peres
21.05.10,08:27
Máte prosím skúsenosti so stavbou obvodových múrov tzv.francúzkou technológiou z betónových vybrolisovaných tvárnic, prípadne komplet celý stavebný systém,poprosím o komentovanie výhod a nedostatkov,prípadne skúsenosti s dodávatelom,kontakty,porovnanie ceny atd...
chandler
21.05.10,13:24
pamatam si ze niekto z toho chcel stavat tak som si to troska pozeral a oborne som zistil ze je to blbost, tak z toho nestaval. ale co vsetko sa mi tam nepacilo si nepamatam. len viem ze som hovoril ze vo francuzsku na juhu by sa z toho dalo stavat (takze tam bolo nieco z tepelnou technikou asi).
asi ti to moc nepomohlo ale aspon som sa pokusil :)
ciners
21.05.10,15:13
Mne to pride, ze su to nieco ako nase obycajne DT-cka, len to nazvali francuzska skrupinkova konstrukcia :)
220870
21.05.10,16:00
Tých Francúzkych pokusov je tu v poslednom čase nejako moc.
TomasHC
21.05.10,19:11
Kolega sa o to zaujimal, skusim zohnat nejake info.
day
23.05.10,09:54
na nete, v diskusiach, najdes samochvalu v tretej osobe s tel. cislom :D, stavaju tak na celom svete, len u nas nie a je to o xx% lacnejsie :D, aka je skutocnost to neviem
CodeLee
23.05.10,18:49
Pred casom som studoval na nete vsetky mozne info o vibrolisovanych tvarniciach, pretoze sa mi to fakt pacilo. Pokial sa dobre pamatam medzi klady patri cena a zvysena pevnost. Jediny problem vznika pri zatepleni. Da sa zateplit bud zvonka, v tom pripade je problem so zasekavanim do steny, mozes ju vyrazne oslabit. Alebo zateplis zvnutra, ale tam treba uplne vsade myslet na to aby si nespravil tepelny most. Napr. nadpojenie vnutornej nosnej steny na vonkajsiu musi byt prerusene koli izolacii, tak isto izolacia od zeme sa komplikuje. Zvnutra sa to zatepluje polystyrenom s nalepenou vrstvou sadrokartonu. Viem si predstavit ze je to rychle a cenovo je to stale zaujimave. Na francuzkych strankach sa daju najst komplet obrazky co sa ako ma robit. Ja som od toho upustil, lebo neznasam polystyren a nechcem sa pustat do experimentov :)

Tento material mi ale pripada velmi vhodny na ploty a napr. garaze. Keby niekto vedel o vyrobcovi v okolo SC alebo BA bol by som vdacny. Nechce sa mi zalievat DT-cka :-)
KEJKA
23.05.10,21:03
Tento material mi ale pripada velmi vhodny na ploty a napr. garaze. Keby niekto vedel o vyrobcovi v okolo SC alebo BA bol by som vdacny. Nechce sa mi zalievat DT-cka :-)
výroba je napr. pri Oldzi,
http://katalog.centrum.sk/triada-odpad/4e26717c92b16ac6b9d64956ba49e5bc.html
ak som pochopila správne, čo máš na mysli.