Silvia204
22.05.10,09:40
Dobrý deň, chcela by som sa poradiť ohľadom zatekania obvodového múru.
Pri terajších vytrvalých dažďoch nám začala zatekať stena asi tak meter od plafónu. Zrejme bude prasknutá vonkajšia omietka cez, ktorú nám zateká. Mohli by ste mi poradiť, ako najvhodnejšie by bolo túto trhlinu opraviť? Je to zhruba vo výške 8m a zo strany nie príliš ústretového suseda. Tu mi napadá ešte jedna otázka, je sused povinný ma pustiť na jeho pozemok v prípade nevyhnutnej opravy nášho domu alebo mi môže robiť problémy?
Vopred ďakujem za každú radu.
arizona
22.05.10,08:11
Vlastníci susediacich pozemkov sú povinní umožniť na nevyhnutnú dobu a v nevyhnutnej miere vstup na svoje pozemky, prípadne na stavby na nich stojace, pokiaľ to nevyhnutne vyžaduje údržba a obhospodarovanie susediacich pozemkov a stavieb. Ide o vstup výlučne z dôvodu nevyhnutnej údržby alebo obhospodarovania susediacej nehnuteľnosti, teda napr. kvôli nutnej oprave či úprave susediacej stavby alebo vykonaniu inej nevyhnutnej hospodárskej činnosti.
Luky89
22.05.10,10:20
Vlastníci susediacich pozemkov sú povinní umožniť na nevyhnutnú dobu a v nevyhnutnej miere vstup na svoje pozemky, prípadne na stavby na nich stojace, pokiaľ to nevyhnutne vyžaduje údržba a obhospodarovanie susediacich pozemkov a stavieb. Ide o vstup výlučne z dôvodu nevyhnutnej údržby alebo obhospodarovania susediacej nehnuteľnosti, teda napr. kvôli nutnej oprave či úprave susediacej stavby alebo vykonaniu inej nevyhnutnej hospodárskej činnosti.

A neplatí to len v tedy ak nemáš zahradenú medzu?