mlisa
02.06.10,12:37
nevedel by mi niekto poradiť recept na pravú maďarskú čerešňovú polievku? Cez net som našla také zvláštne typy, buď je to len z vody, alebo tam pridávajú víno... viem že originál by tam malo isť mlieko, len neviem čo ešte :rolleyes:
ďakujem :)
babi2
02.06.10,10:50
nevedel by mi niekto poradiť recept na pravú maďarskú čerešňovú polievku? Cez net som našla také zvláštne typy, buď je to len z vody, alebo tam pridávajú víno... viem že originál by tam malo isť mlieko, len neviem čo ešte :rolleyes:
ďakujem :)
http://kucharka.madness.sk/recept/871/ceresnova-polievka.php
babi2
02.06.10,11:02
Marína
02.06.10,11:05
Na TV Paprika som ti našla višňovú, môže byť?;)


Studená višňová polévka - Menu „Bifidus”

Hozzávalók 4 személyre:
1 sklenice višňového kompotu z odpeckovaných višní
10 dkg cukru
1 tyčinka skořice
3-4 ks hřebíčku
1 citron
2 dl červeného vína
1 dl smetany
1 dl zakysané smetany
mouka



K višním přilijeme 3 dl vody, přisypeme k nim cukr a do vody přihodíme ještě skořici a hřebíček. Začneme vodu ohřívat, a pak do ní nastrouháme citronovou kůru.
K vařící se polévce přidáme smetanu smíchanou s červeným vínem. Až polévka znovu začne vřít, zahustíme ji moukou rozmíchanou v zakysané smetaně. Nakonec ještě polévku krátce povaříme, pak ji necháme vychladnout a na úplný závěr ji dáme ještě na několik hodin do chladničky.
Tweety
02.06.10,11:07
Na TV Paprika som ti našla višňovú, môže byť?;)


Studená višňová polévka - Menu „Bifidus”

Hozzávalók 4 személyre:
1 sklenice višňového kompotu z odpeckovaných višní
10 dkg cukru
1 tyčinka skořice
3-4 ks hřebíčku
1 citron
2 dl červeného vína
1 dl smetany
1 dl zakysané smetany
mouka

K višním přilijeme 3 dl vody, přisypeme k nim cukr a do vody přihodíme ještě skořici a hřebíček. Začneme vodu ohřívat, a pak do ní nastrouháme citronovou kůru.

K vařící se polévce přidáme smetanu smíchanou s červeným vínem. Až polévka znovu začne vřít, zahustíme ji moukou rozmíchanou v zakysané smetaně. Nakonec ještě polévku krátce povaříme, pak ji necháme vychladnout a na úplný závěr ji dáme ještě na několik hodin do chladničky.
Dík za recepísek. Možno po tých dažďoch nám nejaké ostanú na strome.
2009
02.06.10,11:17
To mi pripomenulo. Mala som 15 rokov boli sme na dovolenke pri Balatone. Tam bola čerešňová polievka. Mám v poslednej dobe iné chute ako obvykle.. Dala by som si
mlisa
02.06.10,12:01
To mi pripomenulo. Mala som 15 rokov boli sme na dovolenke pri Balatone. Tam bola čerešňová polievka. Mám v poslednej dobe iné chute ako obvykle.. Dala by som si

ved to, aj ja by som si dala :) Naposledy som ju jedla v zime na navsteve v jednej madarskej rodine, aj mi bol pretlmoceny recept, ale skleroza zauradovala :rolleyes:
Tie recepty sa trochu odlisuju, takze tazko povedat ktora je ten original, budem musiet skusat :)
Ale vsetkym dakujem :)
trisestri
02.06.10,12:15