cotynato
20.05.10,15:42
Vlastním starý rod dom, ktorý je na mojom LV so súpisným číslom. Pracela reg.C je nezistený vlastník. Parcela reg. E pod domom - 300m2 (mam 1/3 pozemku , 2/3 sú šiesti vlastníci - všetci mrtvi, u ktorých neprebehlo dedičské konanie). Mrtvych spoluvlastníkov na pozemku zastupuje Slov. Poz. Fond, lebo figuruju ako nezistení vlastníci (uvedene na LV k pozemku). Obnoviť dedičské konanie u týchto osob by bolo zložité a dedičov by bolo odhadujem okolo 100. Aku mam šancu na odkupenie zvyšneho podielu z pozemku ak by som dal na súd zrušenie spoluvlastníctva? Som ochotný zaplatiť znalcom stanovenú cenu. Na 3/4 parcely je postavený moj dom so súp. číslom.
anonym222
20.05.10,16:57
Nie je to s tými parcelami náhodou opačne? Teda pod domom "C" a zvyšok "E"?
Od koho však chcete pozemok odkúpiť? Pozemkový fond Vám ho asi nepredá.
Osobne si myslím, že najvhodnejšie by bolo v tomto prípade vydržanie, avšak mal by ste presvedčiť všetkých dedičov.
branislavp
20.05.10,17:40
Vlastním starý rod dom, ktorý je na mojom LV so súpisným číslom. Pracela reg.C je nezistený vlastník. Parcela reg. E pod domom - 300m2 (mam 1/3 pozemku , 2/3 sú šiesti vlastníci - všetci mrtvi, u ktorých neprebehlo dedičské konanie). Mrtvych spoluvlastníkov na pozemku zastupuje Slov. Poz. Fond, lebo figuruju ako nezistení vlastníci (uvedene na LV k pozemku). Obnoviť dedičské konanie u týchto osob by bolo zložité a dedičov by bolo odhadujem okolo 100. Aku mam šancu na odkupenie zvyšneho podielu z pozemku ak by som dal na súd zrušenie spoluvlastníctva? Som ochotný zaplatiť znalcom stanovenú cenu. Na 3/4 parcely je postavený moj dom so súp. číslom.
To je podľa mňa otázka pre právnika, musí poznať skutočnú podstatu veci. Alebo, ak vo Vašej obci prebieha ROEP, doporučujem navštíviť predsedu komisie ROEP, priniesť všetky potrebné listiny, tam sa dozvieš viac. Pretože v pozemkovej knihe na poz.knižných vložkách sú zápisy historické, pôvodní vlastníci, realita môže byť v konečnej podobe iná, preto doporučujem osobne navštíviť človeka, ktorý má na starosti vo Vašej obci ROEP.
sarasara
20.05.10,19:47
Pri vydržaní pozemku je potrebné mať podpisy dostupných právnych nástupcov pôvodných vlastníkov. Ak ich je tak veľa ako píšeš postačia aj tí, ktorých nájdeš.
ROEP už zrejme bola prevedená, lebo je na LV už uvedený nezistený vlastník, čo pri neprevedenej ROEP nie je.
Vydržanie pozemku je možné urobiť len u notára.
Pri zrušení spoluvlastníctva na súde by si to odkupoval od koho? Súd by musel poznať vlastníkov. Teda až po dedičských konaniach.
anonym222
21.05.10,17:50
Pri vydržaní pozemku je potrebné mať podpisy dostupných právnych nástupcov pôvodných vlastníkov. Ak ich je tak veľa ako píšeš postačia aj tí, ktorých nájdeš.
ROEP už zrejme bola prevedená, lebo je na LV už uvedený nezistený vlastník, čo pri neprevedenej ROEP nie je.
Vydržanie pozemku je možné urobiť len u notára.
Pri zrušení spoluvlastníctva na súde by si to odkupoval od koho? Súd by musel poznať vlastníkov. Teda až po dedičských konaniach.
Podobné vydržanie som riešil v minulosti aj ja. Dedičov som mal iba osem, takže to nebol až taký problém. Všetci mali už nad 60r, niektorí nad 85, takže ak by som par rokov počkal, mohol sa počet dedičov aj strojnásobiť.