up4anything
26.05.10,13:36
Zdravim !

Mam otazku ohladom vlastnika istej parcely.. Podla cisla parcely som si na katasterportal.sk mi system vyhodil zaujimavu vec a to :

Upozornenie
Parcela nie je evidovaná na liste vlastníctva!

atď ..

a :

Druh a spôsob využitia pozemku Trvalé trávne porasty Príslušnosť k ZÚO Pozemok je umiestnený mimo zastavaného územia obce

Moja otazka teraz znie ak nie je parcela evidovana na liste vlastnictva patri teda obci ? statu ? alebo komu teda ? ... Ak by som mal zaujem vyuzivat tuto parcelu a chcel by som ju odkupit resp. prenajat ako by som mal postupovat ??

Dakujem za vase cenne rady :)
macula
26.05.10,11:40
to, že na internetovom portáli nie je uvedený list vlastníctva neznamená, že nepatrí nikomu. Musíš si dať žiadosť na príslušný kataster o výpis z pozemkovej knihy. Nie všetky listy vlastníctva sú na internete.
up4anything
26.05.10,11:45
Mozno teraz budem zniet ako uplny laik, ale kde najdem prislusny kataster ? Obec do ktorej katastra pozemok patri ? okresne mesto ? .. Prepac ale s tymto nemam ziadne skusenosti ;)
mlisa
26.05.10,11:47
moze ist aj o "C" parcelu, pod ktorou su este povodne "E" parcely, skus si zobrazit danu parcelu na katastralnej mape (ak existuje), klikni na ukazovatko vedla mierky a zobrazit UO
mlisa
26.05.10,11:50
Mozno teraz budem zniet ako uplny laik, ale kde najdem prislusny kataster ? Obec do ktorej katastra pozemok patri ? okresne mesto ? .. Prepac ale s tymto nemam ziadne skusenosti ;)

skor to okresne mesto
pozri tu: http://katasternehnutelnosti.sk/
macula
26.05.10,11:51
podľa toho, do ktorého okresu patrí daná obec v ktorej je pozemok
up4anything
26.05.10,11:58
A co znamena to C a E parcela ?
macula
26.05.10,12:02
sarasara
26.05.10,22:13
Ak nie je registrovaná parcela na Lv, pozri, keď zadávaš číslo parcely, či je označená parcela E alebo C. Ak nie je registrovaná ani jedna, neznamená to, že je vo vlastníctve mesta či štátu, ale je to parcela, ktorá je evidovaná ešte v pozemnoknižnej vložke. Toto potom zistíš už len v katastri. Príslušný kataster je ten, ktorý sa nachádza v tom okrese, kde sa nachádza parcela.