ruzenka57
30.05.10,19:19
Dobry den .Mam takyto problem.Môj sused chce odomna odkupit jeden meter z dvora po dlzke tridsiatich metrov.ak mu to predam musim si dat robit novy plan pozemku na geodezii. On ma maly dvor a nedostane sa do dvora autom.Ja by som ale musela zburat môj betonovy plot.Su to velke vydavky neumerne k cene ktoru by mi za ten kusok pozemku zaplatil .vie mi niekto poradit.Dakujem.
arizona
30.05.10,17:31
A čo vlastne potrebuješ poradiť?

- Ak Ti to nevyhovuje, nepredávaj. Ved ťa nik nenúti, nie?

- Ak chceš predať, ale odrádzajú ťa iba následné výdavky, tak sa dohodni (zmluvne) so susedom, aby ich zaplatil on, alebo o túto sumu ( nový plot + papierovačky + ostatné výdavky ) navýš sumu za predaj daného pozemku. Čo sa mi zdá výhodnejšie.
Ak sused ten kus pozemku potrebuje, bude súhlasiť. Ak nie, máš po probléme...;):)
durisovad
30.05.10,17:44
My sme mali obdobny pripad, sused si kupil vacsie auto a tazko sa s nim dostaval na svoj dvor. Po vzajomnej dohode sme mu kusok nasho pozemku odstupili, on prelozku nasho plota spravil na svoje naklady. Nam ten kusok nechybal, jemu pomohol a spokojnost bola na obidvoch stranach. Niet nad dobre susedske vztahy, zvlast ak nas to stoji len trochu porozumenia.
ruzenka57
30.05.10,17:59
aj nam zalezi na dobrych susedskych vstahoch.chcem sa len spytat ci ste to aj niekde nahlasovali a tiez ci ste menili plan pozemku a pod.
sarasara
30.05.10,23:22
Musí byť vyhotovený geometrický plán. Ak by ste nedali urobiť GP, sused by sa stal spoluvlastníkom tvojho dvora.
Teda geom. plán priložiť ku kúpnej zmluve a návrhu na vklad.
ascari
01.06.10,10:00
Nechápem v čom vidíš problém, teba to predsa nebude stáť nič. Ak si ochotná mu ten meter široký pás predať tak on si urobí na svoje náklady geometrický plán, zaplatí tebe kúpnu cenu, poplatky za vyhotovenie kúpnej zmluvy u notára a zaplatí aj vklad do katastra. Ty neplatíš NIČ. Taktiež mu dáš podmienku že ti postaví nový plot (na toto dôraz v kúpnej zmluve) . No a nech sa rozhodne či to berie za týchto podmienok alebo nie...
No a pozor si daj na geometrický plán, nech ti ho pozrie niekto čo sa v tom vyzná ešte skôr ako urobíte kúpnu zmluvu, aby si nepredala aj to čo nechceš.