carolinka
27.05.10,08:21
Chcela by som Vas poprosit o radu... Firma, co mi robila cenovu ponuku na podlahove kurenie mi neodporucila klasický betónovy poter s tvrdenim, ze je to zastarany sposob... momentalne "leti" anhydritovy poter, ktory je samonivelizacny a rychlejsie schne.
Pod klasicky betonovy poter treba dat karirohoz... Pod tento anhydritovy sa nedava a preco???
Dakujem za odpovede :)
220870
27.05.10,16:41
Andrihyd obsahuje prísady ktoré zabraňujú rýchlemu schnutiu a zmrašťovaniu betónu.To znamená že takáto betónová plocha nepopraská.Ak by ste tam dali obyčajný betón bez kari siete tak by určite popraskal a 100% by sa pokrútil.Ak máte podlahovku ,alebo ak ste dávali na podlahu pred betónovanim tepelnú izoláciu ,tak je určite lepší andryhyd ,ako klasika.
mendo933
27.05.10,18:00
anhydritový= sadrovy. Tam nesmie zelezo. Jedine co treba pod - foliu, aby nepodlialo izolaciu(pri liati obsahuje vela vody a je tekuty). Anhydrit ma vela vyhod ale aj nevyhody a je samozrejme drahsi. Do vlhkych priestorov treba na anhydrit hydroizolaciu! na nete je o tom kopu treba dat do gugla a studovat. Ak je podlahove kurenie tak anhydrit ma vyhodu mensej zotvacnosti.
PS: betonovy poter nieje zastaraly spôsob, asi by som trocha postudval ako sa dal ozbijat firme. Jedine co "leti" u anhydritu su jurose ale z penazenky von
dracul
27.05.10,19:26
pri spravnom postupe ti nic nepopraska. kvalitny beton, karisiet, tvrdeny polystyren, separacne folie a nezabudni na dilatacie. ked to spravis tak ako sa ma tak sa nicoho neboj a polovicu mas v penazenke.
bobo01
28.05.10,06:07
Ja som doma dával anhydritohý poter na podlahové kúrenie. Je tam niekoľko vecí, ktoré treba vedieť.
Pozitíva:
-rýchla aplykácia (dom o ploche cca 210 m2 mali po dobrej príprave spravený za cca dve hodiny)
- malá tepelná rozťažnosť - neobsahuje bublinky, krotý majú za následok väčšiu tepelnú rozťažnosť a treba pri väčších plochách robiť dilatácie. To znamené aj komplikácie pri dlažbách. Takto stačí len tá penová páska po obvode miestnosti.
- lepšie tepelné vlastnosti - neobsahuje vzduchové bublinky, ktoré sú izolant. Rýchlejšie reaguje na zmeny teploty vo vykurovacom systéme, ale aj skôr vychladne. Rýchlosť odozvy je určite lepšia, tým pádom kotol nemusí toľko kúriť aby zvýšil teplotu podlahy - následne miestnosti. V kombinácií s kotlom, ktorý má vonkajšie čidlo teploty, to funguje naozaj parádne.
Negatíva:
- je o niečo drahšia - ja som na uvedenej ploche zaplatil cca o 1.000,- € viac, čo je na m2 malý rozdiel. Dodávateľ som trochu vycvičil.
- treba zvážiť čo sa bude dávať ako podlahová krytina. Lepenie PVC, marmolea a iných krytín je problematické. Ja som ho riešil pri lepení marmolea. Nakoniec to dopadlo dobre. Správna penetrácia to spravila, len prepracovať sa k nej bolo zdĺhavé.
- nie vždy urobia úplnú rovinu, alebo výšku kvôli podlahovým krytinám. Pozor na samonivelizačné zmesy, pokiaľ sa nepoužijú správne penetračné nátery, popraskajú a odlepia sa!! Mám s tým osobnú skúsenosť.
- pozor na dodávateľa, radi to trochu viac nariedia, alebo dajú menej niektorých zložiek a potom je poter mäkký a je s tým problém. Ja som mal šťastie.
Inak som s ním veľmi spokojný, reakcie na zmenu teploty vo vykurovacom systéme sú dosť rýchle. Kamarát s betonovým poterom má tie odozvy určite o 2/3 dlhšie. Skúšali sme to pri rovnakých vonkajších teplotách a pri rovnakých nasatavených vnútorných teplotách. Merali sme teplotu podlahy. Hrúbka a zloženie podláh porovnateľné.
fedo78
28.05.10,07:18
Andrihyd obsahuje prísady ktoré zabraňujú rýchlemu schnutiu a zmrašťovaniu betónu.To znamená že takáto betónová plocha nepopraská.Ak by ste tam dali obyčajný betón bez kari siete tak by určite popraskal a 100% by sa pokrútil.Ak máte podlahovku ,alebo ak ste dávali na podlahu pred betónovanim tepelnú izoláciu ,tak je určite lepší andryhyd ,ako klasika.

Ja mám úplne inú skúsenosť. Robil som betónový poter na podlahovku, cca 120 m2, hrúbka 6-7 cm, ručne miešaný s pridaním plastifikátora, bol to nejaký Berament, bližšie označenie si nepamätám. Kari sieť som nedal nikde, nemám ani jednu prasklinu, pri pokládke podláh som nikde nepoužil nivelák, majstri odviedli dobrú robotu. Keď som zháňal info o tom, či dať kari sieť alebo nie, tak rady boli 50 na 50. Nakoniec som sa rozhodol nedať a vyšlo to.
alltracboy
28.05.10,07:52
aku skladbu (vyskovu) podlahy budete mat?
carolinka
28.05.10,09:43
15 cm podlahový polystyren, nejaka izolacia, trubky podlahoveho kurenia a na to 55 - 60mm poteru ... Preco???
alltracboy
28.05.10,09:55
ma zaujima aku vysku davaju ludia ked robia podlahovku. v projekte mam 15cm bez podlahovky a neviem ci nebudem musiet pozdvihat dvere a parapety
220870
28.05.10,16:28
Ja mám úplne inú skúsenosť. Robil som betónový poter na podlahovku, cca 120 m2, hrúbka 6-7 cm, ručne miešaný s pridaním plastifikátora, bol to nejaký Berament, bližšie označenie si nepamätám. Kari sieť som nedal nikde, nemám ani jednu prasklinu, pri pokládke podláh som nikde nepoužil nivelák, majstri odviedli dobrú robotu. Keď som zháňal info o tom, či dať kari sieť alebo nie, tak rady boli 50 na 50. Nakoniec som sa rozhodol nedať a vyšlo to.
Riskantný spôsob.Nech vám to vydarí.