jv78
31.05.10,17:42
dobrý deň. Rozhodol som sa postaviť trdičnú slovenskú drevenicu v Goralskom štýle cca 10x6m.Potreboval by som poradiť ohľadom projektu, na koho sa obrátiť, kto má skúsenosti s projektovaním drevenice a zároveň ako čo najviac ušetriť na projekte. ďakujem.
ciners
31.05.10,16:47
Ak chcete cosi tak specificke, tak kombinacia tradicia, skusenosti a superlacna cena projektu asi nepojdu dokopy. Pokial sa niekto vyslovene specifikuje na projekty a realizaciu tychto drevenic, tak nema moc konkurencie a tie ceny asi budu urcovat sami.
www.drevodom.sk - tito by vam to asi vedeli naprojektovat aj urobit, no skor treba dobre prestudovat tu ludovu architekturu, aby to nebola len novodoba atrapa z dreva.
andrej757
01.06.10,06:51
Podla mna najlepsie projekty na skutocne slovenske drevenice (nie drevodomy ala drevodom orava alebo kanadske zruby z Rajca), najdes na ludovaarchitektura bodka sk. Ja ked som staval moju drevenicu ( nakoniec som kupil som staru a previezol na ine miesto), stal projekt cca 25000 Sk bez osadenia, co je vcelku rozumna cena. Neviem kolko stoja teraz, ale su to projekty vychadazajuce z nasich slovenskych drevenic.

Pises, ze chces goralsku drevenicu, tie boli len na severnej Orave a Zamaguri, je trochu ina od slovenskej hlavne podorysom. ale technologiou vystavby podobne.

Mne nakoniec robil projekt na drevenicu (prenasal som staru ale projekt pre stav. povolenie som musel dat urobit) jeden projektant z Podbiela za cca 13000 Sk pred dvoma rokmi. Ak chces, poslem Ti kontakt. Projekt na drevenicu nie je velmi narocny, len musis sa rozhodnut o niektorych zasadnych veciach, ci zateplit zvnutra, ake kurenie, ci zvnutra omietnut ( ja idem dat hlinu) atd.

Na samotnu vystavbu je vela firiem, od malych zivnostnikov cez velke firmy. Lisia sa cenami aj kvalitou. Mne stavala moju drevenicu partia chlapov zo Zuberca a som spokojny. Poznam dobrych majstrov aj na Liptove a v okoli Brezna, dokonca jedneho na Zamaguri, ktory este kresal drevo rucne. Ak budes potrebovat radu napis.
jv78
04.06.10,17:31
ahoj. ďakujem za radu. pisal som aj na web ludovaarchitektura, odpisali mi ze projekt cca za 1300 E plus minus co sa mi zda dost.ale keby si mi mohol dak ten kontakt na projektanta bol by som rad. este jedna vec chcem sa opytat musis zateplovat? nestaci ked mas hranol cca 24 x25 cm? som kdesi cital ze v takej hrubke ma vynikajuce tepelnoizolacne vlastnosti.
andrej757
08.06.10,17:32
Ahoj, cislo na projektanta ti poslem v sukromnej sprave. Co sa tyka zateplenia, su na to rozne nazory, ale podla mna pri uvedenej hrubke hranolov nemusis zateplovat. Zvlast ak budes drevenicu vyuzivat iba obcasne na dovolenku.
Zateplit ma vyznam, ak to by si tam byval trvalo, pripadne chcel aj v zime stale temperovat, predsa znizis unik tepla.. Drevo ma dobre izolacne vlastnosti, ale zle akumuluje teplo. Drevenicu rychlo vykuris, ale aj ti rychlo vychladne, co ale v pripade vikendoveho uzivanie je skor plus.
Baides
18.03.11,14:03
Ahoj, tiež riešime podobný problém. Rozhodli sme sa postaviť drewenicu na Orave s prihliadnutím na pôvodnú architektúru. Teraz hľadáme architekta so správnym pomerom ceny a kvality. Ako sa podarilo vyriešiť tento problém tebe?
rengenik1
23.08.11,19:34
Dobrý deň
Mohli by ste mi poslať na Vás tel.kontakt? mal by som na Vás zopár otázok ohladom dreveníc.Dakujem Demčišák