pivko
22.05.10,20:06
Kamarát stavia Porotherm 40 Profi a nakolko má cenu na omietky/ vnutorna tepelnoizolacná + vonkajšia tepelnoizolačná cca 55 EUR/m2 komplet práca + materiál/ tak som ho prehovoril zatepliť. Aký rozdiel v cene by bol na m2, ak by mu vnútorné omietky urobili m2/7EUR obyčajné a zateplil by Nobasilom FKD 80mm ktorý by kúpil cca po 7,58 Eur:confused:
Alebo jednoduchšie koľko stojí cca zateplenie Nobasilom 80mm komplet materiál + robota?/započítať cenu Nobasilu 7,58 m/2 ,/
Stavba Košice tak že kľudne aj cenové ponuky.
220870
22.05.10,20:01
práca cca 11€,+ mat cca 17 + lešenie?+DPH?
pivko
23.05.10,03:47
práca cca 11€,+ mat cca 17 + lešenie?+DPH?
Tak málo?;)A to lešenie by tam tak či tak muselo byť /ten mat.to je sieťka ,lepidlo , kotvy ?/
220870
23.05.10,06:22
nobasil...... 7,6
lep .... .......2
hmoždinky..0,5
sieť............0,7
penetrák....0,6
omietka.....6
sopolu.....17,4
dementolog
24.05.10,13:14
skutocne netusim od kial ste vzali ludkovia take ceny . nobasil je technologocky narocnejsi na montaz ako polystyren a praca z nim pomalia preto sa odraza aj na cene montaze kedze vata je tazka nieje mozne nalepit viac nez 2metre denne aj ked sa material praimo kotvy bez stuziacich klincov . dalej mi neda nespomemenut fakt , ze tento material ma podstatne vaic technologickych procesov ako ine zateplenie potrebuje po zakotveni , a zabruseni co najrychlejsie zatvorit proti vode teda zatiahnut do lepidla tento samotny krok je niekede okoli 3 kg m2 lepidla , neskor armovanie staitov a zarovnavanie povrchu tieto kroky vam lahko vyhupnu na spotrebu 9 kg/m2 . do ceny akou ta opijaju spolupisatelia sa proste neda zmestit aj z ohladom na fakt , ze jedna platna je uchytena 6 hmozdinami z ocelovym hrotom , ktore podstatne drahsie ako kotviace prvky pouzivane na polystyren .Z ohladom na svoje skusenosti ak staval porotermom bezmaltovym systemom , teda na PU penu tak nepotrebuje zateplovat stavbu, lebo tepelne koeficienty su mensie ako pri klasickom mure zo zateplenim . ak si necha nahodit klasicku jadrovu omietku a pre spokojnost duse namaluje fasadu thermosiltom , alebo inym produktom ktory nahradza pracne zateplovanie , uroby radost nilen svojej penazenke , ale sa aj vyvaruje pripadnym pataliam z nekvalitnej prace