pivko
21.05.10,20:19
Dnes mi začali ukladať krytinu Bramac a po rozbalení palety s protisnehovou škridlou všetky škridle boli poobíjané na tom výčnelku:mee:V celých Košiciach a ani v Prešove to nikto nemá na sklade tak žemi to zatiaľ stavebniny na výmenu len hľadajú.Základne škridle mám navyše tak že by som kľudne mohol použiť aj niečo iné. Videl som na niektorých strechách také kovové zachytávače , aké to sú ?dajú sa použiť na Bramac?
arizona
21.05.10,18:34
pivko
21.05.10,18:38
http://www.bramac.sk/kontakty/kontakty-na-partnerov-bramac/kosice.html
Však som to tam napísal že nemajú nikde v KE ani PO na sklade:mee:
220870
21.05.10,18:43
Tie snehové škridly pokiaľ nie sú na husto tak sú na dve veci.Kovové zachytávače sú na tri veci.Zachytia sneh na streche a vytvoria snehový val,vo vnútri snehového valu sa môže a častokrát aj vytvára niečo ,ako malé horské pleso .Voda z plesa potom preteká popod škridlu.Ja mám 50 ročnú stechu (škridlovú)a žiadne lapače ani sneholamy na nej nemám a strecha vrátane rýn a zvodov 50rokov fuguje.
Odvetrávacie škridly a sneholamové sú podľa mňa na streche len ozdoba ,nič viac.Sneh ak sa chce šmyknúť dolu tak nech sa šmykne .Prečo by som homal nasilu zadržiavať na streche neviem.
pivko
21.05.10,18:45
Tie snehové škridly pokiaľ nie sú na husto tak sú na dve veci.Kovové zachytávače sú na tri veci.Zachytia sneh na streche a vytvoria snehový val,vo vnútri snehového valu sa môže a častokrát aj vytvára niečo ,ako malé horské pleso .Voda z plesa potom preteká popod škridlu.Ja mám 50 ročnú stechu (škridlovú)a žiadne lapače ani sneholamy na nej nemám a strecha vrátane rýn a zvodov 50rokov fuguje.
Odvetrávacie škridly a sneholamové sú podľa mňa na streche len ozdoba ,nič viac.Sneh ak sa chce šmyknúť dolu tak nech sa šmykne .Prečo by som homal nasilu zadržiavať na streche neviem.
Fantastická odpoveď,mám sklon 31 stupňov tak že nedávam nič , nech sa šmýka:D
arizona
21.05.10,18:53
:mee:V celých Košiciach a ani v Prešove to nikto nemá na sklade tak žemi to zatiaľ stavebniny na výmenu len hľadajú.Z


Však som to tam napísal že nemajú nikde v KE ani PO na sklade:mee:

...šak si písal, že Stavebniny zatiaľ hľadajú, nie pobočky Bramacu...:confused::D
(preto ten link...)
pivko
21.05.10,18:58
...šak si písal, že Stavebniny zatiaľ hľadajú, nie pobočky Bramacu...:confused::D
(preto ten link...)
Veď obtelefonovali predajcov Bramacu a nikto to nemal skladom. Ale už je to vyriešené;)Ešte že tu máme 220870;)
iriska
21.05.10,19:12
Tie snehové škridly pokiaľ nie sú na husto tak sú na dve veci.Kovové zachytávače sú na tri veci.Zachytia sneh na streche a vytvoria snehový val,vo vnútri snehového valu sa môže a častokrát aj vytvára niečo ,ako malé horské pleso .Voda z plesa potom preteká popod škridlu.Ja mám 50 ročnú stechu (škridlovú)a žiadne lapače ani sneholamy na nej nemám a strecha vrátane rýn a zvodov 50rokov fuguje.
Odvetrávacie škridly a sneholamové sú podľa mňa na streche len ozdoba ,nič viac.Sneh ak sa chce šmyknúť dolu tak nech sa šmykne .Prečo by som homal nasilu zadržiavať na streche neviem.

Asi sme stále na Slovensku, kde keď ma zabije sneh, ktorý sa len tak zošmykne zo strechy (veď na čo by tam mal držať), tak majiteľ strechy len pozrie z okna a ani pohrebák mi nezavolá. Keď sa poškodení naučia za toto žalovať, tak aj majitelia striech sa naučia montovať zachytávače na strechu.
pivko
21.05.10,19:16
Asi sme stále na Slovensku, kde keď ma zabije sneh, ktorý sa len tak zošmykne zo strechy (veď na čo by tam mal držať), tak majiteľ strechy len pozrie z okna a ani pohrebák mi nezavolá. Keď sa poškodení naučia za toto žalovať, tak aj majitelia striech sa naučia montovať zachytávače na strechu.
Cudzí nemá čo chodiť po mojom dvore iba keby že zlodej a na toho nech kľudne padne aj lavína:D , previs strechy mám 100cm tak že mi strecha v pohode zakryje aj okapový chodník;)
220870
21.05.10,20:05
Za posledných 2000 rokov sa na strechy žiadne lapače nemontovali.Počet takto zamordovaných je veľmi rozpoluplný.Počet Českých"turistov" zasypaných lavínami v Slovenských Tatrách niekoľko násobne presahuje počet zasypaných majiteľov RD na celom svete.Lapače a rezače tákýchto snehových lavín majú význam len v mestkých uliciach,nie na ohraničených súkromných pozemkoch .Navyše každý trošičku schopný gazda si hrúbku snehovej pokrývky na streche ustráži.Takéto "lavíny" sa vyskytujú prakticky len na severných stranách striech.Neviem ako by na streche udržalo snehovú lavínu tých pár výstupkov čo v Bramaku nazývajú snehovými lapačmi.Keď už tak,sneh na streche RD je dobré rozrezať na menšie kusy tak aby zbytočne netlačil na rýny,nič viac.
pivko
22.05.10,04:22
A ešte jedna otázočka: nemal som objednané polovičné škridle a potrebujem cca 70ks. Nemohli by to majstri narezať z celých. Povedali mi nech ich kúpim ,ale možno sa im len nechce rezať.
220870
22.05.10,05:39
Niekedy sú polovičky nutné niekedy nie.Ak to tvrdia tak asi vedia prečo.Tuším máte sedlovú strechu tá sa dá urobiť aj bez polovičiek,ale na to sa musí myslieť už pri montáži krovu a latovaní.Na to aby som mohol napísať či sú alebo niesú nutné by som to musel ísť pomerať.
pivko
22.05.10,06:10
Niekedy sú polovičky nutné niekedy nie.Ak to tvrdia tak asi vedia prečo.Tuším máte sedlovú strechu tá sa dá urobiť aj bez polovičiek,ale na to sa musí myslieť už pri montáži krovu a latovaní.Na to aby som mohol napísať či sú alebo niesú nutné by som to musel ísť pomerať.
Strecha sedlová a vraj to potrebuju okolo okien tak že budem musieť dokúpiť.