost doizolovat to. Pojde tam XPS, ale asi to bude lepsie minimalne napenetrovat. Tie pasy su siroke meter? niekto spomynal 50cm.. to sa potom rezu na polovicu? kolegovy murari tu cast co precievala z vonkajsej strany jednoducho odrezali.. ja by som to chcel natavit, len neviem ci smerom dohora, alebo dodola. :D
Asi by som to ohol dole ,mohla by do toho tiecť dažďová voda.Ale technologicky by to bolo asi zajedno.Buď ako buď.
alltracboy
21.05.10,10:45
ohnem to dolu a ked bude, este nahodou izolovat prvy rad, rady tehal, tak by som to potiahol cez to. zvyknu sa vobec izolovat tehly? Ta dilema ci hore alebo dolu vychadzala z toho ze v projekte je fatrafol zahnuty dohora.
220870
21.05.10,16:54
Niekedy sa izoluje aj hore ,ale neviem aký to má význam.