nero 5
27.05.10,22:26
prosim o radu ,alebo pomoc - uz 16 rokov uzivam riadne oploteny pozemok so zavedenóu elektrinou a plynom.Na pozemku bola postavena garaz so suhlasom starostu (bez akychkolvek planov),Ma pridelene supisne cislo. Pozemok presiel na mesto z dôvodu nezistenych vlastnikov. S mestom nemam ziadnu zmluvu ,ale platim dan za garaz a pozemok.AKo to zapisat na LV? alebo ako sa da v tejto veci pomôct?.(nerad by som o to prisiel po tolkych rokoch a hlavne co som do toho investoval).Dakujem za kazdu dobru radu ,alebo pomoc.
dan501
28.05.10,06:02
Zisti či je garáž zakreslená v katastrálnej mape ak nie daj si spraviť geometrický plán(GP) na zameranie stavby-garáže. Od obce si vyžiadaj potvrdenie o pridelení súpisného čísla. Potom napíš žiadosť o zápis stavby do katastra nehnuteľností prilož potvrdenie o pridelení súpisného čísla a snímku z mapy prípadne GP a zanes na kataster. Zapíšu ti na list vlastníctva stavbu na cudzom pozemku.
profesional
28.05.10,06:23
A este jedna drobnost. Uzivanie cudzieho pozemku bez platnej najomnej zmluvy zaklade vznik bezdovodneho obohatenia. Je to v tvojom pripade velmi riskantne. Lebo ak sa zmeni casom starosta, tak moze v mene obce od teba ziadat vydanie bezdovodneho obohatenia vo vyske obvykleho najmu za takyto pozemok a to za dobu az 10 rokov dozadu spolu aj s urokom z omeskania. Nakolko vznik bezdovodneho obohatenia zaklada aj taky stav, kedy sa neplnilo to, co by sa inak obvykle plnit malo.
nero 5
28.05.10,06:36
Aj vtom pripade ak platim za pozemok a budovu dane ? a ako je to potom s ciganmi,ked si stavaju svoje chatrce kde pride.
nero 5
28.05.10,06:48
Dakujem za odpoved DAN .mesto uz dvakrat bolo zameriavat GP raz to bolo z vonku a druhykrat z vnutra ,ale na katastri nie je ziadny nakres tak neviem co stym robia?Kolko stoji taky zakres GP a koho najst .(som LAIK)
dan501
28.05.10,10:13
skus sa spitat na meste ci nemaju geometrak na tvoju garaz. Cena za geometrak zavisi od lokality od 160E hore. skus osloviť viacej firiem nech ti povedia cenu a potom sa rozhodni. Geodetov najes na nete alebo sa spitaj na katastri.
nero 5
28.05.10,17:39
na mape katastra som nasiel zakreslenu uz aj moju garaz ako je mozne ,ze na katastralnom urade ju v planoch este nemaju?