andiablo
27.05.10,20:12
Momentálne som v štádiu projektovania svojho domčeka. V prílohe mám zobrazený pôdorys. Rozmery sú 9x10 m. Základ tvorí junior 527 od euroline a budem ho pretvárať k obrazu svojmu. Presklené terasové dvere sú orientované zatiaľ na juh-západ. Zatial mám len pôdorys. Bol by som rád za akékoľvek pripomienky.
fetya
27.05.10,18:21
Radšej nájsť projektanta, lebo v katalógovom projekte nemáš osadenie na pozemok, to musíš ešte doprojektovať, a potom tie zmeny musíš v katalógovom zaplatiť nad rámec štandardného projektu. Za 1000-1500 eur v pohode naplánuješ svoj vysnívaný dom na tvoje želanie. Ja som vybral projektový, zašiel som môjmu projektantovi, ukázal som katalógový, povedal som mu zmeny , ináč je kamarát, a bude to zadarmo, ale on povedal, že za takú sumu by to spravil hocikto. A v tom máš už aj osadenie na tvoj pozemok, a prípojky ktomu. A podľa katalógového projektu ťažko to postavíš napríklad svojpomocne, veľa detailov tam bude chýbať, ktoré zistíš aj počas stavby, a zmeny na konci sa musie dokresliť, tiež platíš za to. A nie každý katalógový je vhodný na hociktorý pozemok.
andiablo
28.05.10,04:28
No ja tiež takto uvažujem. Určite nie katalóg. Ten je len na inšpiráciu. Kamarátka ma projekt spraví presne na mieru. no pozemok už je vybratý aj osadenie. Len očakávam pripomienky k dispozičnému riešeniu . Pohľady zo strán a podkrovie ešte pridám
carolinka
28.05.10,05:06
Podorys prizemia celkom v pohode... len sa mi zda, ze ta spajza je prilis velka, kym kuchyna vyzera byt naopak dost malinka ... Mozno by sa hodilo pridat rozmery jednotlivych miestnosti ... Inak je to malinky, ale prakticky domcek :)
day
28.05.10,06:17
kvalitny projekt na mieru nemoze byt lacnejsi (predpokladam ani =) ako katalogovy, samozrejme ked to nerobi kamarat/ka, katalog preda viackrat, peniaze za pracu mozno dostane 10x, individual iba raz, mozno ho este ponukne niekomu inemu. Katalog zmeny stoja viacej, asi je predimenzovany, nerobi sa na mieru, pozemok, prostredie atd., ale cenovo je vyhodnejsi. znamy ma individual, v cene skoro ako katalog, ale projekt nestoji ani za ... Ked najdes kvalitny katalog, nevidim dovod preco nie
andiablo
28.05.10,07:27
kvalitny projekt na mieru nemoze byt lacnejsi (predpokladam ani =) ako katalogovy, samozrejme ked to nerobi kamarat/ka, katalog preda viackrat, peniaze za pracu mozno dostane 10x, individual iba raz, mozno ho este ponukne niekomu inemu. Katalog zmeny stoja viacej, asi je predimenzovany, nerobi sa na mieru, pozemok, prostredie atd., ale cenovo je vyhodnejsi. znamy ma individual, v cene skoro ako katalog, ale projekt nestoji ani za ... Ked najdes kvalitny katalog, nevidim dovod preco nie
Nesúhlasím. katalógový ťa v konečnom dôsledku vyjde viac. budeš mať množstvo detailov, ktoré nemáš zakreslené a navyše ak budeš chcieť zmenu tak za posun jednej čiary sa pýtajú viac ako 40 Eur. Tak ak na 100% nebudeš nič meniť tak ok ale ak sa manželke potom niečo nebude páčiť tak budeš za prekresľovanie pekne cvakať
alltracboy
28.05.10,07:45
s tymi zmenami je to asi tak, ze uz som menil dom asi dva krat. Cloveka napadnu veci aj pocas stavby. katalogove projekty su odpad, vela veci tam nesedi. Tiez ale pochybujem, ze projekt na mieru bude na inej urovni.. zrejme bude iba na mieru. Je fajn ked sa robi dom na mieru a je uz na 100% jasne z coho a presne to dorzat. inak je to jedno. zakreslenie na pozemok je otazka 100-200 eur, s tym by som neargumentoval.
matusstefan
28.05.10,11:03
Ja si myslim, ze ked neplanujes zasahovat do obvodovych a nosnych stien, nikto sa do toho nebude starat. Priecky si das tak ako chces. Aj my sme kupovali katalogovy projekt. V predvianocnej akcii (-25%) nas vysiel na 400 eur, plus osadzovak 270 eur. Svojpomocne stavat uplny antitalent ani nebude, takze nejake extra detaily nepotrebujes v projekte. A partie stavaju aj tak podla vlastnych skusenosti. a pomocou zakladoskolskych matematickych vzorcov priemerne nadany clovek dokaze vypocitat spotrebu materialu na jednoduchy RD. Takze kupovat realizacne projekty s detailmy na skrutky je uplna zbytocnost. za tie peniaze radsej dat viac zeleza do zakladov. Len moj nazor.
day
28.05.10,11:47
pozri si moj album, pod albumom su napisane zmeny (este neviem kolko budu stat, pripadne pozri na nete www.apexarch.sk (http://www.apexarch.sk)), kvalitny individualny projekt nebude pod 3.000€, videl som lacnejsi individualny projekt a svojpomocne sa neda postavit, chyba vela detailov, ten by som nechcel. ked chces naozaj nieco extra, chod do individualneho, ked nie, najdes na nete urcite vela projektov ktore by Ti vyhovovali (napr.: euroline, prodom, erlis, archipelag)
Janyke
28.05.10,13:46
Celkom v pohode zmeny. My uz tiez velmi dlho uvazujeme nad projektom domu. Nam sa naopak paci Junior 627, co je tvojmu moc podobny...pozerali sme aj na 527 ale nepaci sa nam vstup zboka a ten vikier pre ktory sa cena strechy zbytocne predrazi. Mas tam v celku dost vela zmien tak skus poskulit aj nad 627, ktora je tvojim zmenam ovela blizsie ako 527. Co sa tyka projektov, tak moj znamy mal projekt od Eurolinu a nebol s nim velmi spokojny, nasledne mu jeden projektant dorabal nejake veci a povedal mu ze taky projekt aky dostal on by z kanclu nikdy nepustil, a tiez ze za tie penaize by mu spravil vsetko okolo projektovania a este by ho pozval aj na veceru :) Katalogove domy su vraj dobre na inspiraciu, nakreslit pozmenit podla predstav co sa da a ist za projektantom s dobrymi odporucaniami. My tiez chceme par zmien na 627 ale od Eurolinu kupim max. projektovu studiu. V prilohe sa mozes pozriet na upravy ake chceme my.