hnedovlaska
30.05.10,19:19
Ahojte
Neviem na kolko je to teraz aktualne,ale hladame s priatelom niekoho kto by nam mohol a vedel poradit v tomto smere.
Sme v stadiu hladania projektu rodinneho domu.Mame svoju predstavu o rodinnom dome,ale zial katalogovy projekt ju celkom nesplna .Chcela by som sa spytat ak by bolo mozne vypocitat kalkulaciu na stavbu a kolko by vysiel upraveny katalogovy projekt domu.
Radi by sme sa pustili do domceku bungalov 59 plus
Nam sa velmi paci tento projekt,ale radi by sme urcite detaily zmenili.

Podorys by sme chceli zjedodusit,aby bol do tvaru obdlznika a tym nejakym sposobom zjednodusit strechu,kt. je komplikovana a samotna stavba by mali bez vycnelkov stien tak aby denna a nocna cast domu boli spojene v tvare obdlznika,plus garaz tak ako je v povodnom projekte.
V kuchyni tri povodne okna v projekte zlucit a urobit jedno trojdielne.
Okno na garazi by sme si predstavovali z boku z lavej stany a bez okna a dveri,kt. su zo zadu v povodnom projekte a taktiez inu orientaciu dveri a vtupu na terasu z kuchyne,pretoze by sme chceli umiestnit do projektu aj krb.

Budeme radi ak by ste si nasli niekto cas a mohli nam poradit a pomoct pri vybere a plneni si nasho sna.
Vopred dakujem
ciners
30.05.10,18:09
Je to v podstate dost jednoduche. Katalog vas vide cca 800eur+200eur za osadenie a za 1200 az 1300eur mate aj individualny projekt pre SP aj s osadenim. Treba sa rozhodnut, ci vam napr.200az 300eur stoji za splnenie si sna, alebo budete celu stavbu riesit cez net a trapit sa.
Upravy katalogu berte ako cisto novy RD, taka praca s nazvom upravy katalogu neexistuje. Predstava je, ze sa posunie par stien, no to am svoju nadvaznost. Rozvody vsetky sa menia, v statike su uplne ine sily a schemy a treba vsetko nanovo a kopa inych veci,takze netreba si to predstavovat, ze sa cosi za den prekresli.
Kalkulacia cca na dom sa robi z obostavaneho priestoru, kde kubik stoji cca 160€. Tazko uplne prehodnotit, kazdy si cosi zozenie lacnejsie, cosi urobi sam, je to skor taka priemerna cena dana statistikami. Co sa tyka toho projektu, tak ako som pisal za 1300eur to urobi hocikto, to ani nemusite hladat superlacne, je to bezna cena.
fetya
03.06.10,18:12
No dostal som projekt, bude to za prijatalesku cenu. Pripomienky, napady, vsetko beriem.
ciners
03.06.10,23:21
Neviem, ci su stovky priecky prave idelane, lubia z toho opadavat obkladacky, to priznaju aj Ytongaci a im podobni
220870
04.06.10,03:28
Obklad udržia,ak sa to urobí tak ,ako sa má.Oni odporúčajú priečky min 150mm,ale mne sa to zdá zbytočne prehnané.Skôr tých 6 m na garáž sa mi zdá málo.
alltracboy
04.06.10,04:47
ake priecky su bezne? ja som mal 11,5 ale chcel by som dat 14. z dovodu prenosu hluku a pod.. nevidel som dverny preklad na 14 stenu..ani na 11,5 ako sa to robi?