jaja99
20.05.10,21:44
Prosím o radu. Bývame v bytovom dome, ktorý bol kolaudovaný cca v roku 1970. Byty sme kupovali od štátneho podniku, kde nie je kolaudačné rozhodnutie - nie je v archíve.
Viete mi poradiť, kde by sa dalo zohnať po toľkých rokoch?
Halli
20.05.10,19:49
Prosím o radu. Bývame v bytovom dome, ktorý bol kolaudovaný cca v roku 1970. Byty sme kupovali od štátneho podniku, kde nie je kolaudačné rozhodnutie - nie je v archíve.
Viete mi poradiť, kde by sa dalo zohnať po toľkých rokoch?

A nepotrebuješ náhodou le potvrdenie o roku vystavby bytoveho domu od správcu ??
zdenka131
20.05.10,19:49
jaja99
20.05.10,19:55
A nepotrebuješ náhodou le potvrdenie o roku vystavby bytoveho domu od správcu ??


Nie potrebujem kolaudačné rozhodnutie, lebo rozmýšľame o úvere na zateplenie, kde nestačí len potvrdenie správcu (sme SVB).
Halli
20.05.10,20:01
Nie potrebujem kolaudačné rozhodnutie, lebo rozmýšľame o úvere na zateplenie, kde nestačí len potvrdenie správcu (sme SVB).
Tak jasné, to beriem...niekedy si to mýlia.
Miloš Mičega - CIMOM TN
21.05.10,05:28
Prosím o radu. Bývame v bytovom dome, ktorý bol kolaudovaný cca v roku 1970. Byty sme kupovali od štátneho podniku, kde nie je kolaudačné rozhodnutie - nie je v archíve.
Viete mi poradiť, kde by sa dalo zohnať po toľkých rokoch?

Pred rokom 1976 sa kolaudačné rozhodnutia nevydávali. V prílohe prikladám (ak sa mi to podarí vložiť) výňatok z nariadenia č. 243/1957 Sb.



Prikladám výňatok zo stavebného zákona :


§ 103

Vlastník stavby je povinný dokumentáciu skutočného realizovania stavby uchovávať po celý čas jej užívania; pri zmene vlastníctva stavby ju odovzdá novému nadobúdateľovi a pri odstránení stavby stavebnému úradu.


§ 104

(1) Ak sa doklady (predovšetkým overená dokumentácia), z ktorých by bolo možno zistiť účel, na aký bola stavba povolená, nezachovajú, platí, že stavba je určená účelu, na ktorý je svojím stavebnotechnickým usporiadaním vybavená. Ak vybavenie stavby nasvedčuje viacerým účelom, predpokladá sa, že stavba je určená účelu, na ktorý sa užíva bez závad.

(2) Stavebný úrad môže vlastníkovi stavby nariadiť, aby obstaral dokumentáciu skutočného realizovania stavby v prípadoch, keď nebola vôbec vyhotovená, nezachovala sa alebo nie je v náležitom stave. Pokiaľ nie je nevyhnutné vyhotoviť úplnú dokumentáciu skutočného realizovania stavby, uloží stavebný úrad iba vyhotovenie zjednodušenej dokumentácie (pasport stavby).



CIMOM


PS : výňatok mi nejde vložiť, má viac ako 2,1 Mb.
jaja99
21.05.10,06:07
vďaka, ale nie som z toho múdra.

Ak mám doklad o odovzdaní bytov, môže mi stavebný úrad (na obecnom úrade) vydať kolaudačné rozhodnutie?

K podaniu žiadosti o zateplenie treba kolaudačné rozhodnutie. Alebo ho môže nahradiť aj iný doklad?
Miloš Mičega - CIMOM TN
21.05.10,06:12
vďaka, ale nie som z toho múdra.

Ak mám doklad o odovzdaní bytov, môže mi stavebný úrad (na obecnom úrade) vydať kolaudačné rozhodnutie?

K podaniu žiadosti o zateplenie treba kolaudačné rozhodnutie. Alebo ho môže nahradiť aj iný doklad?



§ 104


(1) Ak sa doklady (predovšetkým overená dokumentácia), z ktorých by bolo možno zistiť účel, na aký bola stavba povolená, nezachovajú, platí, že stavba je určená účelu, na ktorý je svojím stavebnotechnickým usporiadaním vybavená.


Treba požiadať stavebný úrad podľa uvedeného o stanovisko.


CIMOM
jaja99
21.05.10,06:15
ďakujeeeem