voloda33
02.06.10,09:07
Potreboval by som poradiť ohľadom pozemku ide o takúto vec zhruba 20 rokov som užival parcelu typu E za rodinnym domom kde bolo viac vlastníkov - po dohode s obecným nebol som sám táto dohoda sa týkala viacerých domov v okolí. Existuje od toho vypracovaná geometricka mapka bolo to vytýčené geodetom a oplotene nie len v mojom pripade. A teraz k problemu sused sa dohodol s majitelmi tej parcely a odkupil ju samozrejme bez mojeho vedomia a nastal problem s presunutím oplotenia podla nových hraníc pozemku - kto má dať vytýčiť pozemok? A ešte jedna vec má už list vlastnictva to je ok beriem no bez vsetkeho mi rozobral existujuce oplotenie a ziada po mne aby som si ho presunul to je OK a odkial mam ja vziat hranice pozemku v respektive ide o to kto je povinny nové hranice dať vytýčiť. Vopred vdaka za odpovede.
sarasara
02.06.10,20:10
Nuž vytýčiť pozemok si musí dať vlastník. Predsa nebudeš vytyčovať susedov pozemok. Ak sused chce posunúť oplotenie, musí mať geometrickým plánom vytýčenú hranicu pozemku.
Laco-monter
02.06.10,20:14
Presunutie oplotenia može byť niekedy veĺký problém, :rolleyes:

najmä ak je plot vymurovaný vcelku a z tehly. :eek::mad:
Laco-monter
02.06.10,20:36
Presunutie oplotenia može byť niekedy veĺký problém, :rolleyes:

najmä ak je plot vymurovaný vcelku a z tehly. :eek::mad:

Stal sa jeden taký prípad,že jeden majiteľ sa dohodol so susedom, že po hranici pozemku vymuruje plot z tvarnic.Jednalo sa o dlžku cca.40 m .
Muroval , muroval a keď mu chýbalo ku dokončeniu asi tak 1 meter,prišiel sused a oznámil mu, že s plotom je 60 cm v jeho pozemku, a teda že musí celý plot zburať.:eek:
Lenže netušil,aký je on "koumak".
Ten zobral, vykopal pozdlž plotu základ o 60 cm ďalej,zabetonoval ho,
plot priečne rozrezal na asi 2 m kusy z jednej aj z druhej strany, do prvej rady tvarnic vyvrtal symetricky 2 diery ,prestrčil nimi tyče, objednal žeriav a

POSTUPNE celý plot PRENIESOL po kusoch a položil na nový základ ! :eek:

Bolo to možné ,lebo plot bol od základu odizolovaný lepenkou.

Síce to bolo pracné , no hlavne, že sused bol spokojný. :o