day
02.06.10,13:09
Ahojte,

je mozne kotol umiestnit na poval? Ma niekto s podobnym riesenim skusenosti? pripadne ostatne veci zasobniky vody, atd.

dakujem
iv@n
02.06.10,14:39
povala je zaizolovaná? aby ti tam cez zimu nejaký prívod vody nezmrzol.
220870
02.06.10,16:11
Dá sa to tak urobiť.
KEJKA
02.06.10,16:52
ja mám kotol, aj zásobník na povale - je tam technická miestnosť zaizolovaná.
JaDo
02.06.10,20:43
V Dunajskej Strede je na streche bývalej Tesly - dnes je to Policia (pasy, občianské p., autá) celá kotolňa.
Vraj je to bezpečnejšie.
milláčikk
03.06.10,03:41
V Dunajskej Strede je na streche bývalej Tesly - dnes je to Policia (pasy, občianské p., autá) celá kotolňa.
Vraj je to bezpečnejšie.

Aj u nás na termálnom kúpalisku.

Len pre mňa je to akési "nekonvenčné" .
day
03.06.10,06:03
snazim sa, aj vdaka Vasim postrehom, nazorom najst najoptimalnejsie usporiadanie nasho bungalovu, zatial sme vo faze priprav, vsetko co nemusi byt dole chceme dat hore, este by som potreboval vediet ako "zaizolovat" kotol? chceme izolavat strop, nie krov. dakujem
iv@n
03.06.10,17:41
zaizolovať čisto kotol neviem, ako ho budeš servisovať (raz ročne preventívna prehliadka, prípadné poruchy)?
spravil by som tam nejaký zaizolovaný kumbál napríklad z osb dosiek a na to polystyrén alebo vatu. ak budeš mať kondenzačný kotol, tak budeš musieť riešiť aj odvod kondenzu, ktorý ti asi v zime na povale zamrzne ak to nepovedie cez zaizolovanú časť domu.
Stefan2005
03.06.10,17:45
...vsetko co nemusi byt dole chceme dat hore...

mimotemy, ale po tom, čo vidím v posledných dňoch zo zatopených oblastí sa myslím, že veľmi rozumné riešenie aj pre iných.
KEJKA
03.06.10,19:18
zaizolovať čisto kotol neviem, ako ho budeš servisovať (raz ročne preventívna prehliadka, prípadné poruchy)?
spravil by som tam nejaký zaizolovaný kumbál napríklad z osb dosiek a na to polystyrén alebo vatu. ak budeš mať kondenzačný kotol, tak budeš musieť riešiť aj odvod kondenzu, ktorý ti asi v zime na povale zamrzne ak to nepovedie cez zaizolovanú časť domu.
takto nejako to mám ja. Kumbál má cca 3x4m, na výšku nič moc, je to z OSB dosiek, je na tom 10cm polystyrén, a zhora 40 cm rockwool.
kondenz je trubkami odvedený do odpadu.
Do toho kumbalu vylezieme - mám tam stropné schody, ešte nie sú namontované, ale už ich mám doma. Ešte to nie je v praxi odskúšané, takže viac neviem k tomu povedať.
day
04.06.10,06:06
riesil by som to ako pisete, miestnost 3x3m z OSB dosiek (?) + izolacia, zaizolovat rozvod, vysuvne schody na poval. byvame v bytovke a s kotlom nerobime nic extra, takze by to mohlo byt OK, servis, pristup bude dobry, takze tento "problem" mam asi vyrieseny :)
deli.
04.06.10,09:53
ja tam vidim problem s protipožiarnou ochranou a tiez s pristupom. Su to vsetko horlave materialy v miestnosti s vysokym poziarnym rizikom. A ten pristup cez dreveny vylez cez strop? myslim, ze to nevyhovuje bezpecnostnym predpisom.
day
04.06.10,10:08
tak potom druha moznost, vymurovat z tehly (zostatku po HS), potom by to mohlo byt OK, zistim u bezpecaka, dakujem