pentos
01.06.10,08:36
dobry den

neviete mi niekto poradit, akym sposobom by som mohol zamedzit neprimerane silnemu hluku pri prsani?

aby som to trochu vysvetlil. dali sme si vyrobit plechovu striesku nad lodgiu, pretoze od neprisposobivych najomnikov bytov nam stale padali spaky, popol a zatekalo kadeco. teraz sme tomu sice zamedzili, ale ked prsi je pocut nepredstavitelne silny hluk. dopadom kvapiek na (asi hlinikovy) plech vznika ozvena ako z gongu.
preto ma napadlo, ci neexistuje nejaky nater, ktory by bol odolny vonkajsim vplyvom a tejto ozvene by zamedzil. je mi jasne ze uplne ticho nebude, ale mozno by to islo utlmit na znesitelnu uroven.

dakujem
alltracboy
01.06.10,06:51
mozno by pomohlo ak by sa dal hned spravit napriklad trapezovy, ale v tomto stadiu to uz asi nevyriesis.. jedine dat na d to este nejaku ocelovu sietku ktora bude tie kvapky rozbijat.
legolas
01.06.10,07:40
...myslím si, že by ti pomohlo natrieť tú striešku asfaltolakom, ten náter by mal stlmiť padajúce kvapky vody na únosnú mieru...
janka51
01.06.10,07:54
...taktiež je dobré natrieť striešku gumoasfaltom, záleží už len na Tebe pre čo sa rozhodneš.
alltracboy
01.06.10,07:58
na to je nater moc tenky, skor rovno natavit ipu
220870
01.06.10,08:01
Len aby mu ten gumoasfalt nepodpálili nedohoreným špakom.
iv@n
01.06.10,09:04
starý panelákový recept na hlučné plechové parapety bol gumolit.
alltracboy
01.06.10,09:54
este by mohlo pomoct nalepenie molitanu odspodu plechu, malo by to pohltit vysoke tony. Niesom si tym isty, treba skusit.
pentos
01.06.10,10:58
hmm. pocul som dnes nieco aj o nejakej asfaltovej krytine na strechy.
mozno by nebolo zle vyskusat aj take nieco, lenze sa v tom vobec nevyznam....
ale paci sa mi na tom, ze by to malo byt odolne vonkajsim vplyvom, kedze to je vlastne stresna krytina.
co vy na to?
uvedie ma niekto do obrazu?